Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kétszáz könyv elolvasásával...

Kétszáz könyv elolvasásával már műveltnek számítok?

Figyelt kérdés
Nemrég összeszámoltam nagyjából, hogy életem során eddig nagyjából 200 könyvet olvastam el, plusz mínusz 20-30. Pontosan nem tudom, mivel már nem emlékszem pontosan, hogy hány kötelező olvasmányt kellett kiolvasni és voltak könyvek, amelyeket kölcsön adtam vagy eladtam, plusz ott vannak még a könyvtári könyvek is. A könyvespolcomon lévő könyvek és amire még nagyjából emlékszem az körülbelül 200. 17 éves korom óta olvasom rendszeresen, tehát úgy, hogy nem a tankönyveket forgatom, hanem vásárolok könyveket és járok könyvtárba is. Évente úgy 5-15 könyv az átlag, attól függ, hogy mennyire érek rá és persze milyen a hangulatom. Az lenne a kérdésem, hogy ez minek minősül, ha azt nézzük, hogy ki mennyire művelt mondjuk hazánkban. Átlagos, jó, kiemelkedő vagy elhanyagolható? Mi a véleményetek? Művelt vagyok vagy még sok könyv vár rám, hogy ezt elmondhassam magamról? :) 34/F

2018. dec. 18. 14:53
1 2 3 4 5
 41/46 dq ***** válasza:

Mégis hogyan tűnt el a könyvcím, amit a kérdező írt? És miért?

A sajátját nem tudja kiszedetni! (??)

2018. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Tényleg!


Mostanában nem egyszer tapasztaltam az automoderáció hatásait. Ez az oldal csodás új fejlesztése. Az elméletem az, hogyha elegendően jelentenek egy hozzászólást (akár kamu profilokról), akkor a rendszer automatikusan törli a hozzászólást.

2018. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem figyeltem! Tényleg eltűnt a Dan Brown könyv, amit írtam. A lényeg, hogy szerintem nem olvastam olyan rossz könyveket és sokat tanultam belőlük. Jövőre heti egyet tervezek minimum és nem csak sikerkalauz könyveket. A Háború és Békével fogom kezdeni! :)
2018. dec. 28. 13:30
 44/46 anonim válasza:
51%

Imádok olvasni, ha akarnám se tudnám megszámolni mennyit olvastam el. Lao-ce-től kezdve Asimovon át Edgar Alan Poe-ig mindenfélét (természetesen magyar irodalmat is), verseket, novellákat, regényeket, tanulmányokat, szakkönyveket. Ha megfelelő kategóriájú könyveket olvasol a lexikális tudásod nő, illetve az irodalmi műveltséged is növelheted vele. Ennyi. De a műveltséghez ennél több kell.

Ui: nem egy Harry Pottertől vagy egy Galaxis útikalauz stopposoknak-tól fogsz művelt lenni (ez két random példa volt mielőtt vki belekötne), persze olvass nyugodtan ilyet is, én is szoktam. Pusztán ezekkel nem érsz el mást csak szórakoztatod vele magad.

Üdv egy élő lexikon :)

2019. jan. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100*PI könyvnél van a műveltség határa.
2019. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a műveltség mindig attól függ, "kihez képest".

Én 44 éves vagyok, hétezer könyv után járok, de vannak társaságok, ahol megszólalni is alig tudok, mert sokkal műveltebbek :)

Szóval szerintem ne aggódj ezen sokat, Kérdező.

2019. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!