Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kétszáz könyv elolvasásával...

Kétszáz könyv elolvasásával már műveltnek számítok?

Figyelt kérdés
Nemrég összeszámoltam nagyjából, hogy életem során eddig nagyjából 200 könyvet olvastam el, plusz mínusz 20-30. Pontosan nem tudom, mivel már nem emlékszem pontosan, hogy hány kötelező olvasmányt kellett kiolvasni és voltak könyvek, amelyeket kölcsön adtam vagy eladtam, plusz ott vannak még a könyvtári könyvek is. A könyvespolcomon lévő könyvek és amire még nagyjából emlékszem az körülbelül 200. 17 éves korom óta olvasom rendszeresen, tehát úgy, hogy nem a tankönyveket forgatom, hanem vásárolok könyveket és járok könyvtárba is. Évente úgy 5-15 könyv az átlag, attól függ, hogy mennyire érek rá és persze milyen a hangulatom. Az lenne a kérdésem, hogy ez minek minősül, ha azt nézzük, hogy ki mennyire művelt mondjuk hazánkban. Átlagos, jó, kiemelkedő vagy elhanyagolható? Mi a véleményetek? Művelt vagyok vagy még sok könyv vár rám, hogy ezt elmondhassam magamról? :) 34/F

2018. dec. 18. 14:53
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
64%

"En pl. szerintem mar a tizezredik kotet kornyeken jarhatok, amit kiolvastam eletemben"

Ez azt jelenti, hogy kb. 50 éven keresztül folyamatosan kétnaponta olvastál el egy kötetet? :o

2018. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
24%
Hát, ez a #30-as hozzáfűzésem ez kérdezőnél és válaszolónál is kiverte a biztosítékot, úgy látom. :D
2018. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, neked valami kisebbségi érzésed van? Vagy mi ez a frusztráció?


Komolyan azt hiszed, elolvasol 200 könyvet (láthatóan főleg szennyműveket), attól leszek művelt?


Biztosan sokat piszkáltak, hogy kifejlődött benned ez a beteges bizonyítási kényszer a műveltségedről - még ki is emeltetted a kérdést :D


Megsúgom, köze nincs a diplomának és az olvasott könyvek számának a műveltséghez. Nagyon ostoba lehetsz, ha ennyire leegyszerűsíted a dolgot.

2018. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
68%

Egy thriller novella.


Vicc, ha azt hiszed ettől bárki is műveltebb lesz. Maximum elolvastál +1 szórakoztató irodalmat.


Vagy azt hiszed ettől leszel értelmiségi? Már bocs, de egy igazi értelmiségi nem bizonygatja ezt a GYK-n :D

2018. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 dq ***** válasza:
100%

Ha filmben megnézem az is ér vagy nem?


És ha nem élvezem közben?

2018. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
57%

#36, Nem az nem ér. Csak ha papírra nyomott könyv :D Hisz ma is megtantuk, a műveltség egy mérőszáma az olvasott könyvek száma.


Viszont az egyik válaszoló telibe talált... Ez az infantilis kérdésfeltevés meg is válaszolja magát a kérdést.

2018. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
56%
Nézd csak, eltűnt Kérdező által megemlített könyvcím, amire az a válasz érkezett, hogy Egy thriller novella.
2018. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Nem tűntem el, csak nincs kedvem reagálni...
2018. dec. 28. 11:08
 39/46 anonim ***** válasza:
48%
? Már bocsáss meg, de elolvastad, amit írtam?
2018. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
57%
Akkor krimi regény :D A Harry Potter meg fantasy, a többi menedzser, sikerkalauz es életvezetési könyv is elég messze van attól amitől hirtelen műveltté válik az ember.
2018. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!