Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed a világegyetem...

Mi a véleményed a világegyetem kialakulásáról?

Figyelt kérdés

sok féle teória van (pl. egyetlen gondolat hatására jött létre , Isten teremtette, stb.)

Ti milyen véleményen vagytok?



2013. júl. 8. 12:58
 11/93 anonim ***** válasza:
17%

#9:

Isten miből teremtett?

Önmagából

Isten honnan van?

Mindig volt, van és lesz...

2013. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
7%

#10:

"maszlag": maszlag az anyád te kis szutyok, én a mondandómat megérveltem több irányból, te kis szar meg csak belöksz egy véleményt szembeállítva az enyémmel, szerintem csak kisgyerek lehetsz, azt se tudod miért születtél eme világra, csak menőzni akarsz itt nulla tudással...

2013. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
89%
Igazi kutató vegyészhez méltó válasz :D
2013. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 Antimod ***** válasza:
89%

"Isten miből teremtett? Továbbá Isten honnan van?"


Isten (vagy a Kozmikus Tudat, avagy nevezzük, ahogy akarjuk) olyan, mint az energia: mindig volt, van és lesz, nem vész el.

Múlandó világunkban máshoz nehéz hasonlítani.

2013. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 Makoscsiga ***** válasza:
90%

"Igazi kutató vegyészhez méltó válasz :D"

Mi több, jó keresztényi. :-D Jesus loves you, motherfucker!

2013. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 Makoscsiga ***** válasza:
72%

"Isten (vagy a Kozmikus Tudat, avagy nevezzük, ahogy akarjuk) olyan, mint az energia: mindig volt, van és lesz, nem vész el. "

Az energiamegmaradás nem érvényesül az áltrelben. :-D Ezek szerint isten, vagy kozmikus tudat (whatever), a tér tágulásával maga is elenyészik. Szegény...

2013. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:

Ha istent valamivel egyenlővé teszünk,akkor az a valami maga isten vagy isten maga az a valami? :)

Ha mondjuk azt mondod isten maga az univerzum,akkor mi értelme két fogalomnak ugyanazt takarni?

2013. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 Tom Benko ***** válasza:
72%

@Antimod: Isten tényleg olyan, mint az energia - nincs, csak valaki kitalálta, mert így könnyebb volt egyes dolgokat magyarázni. Más kérdés, hogy az energiafogalommal egyre többet, istennel egyre kevesebbet lehet magyarázni.

@fanyúl: Ha bármilyen isten létezett, akkor máris nem a semmiből történt a Big Bang... Dolgozzál még...

2013. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 Antimod ***** válasza:
36%

"az energiafogalommal egyre többet, istennel egyre kevesebbet lehet magyarázni"


Mert nem értjük. Lehet, hogy a világot átható rendezőelv, egyfajta "tudat" maga Isten. Lehet, hogy az élőlények kollektív tudata "Isten". (Ne a keresztény istenképből indulj ki!) Nehéz elmagyarázni a hangyának a robbanómotort, az az érzésem mindig ezzel kapcsolatban.

2013. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
85%

"Lehet, hogy a világot átható rendezőelv, egyfajta "tudat" maga Isten. Lehet, hogy az élőlények kollektív tudata "Isten"."


Ez a magyarázat kicsit olybá tűnik nekem, mintha valamit feltétlenül muszáj lenne Istenek nevezni, tökmindegy hogy mi is az valójában. Van ennek értelme egyáltalán?

2013. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!