Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed a világegyetem...

Mi a véleményed a világegyetem kialakulásáról?

Figyelt kérdés

sok féle teória van (pl. egyetlen gondolat hatására jött létre , Isten teremtette, stb.)

Ti milyen véleményen vagytok?



2013. júl. 8. 12:58
 51/93 anonim ***** válasza:
7%

Istent, mint teremtőt jobb kifelejteni az univerzumi játékból, hisz még az se megállapított mi bolt a kezdő feltétele mindennek -- akkor ebbe belerakni Istent már egy őskori szemléletre vall.-- nem is említve hogy akkor ugyan oda jutunk és ő miből keletkezett?


Isten fogalmat, mint teremtő erőt bele helyezhetjük a Földünk teremtette élővilág keletkezésének kiindulópontjának-- adva volt a Föld és mint a bolygónk előállított energiái, a teremtő erők, amit az ember elkeresztelt Istennek, és misztifikálva saját képmására formálta. Felruházva olyan tulajdonságokkal, amivel önmagát akarta vagy ijesztgetni vagy épp megszédíteni.


Nekünk az embernek is van teremtő erőnk és szellemi értelmünk. Mind kettő a bennünk futkosó éltető energiákon alapul.


Tehát minden ami van itt és az univerzumban az energiák keletkezésének köszönhető, amely megteremtette az örök mozgását, fejlődését és megsemmisülését mindennek.

Azt gondolom egy nagy erejű mozgásnak kellett először keletkeznie, amely viszont feszültséget hoz létre.

viszont egy Tér- rianás is elég ahhoz hogy ez létre jöjjön, nem szükséges hozzá forróság s főleg nem tömörítő-gravitációs energia.


Olyan nincs hogy semmi nincs még, - de gravitáció viszont van, mert a gravitációs erő a negatív töltésű feszültségnek az ellentéte vagy is protoni. viszont a kettő egyszerre keletkezett valamikor az isteni porszemcse felszínébe belesülve.


Isten, mint teremtő erő csupán egy-egy bolygónak külön-külön alkotása. Tehát van sajátunk és elképzelhető ha más bolygón is van élet akkor annak a bolygónak is ban külön istensége, mint teremtő erő-- de ehhez csak annyi köze van az univerzumnak, hogy a bolygók univerzumi produktum.

2013. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
0%

47/írtad""De miből van a tér?:)


Jó kérdés. azt gondolom erre csak azt válaszolhatjuk, hogy ha keletkezhetett bármi a végtelenségben, akkor eleve adott volt a Tér.


De Ha ezt tovább feszegetnénk akkor azt gondolom oda juthatnánk hogy maga a létezés nem más, mint kitaláció, egy illúzió... csipjük meg magunkat.... lehet hogy mi se létezünk..? hisz Tér sincs amibe vagyunk.. bocsi... igaz.. hisz nem is létezünk...

2013. júl. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 Antimod ***** válasza:
47%

"Ezért hamis érvelés a Rések Istene."


Te itt valamit alapvetően félreértettél a mondandómban.


Isten nem a réseké. Minden istené. Mindennek a Tudat az eredete. És ez akár az ősrobbanással karöltve is létezhet, HA az meg volt tervezve, és a kezdő lökést (és "játékszabályokat", azaz a fizikai keretet) megadta neki.


Még egyszer mondom, ne a keresztény (vagy a hindu, vagy a mohamedán) teremtéstörténetből indulj ki, mindezek nagyon kezdetleges, nagyon emberi és beszűkült elméletek arról, mi hogyan lehetett. Valahol természetes, ha egy eszkimó képtelen elképzelni az esőerdőt, vagy egy egyenlítői bennszülött az Antarktiszt.

2013. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Antimod: A Rések Istene annyit jelent, hogy egyesek az ismeretink hiányosságaiba igyekszenek mindenféle transzcendentális badarságot beleerőltetni. Akármilyen istenségről is legyen szó. Majd ha lesz ilyenre bizonyíték, fogllkozunk vele, de jelenleg minden jel arra mutat, hogy ilyen az általunk ismert világegyetemben nincs.
2013. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 Antimod ***** válasza:

"A Rések Istene annyit jelent"


Köszönöm... ;)


"Majd ha lesz ilyenre bizonyíték, fogllkozunk vele"


Logikai bukfenc: ha nem foglalkozunk vele, hogyan lesz rá bizonyíték? Utalás van épp elég, csak a tudományos világban - úgy érzem, és ez személyes vélemény, ne legyen igazad, stb. - még túlságosan a materialista szemlélet uralkodik, és ezért sok tudós nem meri kockára tenni a hírnevét azzal, hogy ilyen területen folytat kutatásokat.

2013. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 Antimod ***** válasza:

"úgy érzem, és ez személyes vélemény, ne legyen igazad, stb."


Mármint nekem ne legyen igazam, hogy így látom a tudományos világot, örülnék, ha meglepnének. Vannak persze ilyen irányú kísérletezések, de sajnos még túl kevés.

2013. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
52%

Antimod szerintem a földi Isten is más és semmi köze az univerzum kialakulásához. De épp igy más tudat jellemzi az univerzumot és más a földi Globális isteni tudatot


Talán furcsa lesz a gondolat menetem, de megfogalmaztam a tudat meghatározásának lényegét.amely mint tudat már természettörvénnyé szilárdult.


Több dolog is van, amit újra és újra átgondolva a saját megtapasztalásaim alapján, sok mindent teljesen másképp fogalmaznék meg, mint ma a tudomány vagy a filozófia


Az anyag az nem egy világot alkotó abszolútum, de amíg csak markolja az ember reá alapozva, ezt a csak illúzió, kézzel foghatónak látszó, valóságot, addig észre sem fogja venni, hogy a lényeg, ami a létezők értékességét biztosítja,- keletkezésének azonosságát, szilárdságát, tudatát” kifolyt az ujjai között. Minden egyes atomi részecskében, vagy molekulában, de még a biológiai-sejtekben is, ott van a világegyetem, alkotta tudat, mint önmagát újra és újra ismétlő természettörvény. Minden egyes nagyobb objektum, (csillag, bolygók) vagy csoportosulásuk, (galaxisok, fekete energia, fekete anyagnak látszó létezés) s ebbe bele tartozik az élővilág is, az atomi tudatot, és tulajdonságait, törvényszerűségeit ismétli a maga LÉT formájához igazítva. Egy már meglévő tömeg - tudat viszont, attól képes változtatni, és az által válhat többé, ha eredetileg lehűlt abszolút hidegre, az általa alkotott anyag és benne egy új és a teljest átfogni képes, plusz energia is kialakul. A bolygók esetében, ez tulajdonképpen, a plusz nagy energiájuk, amely kétpólusúként van jelen, mint gravitációs erő (+) és erre ellenkező irányba (!!!) a magnetoszféra (-) (Szaturnusz és a Földünk esetében) Az életnél viszont az idegi energia szálrendszer (+) szigetelt vezetékben futkos, valamint erre ellenkező irányba mozgó (!!!) a fehér-lélek energia (-) szálrendszer. (A kínaiak találták 5000 éve már.)


Ez az, amely súrolja bizonyos mértékben, a Hit világok isten és lélek fogalmak meglétét. Csak épp felesleges a mindenséget is alkotó, ráadásul szellemvilágot fantáziálni. Szellemvilág nem létezik, csak egyes, illetve Globális-tudat van. De az nem valami személy vagy szellem, hanem inkább egy lét-forma alkotása.


Egy elemi atom az egy fajta lét-forma, de annak alkotói is külön-külön, egy-egy lét-forma. Az elektromosság, amelyet mesterségesen állít elő az ember, az is egy lét-forma. De azt gondolom, még se lehet azonos a tulajdonságuk tudat szintjén, az atomi részecskék energiájával, mivel más OK és KÖRÜLMÉNY volt a keletkezésük kiváltójának.


Egy mesterségesen előállított energia, felhasználható különböző módon a gyakorlatban, de nem képes tudattá válni szerintem, ha csak nem vetik alá olyan hatásnak, amilyen a világegyetemünk keletkezésének kezdeti állapota volt illetve, amivel azonos fizikai hatást, szintén átélhetett még a Földünk is. Mivel máskülönben, nem keletkezhetett volna a belsejében olyan tulajdonságú Energia, amely mint kétpólusú, különböző minőségű tudattal rendelkező, Teremtő ERŐK-ké váltak. S ennek következtében, még felszín közelben, „egymást lapozó” mozgásukkal, és tudat-képességükkel, életet tudtak alkotni.


Mert minek köszönhető a tudat, hogy határozhatnánk meg? Egy lét-fazonnak elektromos érzékenysége az őt körül vevő világgal szemben, és annak megőrzése, illetve vissza sugárzó, lereagáló képessége.


Az ember, mint eddig ismert, legfejlettebb természeti alkotásnak, nem csupán atomi és sejtes tudata van, hanem már értelemnek nevezhető, differenciált tudata is. Amely a benne keringő két nagy energia szálrendszerének és bonyolult agy-sejttudatnak köszönhetően, megalkotta az ÉN zárt, gondolati-érzelmi, fantázia alkotta világát is.

2013. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 Tom Benko ***** válasza:
@Antimod: Aki azt állítja, hogy létezik ilyen, az hozzon bizonyítékot. Így cseppet sem bukfenc. Ha nincs bizonyíték, akkor mégis, hogyan foglalkozzunk vele? A tudományos társadalmat, úgy látszik, nem ismered. Ha lenne az általad állítottra egy cseppnyi esély is (azaz van valami halvány bizonyíték), akkor ugranának rá. Egy tudósnak ugyanis nincs nagyobb célja az életben, mint felfedezni valami újat.
2013. júl. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 Antimod ***** válasza:

"Az ember, mint eddig ismert, legfejlettebb természeti alkotásnak, nem csupán atomi és sejtes tudata van, hanem már értelemnek nevezhető, differenciált tudata is."


Nem csak az embernek!

Kísérletekkel felfedezték, hogy a delfineknek és egyes főemlősöknek is fejlett én-tudata van, de tovább mennék: egyfajta éntudata minden élőlénynek van, különben képtelen volna túlélni, megvédeni/álcázni magát, egyáltalán irányítani saját magát. Minden élőlény saját folyamatait egy belső központ vezérli, különben képtelen volna működtetni a keringést, az anyagcserét. Más kérdés, hogy a legtöbb élőlényben ez nem tudatosul, mert nem elég fejlett hozzá az agya (ha egyáltalán van).

2013. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
Már bocsánat,de mi az a nem tudatosult éntudat?
2013. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!