Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed a világegyetem...

Mi a véleményed a világegyetem kialakulásáról?

Figyelt kérdés

sok féle teória van (pl. egyetlen gondolat hatására jött létre , Isten teremtette, stb.)

Ti milyen véleményen vagytok?



2013. júl. 8. 12:58
 61/93 Antimod ***** válasza:

"Már bocsánat,de mi az a nem tudatosult éntudat?"


Arra próbáltam utalni, hogy az élőlénynek egy egységes, önmagát egységben érző tudata van. Nem sejtszintű, hanem valami más, ami összehangolja az egész egység (=élőlény) működését.

Ez az, ami például az embernél részben tudatosul (részben: a legtöbb szervezetedet irányító folyamat nem tudatosul bennünk), egy növénynél egyáltalán nem.

2013. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:

Az idegrendszer az,ami összehangolja a működést. Ha az idegrendszer egy része sérül,akkor nem működik jól.

Az éntudat pedig az agy mellékterméke, ha nem így lenne,akkor az agy nélkül is lehetne tudatunk.

2013. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 Antimod ***** válasza:
Az idegrendszert is működteti valami, nem az saját magát, tudat pedig agy nélkül is létezik. De ez már messzire vezet, ezért ebben a témakörben ebben nem mennék már bele.
2013. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim ***** válasza:
Az idegrendszert a sejtek működtetik és a tápanyag,amit kapnak stb..
2013. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 Tom Benko ***** válasza:
@Antimod: "tudat pedig agy nélkül is létezik" :) Na ja, lásd az ezótopikot... Komolyra fordítva a szót: ezt mi alapján állítod?
2013. júl. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
51%

62/ Egy agyhalottnak is vannak gondolatai sőt érzései is!!


sokan azt gondolják hogy az idős kori Alzheimer-kor legsúlyosabb állapotában, amikor csak néz a semmibe és nem csinál semmit a beteg, akkor már nincsenek gondolatai se érzelmei-- holott vannak érzelmei, vannak gondolatai csak nem képes kivitelezni már semmit.


Ez az amit még mindig nem ismer az orvostudomány, hogy a gondolat és érzelmek azok a lélek energia hálózaton születnek és megállás nélkül száguldozik, s ha kell akkor a szükséges memóriát életre kelti az agysejteken-- igy alkot az agy és a lélek együtt fantáziát, emlékezést a múltra és előre tekintést a jövőbe vagy is időt,-múltat jövőt.

2013. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekeset mondtál kedves utolsó! Nagyon felkeltette a figyelmemet az állításod...Alátudnád támasztani esetleg?
2013. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vga tárcsám is ilyen,néha nem ad képet,de attól még számol a háttérben és időnként visszajön a kép:)
2013. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
Benko- az amit igyekszem elmondani az nem ezo-- nagyon messze van az ezo ismeret attól, amit én tapasztaltam meg életem során, de csak kizárólag saját megállapításom.
2013. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:

sörpocak -- alátámasztásul-Az emberi értelem 3 dolgon alapszik az agy öröklött érzékenységén és egészségén, és a testet behálózó, az agy sejtekkel kapcsolatot teremtő két nagy különböző töltésű energia hálózat épségén.


Az ember ismeri mind két energia hálózatot- de még mindig nem jutottak el odáig, hogy a kettő közötti összefüggésekre rájöjjenek.

Az egyik az idegrendszer, szigetelt vezetékbe futkosó, pozitív töltésű test-energia.

A másik a negatív töltésű érzelem feszültséggel töltött gondolat energia rendszer amely, vezeték nélkül hálózza be a testet, majd végül a bőr felszínét. (ezt 5000 éve egy kínai találta és azóta szurkálgatják)


Az idegit ismeri a tudomány. A kínait viszont nagyon ritka képességgel született ember érzékeli csak. Még a külső, bőrön futó energia szálakat "lefércelő" akupunktúrás pontokat is kevesen érzékelik-- ezért araszolnak az ujjukkal- most már állítólag van valami készülékük legalább ezen csak pontok érzékeléséhez.


annyit már tud az orvostudomány hogy ezen a pontok szurkálásával esetleg gyógyítani lehet-- de még mindig nem érti miért?


az egyik képességem az volt, hogy érzékeltem ezeket az energia alkotta szálakat is, de beleéreztem, érzékeltem a testbe is. Szóval e miatt hagytam abba a könyvelői munkám és tanultam ismét a EÜ vonalon és dolgoztam klinikán- intenzív betegekkel is.


Ott azt érzékeltem, hogy háromféle koma állapot lehet- de ebből a háromból csak egyet lehet visszahozni vagy tér vissza magától.


Egynél azt mondta az orvos- agyhalott= vagy is annyit jelentett, nincs gondolat,se érzelem csak vegetáló test amíg él.

Én pedig azt mondtam, a betegnek fájdalmai vannak.

ez után mindent megtettem, hogy visszahozzam...ami egyszer csak sikerült--- nem mozdult, de kinyitotta a szemét, értelem volt benne és figyelt arra amit meséltem neki... majd hála volt a tekintetében és sírni kezdett- arcának két oldalán csordultak le a könnyei-- majd megnyugodva ismét koma állapotba került és egy hét múlva végleg eltávozott...


Aztán volt egy másik aki régóta volt ebben a vegetáló állapotba, már elhaladt mellette a vizit, lemondva róla.

Én viszont minden éhhel amikor foglalkoztam vele azt éreztem VELEM VAN, hallja, érti amit mondok. Hiába kértem egy masszőrt a számára,mivel összezsugorodtak már az inak a lábában, azt mondták nincs már értelme- így is elfér a koporsóba...


Minden éjjel dolgoztam rajta vele,kb. két hét után egy hajnalon, miután végeztem a két osztállyal majd az intenzíven, fáradtan leültem az intenzív osztály egy üres ágyára.... Amikor valaki káromkodni kezdett odanéztem és a csöveket húzta ki magából az-az asszony(4 kis-gyermekes anya volt egyébként!) akiről lemondtak.

azonnal felismert majd képen köpött, mert izgalmamban nem hideg vizet adtam inni, hanem meleget, aztán kérte a kolbászát az ablakból,mert piszokul éhes "reméli nem zabálták meg a délelőttösök...


muszáj volt neki kaját szereznem, mivel kolbász soha nem volt az ablakba téve. Azt én meséltem amíg kezeltem és vissza akartam hozni az életbe.Vagy is amikor kezeltem, akkor beszéltem hozzá-- hogy "ébredj fel hoztak finom kolbászt hazait és a délelőttösök bizony megzabálják" szóval ilyen szövegeket mondtam folyamatosan kb. egy hónapon keresztül!!-- és mindenre emlékezett mikor magához tért.


--Azóta sok év telt el és már felnevelte a gyermekeit.-(annyi idős volt pont, mint én akkor 35-36)


A harmadik ágyánál, mindig megállt a vizit sokat dolgoztak vele, mert az EEG elfogadható volt-- tele reménnyel, adtak mindent amit csak lehetett..


Én viszont érzékeltem hogy az egyik energia szálrendszere hiányzik-- vagy is soha nem lehet még félórára se visszahozni.Élő ember pedig soha nem lesz... ha csak azért nem, mert még fiatal és az agy képes lesz önmagától megteremteni valami maradék szikra által a középagyban vagy kisagyban a hiányzó energiát.S esetleg éber koma állapotba.


Bár nem vagyok vallásos, de a földi teremtésben hiszek és abban amit az életnél tapasztaltam a lélek energiában amely ha nincs benne a testben, akkor az élet megszűnik élni. -- ez az- az energia szál amit a kínai talált.


Tudod kérdező az univerzumot semmikép nem teremtette valamiféle istenség.


Viszont egy bolygó teremthet egy isteni Energiát.


az ember szinte ráérzett bizonyos dolgokra a keresgélései közben és elnevezte ezt a maga alkotta szellem világot. Igy alkotta meg az Isten és a lélek fogalmakat is-- s tulajdonképpen megfelelnek annak aminek szánták-- még ha fogalmuk sincs arról hogy milyen, hol van. de talán megelégednek azzal ami mese szerű, és csodának tekinthető.


Valójában ha csoda is a létezés maga, de nem misztikum, hanem csak a természet ilyenforma LÉT-alkotásai.

2013. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!