Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed a világegyetem...

Mi a véleményed a világegyetem kialakulásáról?

Figyelt kérdés

sok féle teória van (pl. egyetlen gondolat hatására jött létre , Isten teremtette, stb.)

Ti milyen véleményen vagytok?



2013. júl. 8. 12:58
 21/93 Antimod ***** válasza:

"z a magyarázat kicsit olybá tűnik nekem, mintha valamit feltétlenül muszáj lenne Istenek nevezni"


Számomra nem kétséges, hogy létezik egy magasabb rendű tudat (vagy tudategyüttes), amelyet az emberiség mindig is vallások formájában próbált lefordítani a saját nyelvére. Számomra a világegyetem puszta létezése bizonyíték, de ennél közelebbit nem tudok mondani róla, mert minél inkább szeretnék, annál megfoghatatlanabb.

2013. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
100%
#20: egyetértek. A "világot átható rendező elv" a természeti törvények összessége, a fizika, a kollektív tudat pedig egy társadalmi összetartó erő, amit a közös ismeretanyag, hagyomány kultúra teremt. Szerintem felesleges az egészbe bármi áron beleerőltetni bármilyen Isten-képet.
2013. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 Antimod ***** válasza:

A természeti törvények pedig maguktól vannak, ugye? Illetve "véletlenszerűen" kialakultak...


"Isten" itt van a szemünk előtt, de annyira részleteire bontva vizsgáljuk a világot, hogy nem látjuk a fától az erdőt. Vagy pedig nem akarjuk.


Véleményem szerint az ember előbb-utóbb eljut arra a szintre, hogy bigott, megkérdőjelezetlen hitből a teljes hitetlenségen át eljusson a végső felismerésig. Ez az út még úgy tűnik, hosszú.

2013. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
100%

#23:


>A természeti törvények pedig maguktól vannak, ugye? Illetve "véletlenszerűen" kialakultak...


A válasz erre az, hogy még nem tudjuk, és nem az, hogy biztosan valamiféle Isten volt az oka.


Egyébként amit most csinálsz, az játék Isten fogalmának értelmezésével. Ha te feltétlenül Istennek akarod nevezni azt az ismeretlen dolgot, ami az univerzumunk és annak törvényeinek kialakulását eredményezte, akkor rajta, de én nem látom értelmét ennek, sőt (és ez már szubjektív vélemény) felesleges misztifikációnak érzem.


Ignoramus

2013. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
A tudomány és a vallás gyakran azért nem passzol össze egymással, mert az az istenkép él az emberekben, amit a földi vallások leírnak: az emberszerű isten. Ha van is Isten, az biztos nem olyan, mint amelyet a földi vallások leírnak! Tőlem mikor azt kérdezik létezik e Isten, én mindig azt mondom: attól függ, te mit tartasz Istennek? Ha azt mondja, amit a biblia leír, én azt mondom :olyan biztos nincs, mert az csak az ember agyának szüleménye.
2013. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 Antimod ***** válasza:

"azt az ismeretlen dolgot, ami az univerzumunk és annak törvényeinek kialakulását eredményezte [...] felesleges misztifikációnak érzem."


Nem akarom feltétlenül annak nevezni, de nem is célom eltávolítani az egyenletből. Attól még, hogy a Nagy Tervezőt/Rendezőt kiiktatjuk, semmivel nem válik megfoghatóbbá az anyagi világ. Sőt, az összességében tudatos együttműködést szimuláló folyamatok még kevésbé válnak érthetővé.

2013. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 Tom Benko ***** válasza:
58%
@Antimod: A világ működik valahogy, mi meg igyekszünk leírni azt. Utóbbit nevezzük természeti törvénynek, azokat tehát semmilyen transzcendens entitás nem hozza létre. De kijelentésed szerint Newton az Isten. :)
2013. júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 Antimod ***** válasza:

"Utóbbit nevezzük természeti törvénynek, azokat tehát semmilyen transzcendens entitás nem hozza létre. De kijelentésed szerint Newton az Isten. :)"


Szépen kiforgattad a szavaimat. Te is tudod, hogy a világegyetemet átható erőkről van szó, nem magukról a szavakba foglalt törvényekről.

2013. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
Milyen erők ezek?
2013. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
76%

Ősrobbanás párti vagyok! :D


Majd ha Isten személyesen megjelenik előttem akkor talán váltok de nem biztos... :)

2013. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!