Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed a világegyetem...

Mi a véleményed a világegyetem kialakulásáról?

Figyelt kérdés

sok féle teória van (pl. egyetlen gondolat hatására jött létre , Isten teremtette, stb.)

Ti milyen véleményen vagytok?



2013. júl. 8. 12:58
 81/93 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy számodra az- de tudod ahogy nem esek hasra egyetlen vallás előtt se épp így nem hiszek el mindent a tudósoknak se.


azt hogy mit fantáziáltak össze egyetlen Bummról, abszolút nem érdekel, mert hiányzik a kezdő feltétel.


már pedig ahhoz, hogy atom keletkezzen először nagyobb hőmérsékletnek kell keletkeznie ami aztán lehűlt,- 3000 fok hőmérsékletet kellet elérnie, hogy az elektront megkötni tudja a proton és kialakuljon az atom. De ez csak a kialakulása az anyagnak de nem a kezdő feltétel.


Már pedig ha nincs csak egy Tér, és abban SE mozgás, SE energia SE hő,akkor csak dermedt, semleges porszemcsék (neutron)az nem képes tömörülni, csomósodni csak abban az esetben ha valami nagyobb erő nem váltja ki.


azt mondja a tudós a gravitáció tömörítette a kezdeti akármit.... Miközben halvány gőze sincs arról, hogy mi a gravitáció-- legföljebb annyi, hogy minden lefelé esik és a föld vonz mindent... méri? mérni mindent lehet, de az hogy mi váltja ki, minek köszönhető ez az erő arról fogalmuk sincs! S ezek után higgyem el a NAGY Bummot ami csak egy NAGY BLÖFF??


Ugyan kérem!!!-- még saját bolygónkat se ismerik!!! akkor pont az univerzum keletkezésére lenne, mikor a kezdő feltételre sincs logikus magyarázatuk?


De azért te nyugodtan elhiheted Sceptik akár a kerti-törpéjüket is...kissé fura egy szkeptikustól.-

2013. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
Előző: attól még,hogy nem tudjuk mi volt a feltételezett nagy bumm előtt,attól még nagy valószínűséggel a nagy bumm vezetett a jelenlegi világegyetem kialakulásához.
2013. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 Tom Benko ***** válasza:
@mami: Milyen kezdő feltétel?
2013. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
52%

Az hogy kellett lennie nagy Bummnak az biztos, hisz másképp nincs mozgás,nagy erejű detonáció ami által energia keletkezik.


De ez nem jelenti azt hogy csak egyetlen volt, nem pedig több ezer. S hogy ez a több ezer vagy még több detonáció az nem hőre jött létre, hanem épp ellenkezőleg nagy hideg hatásra egy Tér rianás.


S azért se mindegy minek köszönhető a tömörülése vagy félgyűrődése a porszemcséknek, mert jó lehet a nagy fokú lehűlés módosítani volt képes a neutron szemszéket és a rajta keletkezett kezdő feszültséget a protonit.


Mert ha valami nagyon lehűl annak meg változik a tulajdonsága, sokkal érzékenyebb anyag válhat belőle aminek köszönhetően alakulhatott ki az atomi törvény és az összes fizikai törvény amely ismétli önmagát az univerzumban a csillagokban a bolygónk elemi anyagában és a fizikai törvényeiben.


S ezt a mindennapi gyakorlatban ismeri az elektro-fizika hisz azért van számgép és annak memóriája, mert valószínűleg egy alkatrészét nagy hideg hatásnak tették ki.


ezért se hiszem el azt a fantazmagóriáját a tudósoknak, -- amit elfogadtak, mert még nincs másik!!- hogy valami tömörült MITŐL IS? aztán felpuffadt és felrobbant --- MITŐL IS? ha nem volt még elemi részecske és energia?

2013. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:

Tom Benko: Milyen kezdő feltétel?


Amely hiányzik az elméletükből.

Mert a kezdő feltétel az, hogy egy adott pillanatban, egy adott hőmérséklet hatására, egy adott mennyiségű sűrűségű isteni porszemcse állapotból egy detonáció hatására bekövetkező ezerszer ezernyi Tér robbanás- és felgyűrődése az isteni porszemcsének.Ehhez nem szükséges még nem létező gravitációs energiát se vizionálni...főleg akkor ne, ha fogalmuk sincs arról, hogy mi a gravitációs energia tulajdonképpen, minimum a talpuk alatt!!!


Mint amikor a Balaton jege elért egy állapotot a lehűlés miatt felgyűrődött a parton a számtalan jégtábla, mindent lerombolva ami a parton volt akkora ereje volt.


Soha nem hittem az egyetlen Minden kezdő feltétel nélküli nagy Bummban- de amikor nem is oly rég a Balatonon a rianás ezt okozta, -- akkor esett le nekem is a tantusz" hogy az abszolút le hűlése a Térnek, lehetett inkább a kezdő feltétel, ha se mozgás, se energia nem volt még amely hőt termelhetett volna.

2013. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
Persze mindenki azt fogad el amit akar, én csupán a saját véleményemet írtam le.
2013. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
100%
Én képtelen vagyok kitalálni ekkora ökörségeket, pedig megpróbáltam, tényleg megpróbáltam. Egyszerűen nem megy, akárhogy is igyekszem. Te honnan szeded ezeket? Magadtól találod ki, vagy valaki segít benne? Vagy végeztél valami sötétítő tanfolyamot?
2013. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:

>nagy erejű detonáció

>ami által energia keletkezik


mami, továbbra sem értem, hogy miért dumálsz bele olyanba, amihez hozzá sem lősz. Az Ősrobbanás NEM detonáció volt, hanem egy ma is tartó folyamatos metrikus tágulás. És nem "azáltal" keletkezik az energia.


>én csupán a saját véleményemet írtam le


Olykor-olykor magadban is tarthatnád, főleg, ha tudományról van szó. Menj inkább vissza az ezo-fórumra.

2013. aug. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:

Igazatok van tudományról van szó. Én viszont hallottam, hogy egy tv. tudományos műsorában, hogy a nagy Bummról mi a véleményük a fizikusoknak és csillagászoknak.


amely így hangzott az ő szájukból; "Ahhoz hogy a jelenlegi világegyetemet elő lehessen állítani, egy korai energiatermelő időszak kellett hogy legyen. A részecskefizika számos elmélettel rendelkezik, amely negatív nyomásokat s efféléket állított elő a világegyetemben, amiből energiatermelés adódott. ezek az elméletek nem megbízhatóak, bár több is van belőlük. BÁRMIKOR KIDERÜLHET AZONBAN? HOGY VALAMELYIK, VAGY EGYIK SE IGAZ!!!!!


Szóval így tedd a nyakad rá a nagy Bumm elmélet igazságára!

2013. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 Tom Benko ***** válasza:
@mami: A kezdő feltétel benne van az elméletben. Amúgy nem detonáció volt, hanem egyszerű infláció, csak extrém energiával, amit maga a kezdeti szingularitás tartalmazott.
2013. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!