Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
96%
A nők sokszor hátrányban vannak, a huszasok is szerintem, ha van gyereke, akkor meg pláne, mert a kölkök folyton betegek és anyuka marad velük otthon. A nők élete sosem volt könnyű.
2019. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
99%

Ha már ők ilyet kérdeznek.( Ami nyilván jogos, de egyértelműen nem lehetne)

Akkor én hazudnék.

Azt mondanám h az én esetemben nem kell ilyen kellemetlenségre számítani, mert ahhoz megkéne lennie egy olyan szervemnek ami nekem már nincs.

Nem fognak ezzel kapcsolatban több kérdést feltenni!

(Elnézést azoktól akiket ez valóban érint)

2019. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
93%

Én olvastam több ilyet itt, nem fogják elvetetni a gyereket, hogy a cégnek jobb legyen, az is oké, ha maguknak és a gyereküknek akarnak jót akár úgy is, hogy egy cég esik el egy munkaerőtől x időre, később térül meg a cégnek, hogy felvették őket.


Én is azt tapasztalom, hogy szívnak az ismerős nők. 25 felett már, nem 30tól..

2019. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt ha valahol ezt megkérdeznék, azonnal kifordulnék az ajtón. Ez ugyanis nettó diszkrimináció.


Másrészt eddig mázlista voltam, és csak szőr mentén találkoztam ilyesmivel, a cégeim többsége überkorrekt volt velem. Pl az előző helyemen már a felmondási időmet töltöttem, és mentem az új helyre szerződést aláírni, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Az egyik felajánlotta, hogy maradjak, a másik bátorított, hogy menjek így is. (Sok évig próbálkoztunk a babával.)


Másrészt valahol megértem a cégeket is. Sok nő iszonyúan inkorrektül intézi ezeket a dolgokat, lapítanak a próbaidő végéig, azonnal kiíratják magukat akkor is, ha orvosilag nem indokolt, csak dolgozni ne kelljen, nem is terveznek visszamenni csak táppénzre. Engem is bosszant, hogy az ilyen nők miatt kialakult előítéletek miatt engem is máshogy ítélnek meg.


Annyit tudok mondani, hogy keresgélj még, vannak rendes cégek.

2019. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim válasza:
48%
Minden munkahelyen megkédezik szinte. Valahol jogos, de valahol nem. Nálam is megkérdezték, én 2 év után mentem el, mert terhes voltam, de egy percig nem érdekelt, hogy ez tetszik e a főnöknek vagy sem. Én Elhiszem, neki kieső munkaerő. De aki szeretne babát, annak kell a bebiztosítás is, és sajnos olyan nyomorult világban élünk, ha nem kapsz kB gyedet akkor cs.eszheted. Az kB majdnem egy fizetés. Lehet lepontozni, de én úgy vagyok vele, hogy, amíg a cégek elég sok helyen lehúznak nem csak minket munkavallalókat, de az államot is (igen, dolgoztam olyan helyen, ahol meg "szerencsémre - elég szánalmas-" megkérdezték ugyan hány órára akarom, hogy bejelentsenek, mert nekik jobb lenne, ha nem... Vagy, hogy évenként átjelentenek egy másik céghez és, ha évek óta (ez is megtörtent) ugyanott dolgozok és pl 10 év után azt mondom, vágyok egy kisbabára szívjam a fogam, hogy ugyan mennyi juttatást kapok azért, mert 10 évet lehúztam egy helyen... Hát igen is le húzom őket én, igen, úgy is, hogy állítólagos "jó vagyok a munkámban, keresett is a szakmám, és van már x év tapasztalatom" típusú nők emiatt szívnak. Ennyi.
2019. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
61%

Kezdjük ott hogy ilyet nem is szabadna kérdezniük. Ha megkérdezi igenis hazudni fogok. 1. Semmi köze a magánéletemhez. 2. Ne az alapján döntse el hogy felvesz"

-e dolgozni, hanem az önéletrajzom alapján.

2019. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Hát szomorúan hallom, hogy mások is tapasztaltak ehhez hasonlót.


Nem értem amúgy miért vagy felháborodva kedves 4-es. Tudod a gond alapvetően nem azzal van, hogy az ember gyereket akar, de nem mindegy hogy hogyan tervezi megtenni ezt a lépést.

Számomra érthetetlen, hogy miért kell úgy hozzaállni, hogy én igen is lehúzom a munkáltatót és engem aztán nem érdekelnek az állítólagos "jó vagyok a munkámban és tapasztalt vagyok" típusú nők. Eleve nem tudom miért kell úgy fogalmazni, hogy állítólagos.... Mintha kis iróniát vélnék ebben felfedezni, csak nem értem mire fel.

Szeretem mikor mindenki csak magára tud gondolni, a lényeg hogy nekem jó legyen, én-én-én, senki más nem érdekel, ahogy az sem hogy esetlegesen mások az én aljas húzásom miatt szívnak. De bezzeg sokszor pont, hogy az ilyen típusú nők azok, akik a legjobban fel vannak háborodva, ha valaki/valami más miatt őket éri hátrány.

Az államot pedig aztán a legkevésbé sem kell sajnálni, pont hogy ők csalnak, hazudnak és lopják szarrá az egész országot, úgy hogy az állam az utolsó, akit sajnálni kell ebben a történetben. Ha nem akarnának lépten-nyomon mindenből pénzt csinálni az átlag emberek kárára, akkor a munkáltatók sem szorulnának  például arra rá, hogy trükközzenek a munkavállalók bejelentéseivel és nem lenne ennyi feketén adott fizetés..

Hogyha nem vonnák le a fizetésed meglehetősen jelentős részét járulékként és adóként, továbbá nem az lenne, hogy a munkáltatóknak konkrétan dupla annyiba kerül egy dolgozó, mint amennyi az alapbére, (mert annyi további járulékot kell utánunk fizetni), akkor talán ma nem tartanánk itt és a munkáltatók is korrektebbek lennének. És ezzel nem a munkáltatókat akarom védeni, csak vázoltam a szomorú valóságot.


Én úgy gondolom, ha valaki gyereket akar, akkor teremtse meg maga hozzá az anyagiakat! És ezt ne úgy tegye, hogy szándékosan titkolja a terhességet a próbaidő végéig, utána meg különösebb indok nélkül egyből ki is iratja magát, mert hát ő terhes, nehogy már dolgozzon.. Mindezt azért, hogy kapjon CSED-et és GYED-et. (sajnos rengeteg ilyen nő van)

Szóval nem más kárára kéne "mesterkedni", mert ezzel olyan nőkkel szúrtok ki, akik tisztességesek akarnának lenni! Ha már pénz, az rég rossz, ha valaki az ellátásokra alapozva vállal gyereket és ettől függ, fel tudja-e nevelni... Ez privát véleményem szerint elég felelőtlen lépés. Nyilván jól jön a plusz pénz, szó se róla és ami jár, az jár, na de hogy valaki enélkül már nem is bírná fenntartani a családját, az nem értem mire alapozva mer gyereket szülni..


Egyébként pl nem kell évekig otthon ülni a gyerekkel, nyugodtan vissza lehet menni akár már 8-9 hónapos korától (nem egy ilyen ismerősöm van) dolgozni és máris nem lesz olyan jelentős a pénzkiesés, mintha 3 évig otthon csücsülne anyuka vagy közben nekiállnak apukával a gyerekgyártásnak és "gyorsba" összehoznak még 1 vagy akár 2 gyereket is és hopp, máris 6-9 évig csücsül otthon, míg mások dolgoznak is a pénzükért. És itt jelezném: tisztelet a kivételnek!! Mert van! Itt most speciel azokra gondoltam, akik úgy állnak hozzá, hogy sz*arok én a munkáltatóra meg a többi emberre is, a lényeg hogy nekem jó legyen, nem számít milyen aljas módszerhez kell ehhez folyamodnom.

Tipikus eset az is, akik kihasználják a (sajnos egyébként törvényes) kiskaput és mikor GYED alatt terhesek lesznek, kérik a fizetés nélküli szabi megszakítását, kivesznek 1-2-3 nap szabit, mintha jönnének vissza dolgoznia, csak hogy aztán rögtön jól kiirathassák magukat a dokival tp-re, hogy így is minél több pénzt tudjanak kifacsarni, miközben már évek óta nem dolgoztak ugye egy percet sem..


Eleve, ha gyereket tervezel, akkor szerintem alap egy stabil munkahely. Tehát már azt sem teljesen értem, hogy jön össze, hogy valaki munkanélküliként lesz terhes.🤷🏽‍♀️ Jó nyilván van olyan, hogy egy leépítés miatt pl munka nélkül marad az ember (bár a terhesek védettséget élveznek) de aki tudja, hogy ennek veszélye fenyegeti, akkor az idő alatt logikusan felfüggeszti a próbálkozást és majd ha lesz egy stabil, fix helye, ahol már tett is le valamit az asztalra (nem csak a CSED és a GYED miatt van ott pár hónapot, aztán "rohan" szülni) akkor újra próbálkoznak.


Szóval talán ha nem lenne ennyi, a kérdésemben szóban forgó mentalitással rendelkező nő, akkor úgy összességében nem ítélnék meg ilyen negatívan a női nemet....

2019. okt. 15. 20:29
 8/71 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ezt nem nekem szántad, hanem az 5ösnek.


4es

2019. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim válasza:
60%

Vannak nők akik évek óta próbálkoznak, munkahelyet váltanak és pár hónap múlva teherbe esnek. Mit tegyenek? Mit várnak el tőlük? Hogy húzzàk még az időt? Vetessék el? Undorítónak tartom azokat a hreseket akik egy rossz példából indulnak ki. Egy nőnek joga van dolgozni és gyereket vállalni! Ezt a munkáltatónak tiszteletben kell tartania!

Tőlem is megkérdezték egy helyen, miközben tudták hogy a cég meg fog szűnni. Képmutató, álszent emberek!

2019. okt. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
#8 Bocsi, tényleg elírtam, természetesen nem neked, hanem a felháborodott 5-ösnek szólt meg úgy összességében azoknak a nőknek, akik ilyen aljas módszerekkel próbálkoznak..
2019. okt. 15. 21:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!