Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
* azaz 40 év után nyugdíjba ment
2019. okt. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
44%

Ja, ha te ismersz ilyet, akkor nyilván ez a jellemző mindenhol... fantasztikus, kikezdhetetlen érvelés... 👏👏👏

[link]

2019. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
29%

Szóval az a kevés apuka aki ugyanolyan mértékben veszi ki a részét a gyereknevelésből az menjen nyugdíjba később csak azért mert az apukák többsége lusta?


Ráadásul ez a visszájára is üt, mert ezután miért dolgozzon többet, hiszen úgy is később mehet nyugdíjba?


Mi a helyzet azokkal a nőkkel akiknek nincs gyereke? Nagyon sok ilyen van manapság. Az miért mehet előbb nyugdíjba?

2019. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
67%
“ Szóval az a kevés apuka aki ugyanolyan mértékben veszi ki a részét a gyereknevelésből az menjen nyugdíjba később csak azért mert az apukák többsége lusta?” - Tudod mit, igen! Ahogy a kérdésben említett kevés nő is megszopja a brét az átlag anyukák miatt... pont ugyanez a szitu. Nem mellesleg nem a nőktől kellene elvárni, h vonuljanak tüntetni azért a pár db “jófej” apukáért, hanem a férfiaktól - kollektíven -, h vegyék ki a saját részüket a gyereknevelésből/ (ha nincs kölyök, akk) háztartásból...! És amíg a többség ezt nem teszi meg (márpedig nem teszi), addig nevelhetnétek egymást erre, h mi lenne a normális módi... álljatok ki saját magatokért, nekünk van elég szívnivalónk így is, nehogymár’ még értetek kelljen tüntetnünk... vicc...! tegyetek az egyenjogúságért közösen, kollektíven - utáljátok ki magatok közül a hímsoviniszta fhaxkalapokat, utána beszélhetünk és mehetünk tüntetni -együtt! Pofám leszakad tőled, komolyan...
2019. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
18%
Kettős mérce, mert csak a nők problémáit látod. Azt hiszed hogy a nőknek rosszabb. Egy fenéket. Nekünk meg sok minden más miatt kell szívnunk. Csak azt Te nem látod, mert nem kellett megküzdened a férfiak nehézségeivel.
2019. okt. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
68%

Jajj szegény-szegény férfiak, mindjárt elmorzsolok értetek néhány könnycseppet. Valami legyen nekünk is nehezebb?? Miről beszélsz, minden sz*ar konkrétan a nőknek jutott! Nekünk van a csodás mensturáció, mi szívunk a terhességgel, a szülés borzalmas fájdalmaival, a gyereknevelés 99%-ával, sok helyen a háztartás 99%-ával is a nőknek kell megbirkózni, mert a férfiak 8-10 óra meló után jogosnak gondolják, hogy a kanapén dögöljenek, míg a nő szintén ennyi meló után oldja meg a gyerekek ellátása mellett a háztartást is. Általában a nő marad otthon, ha beteg a gyerek, ő megy velük GYÁP-ra, ami a munkahely sem jelent ám túl nagy előnyt, a kérdésben szereplő problémáról már ne is beszéljünk, hogy a gyerektelen nők szívnak az aljas, másokat átverő nők miatt. Egál, hisz itt a nők egy bizonyos csoportja miatt szív a maradék, pont ahogy nálatok a férfiak egy része szív a többi hozzáállása miatt. És akkor még nem említettem azt, hogy a nőket kevésbé veszik komolyan, nehezebben jutnak fel a szamárlétrán, mert egy nő nem akarhat karriert építeni, ő maradjon csak meg a mosás-főzés-kölöknevelés szentháromságnál.

Nektek egyedül a katonaság volt, ami igazán szívás volt, de még azt is eltörölték.... Pedig bőven ráférne a mai "pasikra"!!

2019. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
81%
Ohh jaa és még valami, majd el is felejtettem! Ha már arról van szó, hogy kinek (legyen) nehezebb: valahogy érdekes módon olyat nem sűrűn hallani, hogy egy férfit megerőszakoltak, ellenben egy nőt... Sajnos és iszonyú elszomorító, de gyakran fordul az ilyesmi elő, mert ugye néhány pasas úgy gondolja neki jogában van más nő életét tönkretenni azzal, hogy akarata ellenére közösül vele...
2019. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
55%
Ember a saját apám erőszakolt meg gyerekkoromban. Többször is. 13 éves koromig bepisiltem éjszakánként. Részemről én itt befejeztem az értelmetlen vitát. A legjobbakat kívánom mindenkinek, nemtől függetlenül.
2019. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%
Ez qrvára rohadtul szomorú, rohadtul dühítő, és kibaxott igazságtalan... engem is molesztáltak, igaz, “csak” a nevelőapám (az igazit nem ismertem), azt hiszem, sejtem, mit érezhetsz, de butaság ezt kivetíteni a nőkre, meg h akkor nekünk is legyen mégszarabb, és ennek folyományaként nem tudomásul venni a világban az úgymond áltagos/jellemző tendenciákat. Szörnyű és undorító dolog, ami veled történt, de ne hagyd, h ez torzítsa a világképedet! Illetve mivel felnőtt férfiként egy ilyen kijelentéssel zársz egy vitát azt gondolom, h Neked nem sikerült feldolgoznod ezt - nekem igen, soha nem is hoznám fel végső érvként egy vitában. Ha gondolod, beszélgethetünk privátban - de csak ha gondolod...
2019. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
Bazzmmeg #28 ez qqrva durva, történt valami az ügyben? Nem akarok izé lenni, de mint látod itt is egy férfi követett el erőszakot (tudom, rohadt kötschög dolog ezt így megmondani az esetetben, de értsd... ahogy az utolsó is írja, ez eszméletlen durva kötschög igazságtalan és gusztustalan dolog ami veled történt, de ezek után hogy hozhatod fel a nők elleni érvként, h téged is egy aberrált állat férfi molesztált? Istenem annyira nagyom sajnálom, ami veled történt, most hiszed vagy sem konkrétan bőgök... hülye kérdés, de tudok tenni valami érted? Akárcsak beszélgetni, ha akarsz - én nem éltem át ilyesmit, de érted... istenem nagyon-nagyon sajnálom...!
2019. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!