Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg az a szomorú, hogy egy nő olyan hátrányból indul, hogy el kell titkolnia egy természetes ösztönét, azért hogy munkahelyet kapjon. Mikor eleve joguk sem lenne feltenni egy ilyen kérdést. És még ő lesz a szemét a világ szemében. Mert dolgozni akart, és mert olyan világban élünk ahol emiatt a munkáltatók azonnal hátat fordítanak ha véletlenül gyereket terveznél szülni. De teljesen mindegy, mert ha meg már van gyereked, akkor meg az a baj, hiszen beteg lesz.
2019. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim válasza:
49%

Most olvastam a bővebb kifejtésedet.

Inkább nem reagálok rá bővebben. De te tisztában vagy azzal, hogy milyen nehéz egy babát össze hozni? Persze vannak szerencsések, azonnal sikerül, de a többségnek nem. Addig ne vállaljanak míg nincs meg fix idő egy helyen, függesszék fel a "csinálását"? Hogy gondolod? Tudod te milyen gyorsan telik az idő??? Akiknek évek óta nem sikerül, hidd el mikor össze jön, lefogják sz.arni hogy mikor kezdtek új helyen, vagy éppen munkanélküliek. Én 8-9 hónaposnál vissza nem mennék dolgozni. Van gyereked? Ha nincs, jobb ha nem ítélkezel ezzel kapcsolatban. Ja és ha ennyire fontos a pénz és a munka akkor ne csináljon az ember gyereket!!! Amúgy már apák is felvehetik a Gyed-et. Úgy hogy dolgoznak közben.

Aki pedig csak azért szül, hogy ne kelljen dolgoznia, szemétség. De az a baj hogy nagyon ítélkezel azokkal szemben akik nem ilyenek! Nem ismered öket.

Nyugodtan le lehet pontozni!

2019. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 A kérdező kommentje:

"Vannak nők akik évek óta próbálkoznak, munkahelyet váltanak és pár hónap múlva teherbe esnek."


Ez benne van a pakliban, épp ezért ha valaki gyerekkel próbálkozik, akkor nem kell munkahelyet váltani, ha meg mégis, akkor fel kellene függeszteni a próbálkozást.

Ha egyszer tudom, hogy gyereket akarok, akkor nem dobom el a fix munkahelyemet! Ha mindenáron váltani akarok, akkor nem folytatom a próbálkozást, ez ilyen egyszerű. De nem, sokan inkább úgy vannak vele, hogy tojok rá, hogy a munkáltató számít rám és a munkámra, ő baja, kihúzom valahogy a próbaidő végéig, aztán vagy dolgozok még egy kicsit, vagy kiiratom magam és csók.

Az általad említett "próbálkozunk a gyerekkel, de közben munkahelyet váltok és jaj terhes lettem" szituval épp csak annyi a gond, hogy lazán lehet hogy még a próbaidő vége előtt kiderül a dolog, mert pl látni lehet a hasadon vagy neadjisten veszélyeztetett terhes leszel, vagy ha nem is, de a munkahelyen feltűnően sokszor tűnsz el a mosdóba "pisilni" (hányni) és hopp, máris azon kapod magad, hogy a próbaidő végével elküldenek Isten hírével. Érdekelne, hogy akkor mit csinálsz?? Szóval baromi felelőtlen dolog úgy próbálkozni a gyerekkel, hogy közben épp munkahelyet vált az ember!

Bár én már csak ez az "eltitkolom a próbaidő végéig a terhességet, hogy kapjak szerződést és ezáltal CSED-et meg GYED-et" típusú nők miatt is kitolnám a próbaidőt minimum 4-5 v akár 6 hónapra, hogy ezzel még csak véletlen se tudjon senki se trükközni. Ezáltal is eggyel kevesebb ok lenne arra, hogy negatívan ítéljék meg azokat a nőket is, akik tisztességesek.

2019. okt. 15. 21:21
 14/71 anonim ***** válasza:
63%
Nem értetted meg amit a 12-es Válaszoló írt. Sajnálatos.
2019. okt. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim válasza:
49%
Nekem eddig még munkahelyemen szűnt meg a munkaköröm! Muszáj volt váltanom, keresnem, de ettől mi nem adtuk fel, nem szüneteltettük! Mivel nem direkt hagytam ott a helyemet! Ilyenre nem gondolsz??? 30 felett meg amúgy is nehezebb a teherbeesés!
2019. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim válasza:
50%

Őszintén? Soha a büdös életben nem alkalmaznék szülőkorú nőt. Pedig 30as terhes nő vagyok, csak nekem van gericnem. Viszont tudom másoknak mennyire nincs.


Rengetegen eljátszák ezt. És amikor az ember 2x belefut, akkor többször nem mer játszani a tűzzel.


Csak az olyanokat sajnálom, mint te, akik ezek miatt szívnak.

2019. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim válasza:
87%
Nyilván a munkáltatónak nem kedvez ha valaki várandós, viszont azt gondolom hogy inkább itt azzal van a baj ha valaki terhes és komolyabb ok nélkük elmegy táppénzre egyik pillanatról a másikra. Megértem ha valaki veszélyeztetett terhes és ez az oka de ha nincs semmilyen egészségügyi problémája ami ezt indikálja akkor ez bicska nyitogató. A terhesség maga nem könnyű és dolgozni sem könnyű de sokan csinálják hogy az első kisebb nehezségnél azt mondják akkor ők többet nem mennek, ami nem megoldás. Valószínűleg a munkáltató is elnézőbb lenne ha nem a próbaidő után egyből hanem mondjuk az 5-6 vagy 7.hónapban menne el az adott dolgozó, ilyen esetben érzékelhető lenne hogy próbál a munkavállaló korrekt lenni.
2019. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 A kérdező kommentje:

Igen, tudom mennyire repül az idő, ez nem csak egyfajta "kiváltság", amit csak a gyerekkel próbálkozók éreznek. Több barátnőmnek is nehezen jött össze a baba, de ők felelősen is álltak neki, nem váltották le a fix munkahelyüket, miközben tudták, hogy rajta vannak a gyerektémán!!

És nem is a CSED illetve a GYED összegen múlott a megfelelő anyagi háttér...


Aki gyereket akar, az minden opciót átgondol és bizony, ha ennyire számít a gyerek utáni juttatás, mert csak ezzel jönnének ki, akkor nem ugrál a munkahelyek között, miközben tudja, hogy ezzel konkrétan a megélhetését is veszélyeztet(het)i..


És leírtam, hogy tisztelet a kivételnek, mert nem mindenki ilyen, csak hogy sajnos igen is rengeteg!!! ilyen nő van, nem véletlen a negatív megítélése etéren ugyebár...

Tehát még egyszer: amiket írtam, azokra vonatkoznak, akik aljas módszerekkel próbálkoznak és szánt szándékkal visszaélnek a másik bizalmával.


Utolsó: Itt jön képbe az, hogy mennyire tisztességes az ember. Az írásodból láthatóan te nem igazán.:)

Nekem biztosan nem lenne pofám ahhoz, hogy miközben épp új helyre jelentkezem és már próbaidőn vagyok, ahol számítanak rám, én gőzerővel rajta vagyok a babatémán és telibekakilom, ha esetleg ezidő alatt terhes leszek, hisz majd jól eltitkolom és csak akkor mondom el, amikor már nem rúghatnak ki. Ez baromi aljas húzás, épp erről beszélek. Bár kíváncsi lennék továbbra is arra, hogy aki próbaidő alatt terhes lesz és nem jön össze a kis terve, miszerint a próbaidő végéig titkolja, hanem kiderül és a munkáltató (érthető módon) nem alkalmazza tovább, akkor az mit csinál?? Ja igen, ilyenkor szokott jönni a siránkozás meg a köpködés, hogy szemet munkáltató....


Munkámból kifolyólag egyébként rengeteg ilyen sztorit tudnék mesélni, mindenkét típusról. És csak, hogy konkrét példával is éljek, erre a megszűnt a munkaköröm dologra: más is járt már így, akik történetesen 4 éve próbálkoztak sikertelenül, mégis amikor új munkahelyet kellett keresni, felfüggesztették a próbálkozást és csak 1 év után kezdték újra! Szóval igen, vannak még tisztességes emberek, akik nem gázolnak at lazán másokon és próbálnak bizalmat szerezni, mielőtt lelepnek évekre.

De sokan úgy állnak hozzá, hogy csak annyit vannak ott, amennyit nagyon muszáj, amikor már tutira nem tudják kirúgni őket, más opciót át sem gondolnak, mint pl: Az évek alatt összegyűjtök legalább annyi pénzt a ferjemmel közösen, amiből + S férjem állandó keresetével szülés után kb 9-10 hónapig vagy akár egy évig meg tudunk élni probléma nélkül, utána pedig visszamegyek dolgozni, nem ülök otthon évekig. De nem, erre a válasz, hogy nem gondolod majd, hogy 9 hónapos gyerek mellől visszamegyek dolgozni... Tehat igazából semmi se jó, csak az, ami 100%-ban nekem kedvez. Valamit valamiért..

Érdekes nagyon sok külföldi országban egyáltalán nincs olyan, hogy anyuka évekig otthon ücsörög a gyerekkel! Max 2 év, aztán szépen megy vissza dolgozni, kb csak idehaza divat ez a 2, de inkább 3 évet otthon vagyok a gyerekkel dolog..

2019. okt. 15. 21:59
 19/71 anonim ***** válasza:
52%

4es vagyok


Nem értek mindenben egyet, nem akarom egyesével összeszedni,mert nem ez a lényeg, hanem a megközelítés. Szerintem mindkét félnek (munkaadó, munkavállaló) úgy kellene tekintenie a terhességre, gyereknevelésre mint egy teljesen természetes folyamatra. A munkaadónak szerintem el kell viselnie némi rizikót, cserébe a munkavállaló igyekszik ezt a rizikót minimalizálni (időben szól, tervez, nem megy ok nélkül tápénzre, őszinte, nem marad otthon 8-10 évre).

2019. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
72%

Minden szavaddal egyetértek kérdező, végre valaki!! Bár úgyis megpróbálnak majd szétszedni a momzillák (mint már próbálkoztak is), de a rendek azok tények és amiket leírtál, mind teljesen jogosak és igaz felvetések.

Jelzem, van gyerekem, de a pofámról lesült volna a bőr, ha egy ilyet bejátszok, mint amiket itt írtál. Elképesztő! Gusztustalan, gerinctelen dolog!

Sajnos nálunk is volt egy ilyen "díszpinty", aki az interjún előadta, hogy ő aztán nem, neki a karrierje a fontos és vagy 25x elmondta ő milyen megbízható ember és milyen jó munkaerő lesz. Na hát, mindjárt a próbaidő lejárta utáni 2. hónapban benyögte, hogy ő terhes.... Csak úgy mellékesen tenném hozzá, hogy baromi sok meló és pénz (hirdetések) volt abban, hogy végre találjunk egy megfelelő embert az adott pozícióra (több mint 3 hónap és bazi sok interjú kellett hozzá), erre képes volt egy ilyet meglépni. Aztán pislogott, mikor mindenki fújt rá és a kutya nem várta vissza, miután kibabázta magát.

És az az elszomorító, hogy iszonyat sok ilyen gerinctelen nő van.

Persze, ha nem sikerül a nagy terv és mégis csak kiderül a turpisság, a próbaidő végén pedig elküldik őket, akkor még nekik áll feljebb és ők kérik ki maguknak, meg szemét munkáltató. De ha ők csinálják a dolgokat ilyen aljas módon, az tök rendben van. Arról nem is beszélve, hogy akinek a Csed és a Gyed létfontosságú egy gyerekhez, annak pont hogy nem kéne trükköznie és munkát váltania, kockáztatva ezzel a megélhetését. (hisz semmi garancia, hogy nem fog próbaidő alatt kiderülni, hisz az "szép és jó", hogy te eltervezed, hogy titokban tartod, csak az koránt biztos hogy sikerülni is fog. És olyankor mi van? Ja tudom: szemetunkaltwto. Tipikus.

A felelős gyerekvállalás ott kezdődik, hogy nem az ellátásokra és/vagy a segélyekre szülök, illetve ha annyira kell a pénz, akkor fogom magam és a gyerek nagyon max 1 éves korában (de siman lehet már 9-10 hónaposan) szépen visszamegyek dolgozni, nem ülök otthon 3 évet! De ugye ez sem jó, mert nehogy már "csak" egy évet legyek otthon a gyerekkel... Szóval kb semmi se jó, csak ha minden úgy alakult ahogy azt én elképzeltem, dolgozni se kelljen, pénzt is kapjak, a többi ember akin meg emiatt átgázoltam és akikkel ki*asztam ezzel a sunyi viselkedéssel (lásd a kérdező), az forduljon fel, mit érdekel. Szép kis világ...

2019. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!