Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
32%
Pont erről beszélek, hogy be akarod mesélni mindenkinek, hogy csak te vagy helikopter. Szállj le a magas lóról.
2019. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
94%
Ezt most pontosan kinek cimezted kedves utolsó?
2019. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 A kérdező kommentje:

Akartam reagálni erre a szoptatás, meg csak az tudja, akinek van gyereke dologra, de a 37-38-40-es kommentelő leírta egyben az én meglátásomat és véleményemet is a témáról.


#41: Úgy értelmeztem, h ez nekem lett címezve, tehát annyit fűznék csak hozzá, hogy én a valóságot és az általam, a saját bőrömön megtapasztalt tapasztalataimat írtam le, az ég világon semmit nem próbálok senkinek bemesélni és még csak véletlen sem beszélek magas lóról. Ellenben azzal, aki egy ilyet csak úgy fél vállról odadob a másiknak...

Ne utasítgass, én sem teszem.

2019. okt. 16. 16:39
 44/71 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül hallottam egyszer a buszon, hogy 30-as gyermektelen nőt azért nem alkalmaznak, mert bármikor leléphet. Egyébként tényleg röhej, amit a nőkkel művelnek a munkaerőpiacon, ha van gyereked, az a baj, ha nincs gyereked, akkor meg az.
2019. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
52%

A gyerek teljesen letojja, hogy az anyja 3 vagy 6 hónap után ment szülni és hogy vadidegen tulajok ehhez mit szólnak. Ha a baba választhat a pénz és cici vagy a csak cici vagy csak a pénz közt, az elsőt fogja.


Normális szülőknél, apáknál is a gyerekük beelőzi a munkahelyüket fontosságnál.


Figyeljünk embertársainkra nem ott kezdődik, hogy magunkat és a gyerekünket szivatjuk cserébe, pláne, ha annak nem csak testi, hanem érzelmi szükséglet is a szoptatás, mert nem cumira volt szoktatva, vagy nem a rongyiját gyűrögeti.


Én két éves korig szoptattam, gyerek mellett egyetemre jártam egyéni tanrenddel, nagyon keveset voltam távol, (heti 10 óra), ez is megviselt, mellette jó is volt, de tudom, hogy a kisgyerekemnek nem ez lett volna az ideális, ez az én igényem volt, másért nem tettem volna meg, de ha listàt kéne állítanom, a munkahelyem tulaja az utolsó előtti helyen van, utána csak a látásból ismert emberek állnak.

2019. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
67%

Tőlem 1-2 hónapja megkérdezte egy munkáltató a házasságot, gyereket, megköszöntem az interjút.


6# köszi az ötletet, ez nem jutott az eszembe. Ha véletlenül még egyszer meg meri vki kérdezni, akkor azt fogom mondani, amit Te javasoltál és nem fogok megsértődni, ahogy vki mondta nekem...

2019. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
83%

43: bocs, kérdező, egyértelműbbnek kellett volna lennem. Ezt a szoptatásnácinak szántam.


41es

2019. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
84%
Mondd azt, hogy meddő vagy, nem lesz több kérdésük.
2019. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim válasza:
81%

28 évesen, friss házasként, 5 év tapasztalattal, ráadásul a szakmámban kifejezetten széleskörű ismeretekkel kerestem munkát. Hátnem volt egyszerű. Sok helyre inkább vették fel azokat, akik éppen csak kiestek az iskolapadból. Mindezt úgy, hogy főleg női szakma...

Egyébként nem csodálom. Csak itt a gyk-n rengeteg nő van, aki bejátszotta ezt. És azért piszok bosszantó lehet a munkáltatónak. Nálunk pl egy jobb képességű embernek is 2-3hónap,mire rendesen betanul, és megbízhatóan, önállóan képes dolgozni. Az én helyemre 2 embert vettek fel. Kollégáimtól tudom, hogy 5 hónap alatt se lettek a legjobbak még. Szóval nem is egyszerű. Szerintem szemétség rögtön elmenni. Körbe lehet magyarázni, hogy miért, de nem korrekt.

Nekem a főnök rákérdezett az interjún. Nem találtam benne semmi felháborító. Hiszen nem mindegy neki sem. Én őszintén megmondtam neki, hogy szeretnénk gyereket, de nem rögtön. Ő is annyit kért, hogy ne csak pár hónapig dolgozzak. Fel is vett. Mindig nagyon korrekt volt, én is igyekeztem az lenni. 2 évet dolgoztam, mielőtt eljöttem szülni. Azt is időben közöltem, mert tudtam hogy sok idő, mire találnak embert, és sok idő, mire betanítom. 8 hónaposan jöttem el táppénzre, de csak mert már fizikailag képtelenség volt a munka a nagy pocakkal.

Nem mellékesen imádom a munkám és vissza is akarok ugyan oda menni dolgozni.

2019. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező. Nem olvastam el minden választ, de erről nekem (hr-eskent) az a véleményem, hogy aki a munkálatójához ilyen szinten lojális, az vagy hulye vagy naiv. A gyerekvállalás alapvető jog. Megkérdezni pedig senkinek nincs joga ezt interjún. Arról meg én tudnék mesélni hogy mennyire értelmetlen...

Nálunk is volt hogy főnök kijelentette ő aztán most már idősebb nőt akar aki tuti nem megy szülni. Neki elege van. Eredmény? Ezóta a kijelentése óta elment már a csapatból 5 no akik közül egyik sem terhesség miatt lépett le, hanem.egyeb okokból. Viszont visszajött 2 kismama is időközben akik 5-10 éves múlttal rendelkeznek a cégnél. Na akkor ilyenkor mi van? Benéz a ló az ablakon?

Persze a korrektséggel én is egyet ertek, hogy azért illik ledolgozni valahol legalább egy évet mielőtt teherbe esunk, vagy legalább nem tp-re menni az első naptól. De ha az élet máshogy hozza.


Zárásul egy kolléganőm mondta nekem: "én épp pénzügyi évet zártam mikor elfolyt a magzatvizem. Szerinted megköszönte bárki is? Dehogy is! Mind csak egy porszemek vagyunk a gépezetben. Én mindenkinek azt mondom élvezze a terhességét és ameddig a gyerekei kicsik. Munka lesz másik, de a gyerekek hamar felnőnek."

2019. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!