Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/71 anonim ***** válasza:
*#68, ha bem lenne egyértelmű...
2019. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!