Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim válasza:
63%

Én is értek a pszichológiához és az égvilágon semmi baja nem lesz egy 8 hónapos gyereknek attól, ha az anyja dolgozik.


És a külföldi gyerekek semmivel sem rosszabbak.

Régen nálunk sem volt ez,hogy a terhesek kb. a világ legsérthetetlenebb teretményei. Mondom ezt kismamaként és munkáltatóként.


Próbáljátok meg alkalmazni olyan nőket, akik próbaidő után táppénzre mennek. Vagy 1 hónapból minimum egy hetet táppénzen vannak, de van, hogy többet. Szerintetek mekkora anyagi költség ez a cégeknek? A többi dolgozó emiatt túlórázik és emiatt nincs emelése sem.


A legegyszerűbb olyan embert alkalmazni, aki már nem fog szülni és lehetőleg nincs 3 beteges gyereke, és akkor senki sem szív az esetleges hazudozás miatt.

2019. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
48%

29

Azért jó lenne tisztába lenni a dolgokkal. Nem anyuka akarja egyben és egyből kivenni a szabi. Ezt így KELL. A munkáltatónak ki KELL adnia egyből az egészet. Szerintem az anyukák is jobban örülnének ha ők vehetnék ki ezt a sok szabit úgy ahogyan akarják.

Aki meg azt mondja hogy igenis otthon kell hagyni egy 8 hónapost és ezt anyaként mondja, gondolom tápszerezi vagy tápszerezte a gyerekét. Hát én meg nem fogom azért tápszerezni ha lesz tejem hogy rohanjak vissza dolgozni.

2019. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
63%

Ooooh igen. Mert a tápszer az ördög eledele.


Anya vagyok. A gyerekem 9 hónapos volt, amikor visszamentem dolgozni. Egy éves koráig szoptattam.

2019. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
29%
Én nem olvastam végig a válaszokat de miér nem csinálsz egyéni vállalkozást? Az ember ne várjon a lekezelő munkáltatókra és ha fel is veszik dolgozni kevés fizetésért rabszolgaként tartják kb az alkalmazottakat. Én 26 éves srác vagyok és én dolgoztam multikban meg különböző munkahelyeken de 1-2 hónapnál többet egyiket sem bírtam. Meg kell nézni hogy mire van kereslet és egyéni vállalkozónak kell lenni.
2019. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 A kérdező kommentje:

„Szerinted direkt akkor lesznek terhesek, mikor új helyen kezdenek?”


Nem azt mondtam, hogy direkt akkor lesznek terhesek, DE ha valaki új munkahelyre jelentkezik, interjúkra jár és/vagy már próbaidőn van, ahol ugye még nem stabil a helye, ám ennek ellenére mégis gőzerővel rajta vannak a gyerektémán, az igen is tudatos és szándékos döntés, hisz úgy van vele, hogy nem baj, mert majd eltitkolom a próbaidő végéig….Sőt logikusan tovább gondolva, az ilyennek a CSED/GYED se nagyon számíthat, hisz nem garantált az, hogy nem fog a próbaidő vége előtt kiderülni a dolog és akkor búcsút inthet az ellátásoknak. Ilyenkor jön a tipikus mocskolódás, miszerint fúj szemét munkáltató.


Pontosan az ilyen nők miatt ítélik meg negatívan azt is, akik ismerik a tisztességet, mint olyat. Nem az összes kismamáról beszélek, leírtam már, hanem azokról, akik a kérdésemben felsorolt kategóriákba tartoznak. De nyilván az sem tisztességtelen és aljas húzás, hogy már terhesen mész interjúra, ahol mélyen hallgatsz a dologról, aztán mikor már nem rúghatnak ki, beközlöd hogy bocs terhes vagyok, aztán szépen elmész tp-re.. Ne tudd meg hány ilyen nő van. Meg hány olyan, aki mindenféle különösebb ok nélkül kiíratja magát a dokival, mert neki nincs kedve dolgozni, mert ő terhes, hát nehogy már… Erről a gerinctelen és aljas hozzáállásról beszéltem végig, de láthatóan neked sem jött át a probléma lényege.


Nem azokkal a nőkkel van a baj, akik normálisan állnak hozzá és próbálnak ők is korrektek lenni, nem csak a munkáltatótól várják el azt. Aki már évek óta ott van a cégnél, jó munkaerő és a pozitív teszt után sem az az első dolga, hogy rohan tp-re, hanem ha az egészségügyi állapota és a munkája jellege engedi, akkor dolgozik, amíg tud, na velük szerintem semmi gond. Ők azok, akiket általában a gyerek után is visszavárnak, mert megbízhatóak. Ezt a típust a munkáltatók sem élik meg olyan negatívan, mint mikor valaki direkt kivárja a próbaidő lejártát és után beközli, hogy terhes.


„Akinek x évig nem megy, annak fontosabb a gyereke, mint egy munkahely”


Szíve-joga, de akkor azt is fogadja el, ha annak a bizonyos munkahelynek meg fontosabb a fix, megbízható, korrekt és tisztességes munkaerő, akikkel hosszú távra tervezhet! Ahogy fogadja el azt is, ha terhesen már nem veszik fel sehova sem dolgozni vagy azt, ha próbaidő alatt elküldik emiatt. De nem, általában ilyenkor a köpködés megy és mindenki szemét, csak ők nem. Bezzeg, ha összejön a sunyi terv és át tudták kúrni a munkáltatót, akkor őket nem lehet emiatt minősíteni, hisz azzal semmi baj nincs. (legalábbis szerintük)


„Szép dolog a szüljenek a gazdagok, de egyrészt hallod milyen kirekesztő ez az álláspont?”


Ilyet sem állítottam, látom nehezen megy értelmezni, amit írtam. Azt mondtam, akinek ennyire az ellátásokon múlik a gyerekkel való megélhetése, az legyen következetesebb és ne lutrizzon, hogy vagy el tudom titkolni vagy nem. Mert ha nem és elküldenek, akkor miből tervezel megélni?? Ja igen, ilyenkor megy a siránkozás meg az önsajnáltatás, hogy most mi lesz, hogy lesz.

Vagy el kell végezni egy olyan szakmát/iskolát, amivel viszonylag jól lehet keresni és az évek alatt folyamatosan félretenni, spórolni kell, hogy ne okozzon gondot az sem, ha nem jönnek be a számítások. Kifejezetten a CSED, majd a GYED és GYES összegére alapozva szülni felelőtlenség, még akkor is ha ezt sokan nem akarják elismerni. Akinek nincs miből gyereket nevelnie, annak 2x is át kellene gondolnia a dolgot, de ez nem igazán szokott megtörténni, mert hát én gyereket akarok és az ösztönök felülírják az ész érveket.


Én részben bérszámfejtőként is dolgozom, az évek alatt nem 1 kismamával volt már dolgom, elképesztő és döbbenetes esetek vannak. Volt olyan, hogy engem hívott az egyik kismama, hogy ő ugyan miért kapott ilyen kevés pénzt (tp-n volt), mert most miből fogja megvenni a kiságyat a kölöknek. Mindezt 7!!! hónapos terhesen. De ez csak 1 példa a millió közül.


„Ha te ilyen vagy, hajrá, mondj le a családiról,”


Öööö, ismét nem értem a felvetést, ugyanis leírtam, hogy eszem ágában nincs gyereket vállalni, de ha így is tennék, azt normálisan és korrekten tenném, nem más kárára próbálnék ügyködni és főleg nem próbálkoznék teherbe esni, akkor amikor még próbaidőn vagyok és nem dolgoztam ott minimum pár évet.


Az is egyébként nagy sláger ezeknél a nőknél, hogy miután megléptek egy ilyen aljas lépést, pislognak, hogy a kutya nem várja vissza őket 3 év babucizás és nettó 4-5 hónap meló után. Nem is értem miért..


A kutyatápos példád és az itt felmerült probléma között pedig semmi összefüggés nincs, nem is értem ezt hogy sikerült összehozni, de ezen lépjünk túl.. ,


„Nem köthetik életmódhoz azt, hogy mennyit ér a munkád, amit ugyanúgy elvégzel”


Ez így nem teljesen igaz. Igen is számít, hogy milyen minőségben végzed el a munkádat, amire befolyással lehet és sokszor van is az életmódod. (ez pedig szoros összefüggésben van a béreddel is) Mert, akinek az az életmódja, hogy mindennap meló után beiszik a haverokkal és másnap hulla másnaposan, használhatatlan mosott kakiként megy munkába, az igen is kihat a munkádra is. Ahogy az is kihat a munkádra, ha pl heti 5 napból 2-3 napot rendszeresen otthon vagy a gyerekkel, mert beteg, ami miatt más túlórázik és gürizik, hogy a te részed is el legyen végezve. Arról nem beszélve, hogy ez mennyiben van a munkáltatónak… Szóval ne beszéljünk félre.


Én magam ugyan nem vagyok pszichológus, de a nővérem az, már 12 éve, ő azért valamit konyít hozzá és bizony ő is azt vallja, hogy az ég világon semmi problémája nem származik egy 8-9-10 hónapos gyereknek abból, ha az anyja visszamegy dolgozni! Ezt csak a szupermamik szeretik híresztelni , akik szimplán csak nem akarnak visszamenni dolgozni, helyette inkább nyekeregnek, ha nem jönnek ki a pénzből, de tenni már nem igazán akarnak ellene. Csupán saját maguk mosdatására előhozakodnak, hogy de hát az milyen szörnyű és úristen lelki beteg lesz a gyerek. Attól nem lesz baja a gyereknek, ha pl hó végére már nem igazán futja kajára vagy a rezsire (csak attól ha anya dolgozik), lényeg hogy szoptatva legyen, mert ugye mint tudjuk a tápszer ördögtől való és akik tápszert kaptak, azok a gyerekek ugye szintén nem egészségesen nőttek fel, mindegyik folyton beteg stb stb. :D Persze.


Rengeteg külföldi országban az a normál, hogy max a gyerek 1 éves koráig bezárólag a nők igen is visszamennek dolgozni, mégsem lelki roncs minden egyes gyerek Magyarországon kívül. :D


„Számító emberekből kevés van”


Azt te csak hiszed.


„Örülnek maguknak, hogy megoldottak egy nehéz helyzetet, és ég a fejük, hogy így kellett.”


Ohh, hát hogyne. Főleg mikor odaböki, hogy csak azért jött ide melózni, hogy a próbaidő végén benyöghesse, hogy terhes, ezáltal védve legyen és kapjon CSED-et meg GYED-et.. Hagyjuk már. Nagyon sokan még ki is kérik maguknak, hogy ugyan ezzel semmi gond, hisz én-én-én és gyerek-gyerek-gyerek, más nem számít.


„Ciki, de muszáj.”


Nem, nem muszáj, csak így egyszerűbb ugye bár..


#30-as. Azt a kommentemet, amin így felháborodtál, nem neked címeztem, igaz azt írtam, hogy utolsó, de amikor el kezdtem írni, akkor még a 15-ös volt az utolsó és a szövegkörnyezetből elég egyértelműen kiderül, hogy nem neked, hanem neki címeztem, tehát nem kell ennyire felkapni a vizet és egyből személyeskedni.. Vicces, hogy te beszélsz sértegetésről, mikor te is pontosan ugyanazt csinálod.

Ja és szó nincs arról, hogy ne kapnék munkát, ismét szövegértés…. Csupán sok helyen hátrányból indulok az „eltitkolom a terhességet a próbaidő végéig és lesz*arok magamon kívül mindenkit” típusú nők miatt, de olyat nem írtam, hogy nem kapok munkát!

2019. okt. 16. 12:01
 36/71 anonim ***** válasza:
37%

Nem ördögtől való a tápszer, de miért kéne azt adnom neki ha egyszer van tejem. Nyilván ha nem lenne akkor kapna tápszert. De a tej jobb. Most azért vegyem el tőle erőszakkal mert nehogy már itthon legyek vele 2 évet?

Kérdező te aki nem is akarsz gyereket, sosem fogod ezeket a dolgokat megérteni.

2019. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
68%

Jah, ez a végső érv, hogy nincs gyereke, úgyse érti. Nekem van, mégse értem, minek erőltetni egy év felett a szoptatást. Egy akkor gyerek már eszik mindent.


Illetve de, tudom. Azért, mert az ilyen nők semmihez sem értenek, a szakmájukban sem értek el semmit, ezért a gyereknevelésben kell nélkülözhetetlenné tenniük magukat, mert különben kiderülne, hogy nullák. Így aztán minél nagyobb palávert csapnak, hogy mindenki essen hasra az ő teljesítményüktől.

2019. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim válasza:
70%

Osztom az utolsót.


Szánalmas ez a megközelítés, hogy ha nincs gyereked nem érted. De értettem azelőtt is, hogy terhes lettem, meg értem most is.


Anyám is értette, aki dolgozott, és jé 2 diplomám van, normális nő vagyok, pedig kemény 3 hétig szoptatott.


Biztos mindenki hülye és nem érti senki, akinek nincs gyereke.


Őszintén remélem, hogy ezek sosem jönnek vissza a munkaerőpiacra. Mindenhol csak a baj van velük.

2019. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
45%

Senki nem erőlteti a szoptatást, a gyerek igényli, az anyák meg meg akarják adni a csecsemőnek, amit az igényel, érzelmi vagy testi szükséglet.


Anyaság előtt senki sem érti, milyen erős a gondoskodási ösztön, én nem éreztem korábban át, és aki vissza megy dolgozni 1 éves kor előtt(pláne teljes munkaidőre)és nem bolondul bele, az szerintem sosem érezte rendesen.

2019. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
81%

Csatlakozom a 37-38-as válaszolóhoz. Ezt én is imádom, amikor más érv nincs, akkor jön az „úgy se tudod, mert nincs gyereked”.

Mintha csak az konyíthatna és tudhatna bármit is a gyerekekhez/gyerekekről, akinek van. Senki más nem tudhat és nem is érthet semmit.


Én gyerek előtt is értettem és most, gyerekkel is értem a dolgot. Eszembe nem volt 2-3 éves korig szoptatni a lányom, különben is kb 1 éves korára már nagyjából mindent evett, amit mi is, nem kellett neki anyatej, rendes ételt kapott. És igen, anyaként tök egyet tudok érteni a kérdezővel, mert igaza van! Ők szívnak azok az ősmamik miatt, akik mindenen és mindenkin átgázolna(ná)k a saját maguk és gyerekük érdekéért. Nyilván én is kb bármit megtennék a gyerekemért, de azért van egy határ. És ebbe nem fér bele a másik pofátlan módú átverése és szándékos lehúzása, ennyi.


És bizony-bizony képzeljétek el, de mi igen is felfüggesztettük a babaprojektet, míg nem volt stabil, fix helyem! Mert a gyerekvállalás egy baromi felelősségteljes feladat! És még csak véletlen sem az volt a célom, hogy már terhesen megyek interjúra és a próbaidő végén benyögöm, hogy terhes vagyok, aztán lelépek 3 évre.


Aki a csed meg gyed meg társai nélkül nem tudna gyereket vállalni, az igen is dolgozzon meg azért, hogy utána az esetek nagy részében hosszú éveken át kapja a csed/gyed ellátást, pusztán azért mert szült és ne verje az asztalt, mikor a trükközésének az a vége, hogy próbaidő végével elküldik, ő meg rágja a kefét, hogy de hát terhes vagyok, kell a pénz.. Talán ha első nekifutásra is korrekten állna neki az ember lánya a dolognak, nem járna így.

Sajnos nagyon sokszor az tapasztalható, hogy a gyereket akaró nők csak kapni akarnak, adni (érdemi munkát pl) már nem igazán. Ha a dolgok terv szerint alakulnak, akkor tök szupi minden, ha meg nem, akkor mindenki hibás és szemét, csak ők nem.


Egyébként utolsó akkor azt állítod, hogy abban a rengeteg külföldi országban élő édesanya, aki a gyereke 11-12 hónapos korában visszamegy dolgozni, (csak mert kb sehol nem divat ez a 3 évig otthon ülünk téma, csak itt) azoknak fingjuk nincs a törődésről, a gondoskodásról, sőt valójában nem is igazán szeretik a gyereküket, ugye? Vagy, ha 1 éves korban mennek vissza oké, de aki 10 hónapos mellől megy dolgozni, az már nem tudja/tudhatja mi az a törődés? Azért ez messze nem így van, remélem érzed.


Egy gyereknek pedig sokkal nagyobb igénye van arra, hogy legyen miből befizetni a számlákat, legyen fűtés, meleg víz, áram stb, semmint az hogy szoptatva legyen! Aki ezt nem tudja belátni, háááát.. Ott nincs miről beszélgetni. Mert, ha egyszer muszáj visszamenni melózni, mert kell a pénz és nem fér bele a 3 évi otthon csücsülés, akkor ez van és kész. Azért tudjunk már fontossági sorrendet felállítani, csak mert sok anya nyekereg, hogy a gyed vagy, aki csak gyest kap, kb semmire nem elég, de vissza nem menne dolgozni, áhhhh. Hogy gondolod, majd 3 év után. Most erre mit lehet mondani..?

2019. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!