Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
37%

Úgy látom, itt egyedül az utolsó (hr-es) tud normálisan gondolkodni.

Kérdező!Ha te olyan szuper vagy a szakmádban,meg annyira sajnálod a munkáltatókat, miért akarsz munkahelyet váltani? Gondolom ott jól megbecsülnek, hisz nem vagy olyan gonosz, mint a többi nő, aki képes hipp-hopp akkor szülni, amikor akar? Ha ott maradnal, életed végéig halalkodnanak a lojalitasodert és neked se lenne ilyen munkakeresesi problémád.

Azzal egyetértek, hogy nem illik probaidorol rögtön szülni menni,de az eremnek több oldala van.Az én szakmámban pl. divat volt határozott időre alkalmazni az embereket EVEKIG, gondolom pont ezért. Akkor mégis kitől kéne engedélyt kérnem, hogy szulhessek, akkor, amikor "sikerül", ne azon kelljen gondolkodnom x év után is, hogy nehogy épp akkorra essen a szülésem, amikor lejár a szerződésem...

Nekem meg nincs gyerekem,de ha lehetne, kb.millioszor jobban érdekelne, mint bármelyik munkaadó.

2019. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek a kérdezővel.

Saját munkahelyi példa: együtt vettek fel engem és egy már házas, 3 gyerekes nőt. A próbaidő letelt és bejelentette, hogy ő terhes a 4. gyerekkel, a főnök úgy kiakadt mint annak a rendje. Hozzáteszem, hogy egyébként sem voltak megelégedve a munkályával szakmailag sem itt, sem az előző helyén szóval jól jött a gyerek, így legalább nem rugják ki meg nem kell dolgoznia, ezt ő is tudta. Rengeteg nő menekül el a munka elől, lehet most mondani, hogy jaj a gyerek, család az első stb. na persze, a háttérben inkább az van nagyon-nagyon sok esetben (tudok kivételt is mondani), hogy nem akarnak dolgozni a nők meg nem is tudnak, mert nem értenek a munkájukhoz. Másik példa: ebből is több van a munkahelyen, már a 2. gyerek jön, (szintén hasonlóan a kijátszott szabi megszakítással), így 6 évig marad otthon az anyuka, a munkahlytől teljesen elszakad mert ő nem hajlandó nyomon követni, hogy a munkahelyen hogyan alakulnak a dolgok stb. Visszajön és csodálkozik, hogy egyrészt nem veszik vissza vagy pedig visszajön és kirugják, nem adnak neki feladatot stb. Min csodálkozik, ha évekre eltűnik és nem dolgozik semmit de még arra sem veszi a fáradtságot, hogy legalább kövesse az eseményeket akár a kollégákon keresztül? Nem egyszer hallottam, hogy ajánlják a nők egymásnak, hogy ha nem tetszik a munka vagy fáradt vagy nem akarsz dolgozni, menj el szülni. Ez a legundorítobb dolog a világon, ne ezért vállaljon már gyereket. Komolyan sajnálom a férfiakat a mai világban, mert sok nő elvárja, hogy tartsák el és ezeket éppen ezért teszik, tehetik meg. Ellenpélda: kolléganő, szült és kb. félév-1 év után visszajött dolgozni, jah és ezen időszak alatt is folyamatosan követte az eseményeket távolról. Na ilyen nőből kellene több, tőlünl nyugatra ilyen nőkből van több, csak Magyarországon ebben is le van maradva, mint minden másban. Ez engem is felháborít, hogy az ilyen sokszor naplopó, élsőködő nők miatt ítélnek meg nőként úgy, ahogy. Az ilyen nők nem a munkaerő-piacra valók, hanem otthon háztartást vezetni, ahogyan azt régebben tették, ezzel semmi probléma nincsen, a probléma az, hogy miattuk azok a nők, akik valamit el akarnak érni a szakmájukban, karriert építeni az ilyen példák miatt hátrányos megítélés alá esnek a munkáltatónál.

2019. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 A kérdező kommentje:

Figyelj 50%-os ez itt nem az a kérdés, ahol foggal-körömmel kellene kampányolni a szoptatás mellett. A kérdésnek nem ez a lényege, te addig szoptatsz ameddig akarsz, ez a te magánügyed, azonban ahhoz már a legkevésbé sincs jogod, hogy mást elítélj, amiért nem szoptat évekig és/vagy visszamegy dolgozni a gyermeke akár 10-11 hónapos korától. Csak mert az előző kommenteddel több millió szülőt szóltál le és ítélted meg őket ismeretlenül!! a gyerekeikről nem kellőképpen gondoskodó és törődő szülőknek, csak mert más nézeteket vallanak, mint te…


Ha a baba választani tudna, akkor meg hidd el, hogy azt választaná, hogy ne fagyjon meg télen, legyen tető a feje felett vagy hogy a szüleinek is legyen mit enni és ne nyomorogjanak pl! Nem kell ennyire elvakultnak lenni a szoptatás tekintetében, a tápszer nem ördögtől való, tökéletesen felnő azzal is egy gyerek, ha egyszer az anyjának vissza kell mennie dolgozni. Ezt nem igaz, hogy nem vagy képes belátni.


„Figyeljünk embertársainkra nem ott kezdődik, hogy magunkat és a gyerekünket szivatjuk cserébe”


Mint ahogy nem is ott, hogy szándékosan átkúrok és/vagy kihasználok másokat. Láthatóan a lényeget továbbra sem érted. Az, aki CSED- és GYED nélkül képtelen lenne felnevelni egy gyereket, de pl terhesen jelentkezik egy állásra, letagadja hogy terhes és feltett szándéka, hogy eltitkolja a próbaidő végéig, ám menetközben mégis kibukik a dolog és elküldik, na az saját magát szivatta! És ebből van rengeteg. Ahogy az is magát szivatja részben, aki néhány hónapnyi (pl 3 hónap próbaidő) meló után egyből tp-re megy, mert ő terhes, aztán pislog, hogy 3 év tán kicsit sem várják vissza. Utána meg azért picsog, mert kisgyerekkel nem igazán kelendő a munkáltatóknál, akik annyit látnak hogy alig dolgozott 3-4-5 hónapot az előző helyén, majd 3 évre elment babácskázni…. És ugye ezzel a többi nővel is kitolnak, akik esetlegesen korrekten állnak a témához és bár akarnak gyereket, nem ilyen aljas módon tervezik + azokkal, akik alapból nem is akarnak gyereket.

Az pedig, hogy te hány évig szoptattál, szerintem senkit sem érdekel, a legcsekélyebb mértékben sem. Enged már el ezt a szoptatás témát, ez minden édesanyának a magánügye, nem erről szól a kérdés!


Kedves HR-es válaszoló! Örülök, hogy te is írtál. Azzal tök egyetértek én is, hogy ezt senkinek nem lenne joga megkérdezni egy interjún, de azért valamilyen szinten értem miért teszik fel mégis csak.


Nem azt mondom, hogy a végtelenségig lojálisnak kell lenni a munkáltatóhoz, de amiket itt felsoroltak az épp a másik véglet. (próbaidőről szülni menni, átverni és direkt titkolni, egyből kiiratni magad indokolatlanul stb.) A legkevésbé sem lojális és nem is korrekt ez a fajta „lesz*arok mindent és mindenkit” hozzáállás, amit itt már sokan tapasztaltak, akár a saját munkahelyükön. Érdekes olyankor nincs lekakilva a munkáltató, mikor pénz kell tőle..


És szeretném kihangsúlyozni, mert néha azt érzem nem mindenkihez jutott el, hogy tisztelet a kivételnek, mert természetesen tudom, hogy nem minden nő ilyen!! De a gond, hogy jó néhány ilyen van és ezzel a többi nő is negatív megítélés alá kerül. Szóval a problémám továbbra is az, hogy én normálisan és korrekten állok a dologhoz, a munkáltatókhoz is, mégis mivel nekik már sok aljas nővel volt dolguk, így érezhetően fenntartással kezelnek minket, főleg akik ideális korban vannak a szüléshez. Rokonságban is van olyan nő, aki sorozatban szült 3 gyereket, mert hát nincs kedve dolgozni (ezt ő mondta, szó szerint), de hozzátette, hogy ha talán mégis egyszer majd kedvet kap hozzá, akkor maximálisan elvárja a főnökétől, hogy tárt karokkal várja őt vissza, mert ha nem akkor ő is csak egy k*öcsög… Bocsánat a káromkodásért, csak őt idéztem. Tehát azért bőven van ok adva arra, hogy fenntartással kezeljék a nőket a munkaerőpiacon, csak dühítő, hogy ezáltal azok is hátrányt szenvednek, akik nem tettek ezért a megbélyegzésért semmit.


#51: Érezhető a sértettség a soraidból, de ezt nem idegeneken kellene levezetni én úgy gondolom. Nem hiszem, hogy rád tartozna miért akarok munkahelyet váltani, sőt ennek még a kérdéshez sincs köze, de egyébként igen, megbecsülnek a jelenlegi helyemen, ettől független 4,5 év után váltani szeretnék, ennyi. Nem olyanon kell lovagolni, aminek nincs jelentősége. Ha neked az egészből csak annyi jött le, hogy én „sajnálom” a munkáltatókat, akkor pedig sajnos nem érted miről is van szó.

De amúgy érdekes, hogy te is egyből a sérelmeidet írod le, mert a szemét munkáltató határozott idejű szerződéssel foglalkoztat és még oda is írod, hogy valószínűleg emiatt…:D Hát látod, valszeg a munkáltató sem véletlen alkalmazta ezt a módszert, hanem talán azért mert már ő is égette meg magát ezzel a dologgal, hogy számított valakire, aki aztán nem túl tisztességesen intézte a dolgokat. Így próbálta valahogy ezt kiküszöbölni. Tehát, ha már érem 2 oldala, akkor valóban mindkét oldalát nézzük meg, ne csak az egyiket!

Én nem mondom, hogy nincs szemét munkáltató, mert van, de általában itt megáll a történet, hogy közös erővel szidják a munkáltatót, de nem néznek a dolgok mögé..

2019. okt. 17. 16:38
 54/71 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező!

Az érem egyik oldalát te, és még sokan már leírtátok, azért írtam le a másikat, mert azt még nem. Ez nem azt jelenti, hogy csak az egyikből van, nyilván vannak inkorrekt munkavállalók, bár én személyesen meg nem találkoztam olyannal, aki direkt eltitkolta volna, hogy terhes próbaidő alatt/indokolatlanul ment volna túl korán táppénzre stb. De attól meg,mert én nem ismerek ilyet, nem vagyok naiv,tudom, hogy van. Viszont azt se kéne képzelni, hogy minden munkáltató egy korrekt angyalka volt, amíg a csúnya szülő nők el nem rontottak.

Nincs sértettségem, mivel nincs gyerekem és munkaltatóm se. Jelenleg magamnak dolgozom, imádom a munkám, szóval a problémakör nem érint.

Valóban nincs hozzá közöm, hogy miért akarsz váltani, viszont te akarsz a saját döntésed miatt és ha akadályba ütközol,másokat hibáztatsz, és elvarod, hogy mindenki úgy vállaljon gyereket, ahogy TE elvarod tőle. Ahhoz meg neked nincs közöd. Se ahhoz, ha titkolja az új munkahelyen a terhességet, se ahhoz, ha a pozitív teszt után azonnal táppénzre megy, se ahhoz, ha a GYED nélkül el se tudna tartani. A gyerekvállalás a magánügye. Ebből adódóan a munkáltató sem kérdezheti meg senkitől (értsd tőled se), hogy milyen gyermekvállalási tervei vannak. Ezzel ugyanis törvényt sért, úgyhogy legyél szíves rá haragudni, ne feltételezett más nőkre. Bármilyen furcsa is, egy munkáltatónak mindig is kedvezotlenebb lesz anyát/leendő anyát alkalmazni, akkor is, ha egyébként az illető korrekt és csak mondjuk 5 év után megy el szülni. Egyébként miért te mondod meg, hogy mennyi ott dolgozas után kéne? Lehet, hogy egy munkaadó szerint sokkal rosszabb, ha egy rutinos, több éve ott dolgozó megbízható munkaerőt kell nélkülöznie, mintha egy "mindegy is, hogy ott van-e" típusú botladozó kezdőt? Akkor most senki ne szüljön soha? Szóval simán lehet, hogy az interjuztatodnak nem volt még ilyen rossz tapasztalata, ezt te feltételezed, de se te, se más nem tudhatja biztosan. Azt nem vitatom, hogy az említett nők egy része nem etikusan jár el, viszont az interjúkon faggatozo diszkrimitav munkaltatok nem csak etikatlanul, hanem törvénysértőn is, ami szerintem semmivel se jobb. A negatív tapasztalat pedig nem mentség. Ez olyan, mintha valakit nem fizetnek ki egy munkahelyen, akkor a kovetkezon, bemegy követelőzni, hogy O előre kéri egy havi fizujat, mert hát biztos minden munkáltató disznó.Vagy szerinted az oké lenne?

2019. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
47%

Persze kérdező, csak sokan tényleg azt nem értik meg, hogy nincs értelme diszkriminálni senkit. Egy interjún nem fogod tudni eldönteni hogy ő tényleg fog e szülni vagy nem a kozeljovoben. akar megkérdezed akar nem. Mint ahogy azt sem ha esetleg mégis arra vetemedne, akkor milyen munkaerő lesz. Van nálunk is olyan anyuka aki folyton a gyerekeire hivatkozva lelep nem dolgozik 8 órát és folyton hiányzik. És van aki annak ellenére sem... De ezt egyszerűen nem tudod előre kiszámolni.


Szóval ez a jelenség amit te írsz duplán triplán szomorú. Arról ne is beszéljünk hogy hány nem gyerekes vagy nem kisgyerekes lógós akar férfi is van egy-egy cégnél... Szóval jó lenne ha a munkaadok felnonenek végre. Azok a nők, akikről te írsz sem gyerekkel sem anélkül nem lennének jó munkaerok. Ez van.

2019. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim válasza:
73%
Én hollandiában születtem, anyukám 3 hónapos koromban visszament dolgozni, fél éves koromig szoptatott és nem haltam bele. Sokat apukáztam. Ja és nem cumiztam, nem rongyiztam, nem szoptam az ujjam, semmi. Amíg anyukám dolgozott, apukám vigyázott rám, aztán ők szépen váltották egymást napközben.
2019. okt. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
55%

Kíváncsi vagyom azért mikor emelik fel a szót a nők, hogy a férfiak akik korábban halnak, miért mehetnek később nyugdíjba?


Ez van, ezt kell elfogadni. Nem lehet a nőknek minden szép és jó.


Valami hadd legyen már nektek nehezebb.

2019. okt. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
78%
Nem a férfiak mehetnek később, hanem a nők előbb nyugdíjba (nyilván ugyanazt jelenti, de nem mindegy a nézőpont), mégpedig azért, mert életük során 2-2,5-szer többet dolgoznak, mint a férfiak (nem, nem túrok neked felméréseket/statisztikákat, guglizz rá, ha érdekel). Gondolj csak a klasszik munka-háztartás-gyereknevelés szentháromságra, míg a nyolc órás munkában megfáradt apuka munka után pihengethet, mert neki az jár (a nőnek nem), sajnos sok helyen még mindig ez a jellemző...
2019. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
93%
#57 utolsó már leírta a lényeget amit akartam... ha majd nem az lesz a sztenderd, h a Józsi milyen jófej, h “besegít” a szintén dolgozó nejének a háztartásba (nem, nem kiveszi a sajàt részét, hanem “besegít”), meg apukát körbe kell udvarolni, ha nagy kegyesen ellátogat a gyereke szülői értekezletére, neadjisten kb. fele-fele arányban osztozik anyukával a beteg kölyökkel való otthonmaradásban, stb-stb... hidd el, feminista (tehát nem nőuralomra, hanem egyenjogúságra törekvő) nőként én leszek az első, aki elindul tüntetni a férfiakért, akik később mehetnek nyugdíjba!
2019. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
18%

59#


Akkor indulhatsz is tüntetni, mert sok ilyen apukát ismerek. De olyan nőket is akiknek soha nem volt gyereke és mégis 40 évesen nyugdíjba ment.

2019. okt. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!