Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora hátránnyal...

Tényleg ekkora hátránnyal indulnak azok a nők, akik 30 fölött vagy akörül vannak és nincs gyermekük?

Figyelt kérdés

Munkáról beszélek. 29 éves múltam, lassan 30 vagyok, 3 éve házas. Munkahelyet szeretnék váltani, szerencsére elég keresett a szakmám, ügyes is vagyok benne és van már 8 év tapasztalatom, így úgy voltam vele, hogy csak nem lesz több hónap új meló helyet találni. Nos több interjún is voltam már, szám szerint eddig 4-en. Ebből konkrétan mind a 4 helyen az utolsó "csak még egy kérdés" között volt, hogy na és házas vagyok-e, de főleg, hogy a közeljövőben mikor akarok gyereket. Tudni kell, hogy egyáltalán nem akarok gyereket, ahogy a férjem sem. Sem most, sem később. Bár nem értettem ennek a kérdésnek mi köze a szakmai tudásomhoz, de válaszoltam. Láthatóan nem hitték el..

Az egyik helyen mesélt egy konkrét sztorit is a HR-s, hogy hogy átb*aszta őket egy nő nem rég, mert számítottak rá, ő meg pofátlan módon kivárta a próbaidő végét és benyögte, hogy terhes és elment tp-re, na meg mint kiderült, már a felvételkor is terhes volt. Mondtam, hogy ez valóban aljas, de nekem véletlen sincs semmi hasonló szándékom.

Aztán a másik helyen, miután végeztem, mentem ki az irodaházból, amikor egy ott dolgozó, aki épp lent cigizett, leszólított és mondta, hogy nem lenne a helyemben és sajnál, mert náluk már több nő is bejatszotta az előzőhöz hasonló szemét dolgot, hogy alig néhány hónap munka után közölte, hogy terhes, majd pár hét és már ment is táppénzre.

Itt is olvastam egy ilyen sztorit a napokban, ahol a főnök egy ilyen eset óta nem hajlandó 30+-os gyermektelenek nőket felvenni, valamint a barátnőm is mesélte tavaly, hogy a főnöke nagyon kiakadt egy nőre, aki az interjún állította, hogy nem terveznek jó ideig gyereket, erre 4 hónap után benyögte, hogy terhes és már tulajdonképpen az első perctől próbálkoztak a gyerekkel és azért kellett neki a meló, hogy legyen CSED/GYED.

Elég elszomorító és dühítő, hogy az ilyen aljas húzással élő nők miatt vannak a normális tisztességes szándékú nők is elutasítva vagy minimum baromi nagy hátránnyal indulnak...:(


Ti is tapasztaltárok ezt? Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába mondom, hogy nem akarok gyereket semmikor sem, hisz többen hazudták már ezt, aztán mégis néhány hónap és terhesek lettek.


2019. okt. 15. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim válasza:
83%
Én most végeztem az iskoláimmal, most fogok elkezdeni munkát keresni, de ha szembejön ez a kérdés azt fogom mondani, hogy meddő vagyok és kész. Amúgy sem akarok gyereket, tehát soha nem fog kiderüni.
2019. okt. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
44%

Már írtam, de nem ment át ezek szerint.


Szerinted direkt akkor lesznek terhesek, mikor új helyen kezdenek?


Akinek x évig nem megy, annak fontosabb a gyereke, mint egy munkahely(mindenkinek)nem hagyja abba a próbálkozást, miközben a párja spermája romlik, a petesejtjei meg pusztulnak.


Szép dolog a szüljenek a gazdagok, de egyrészt hallod milyen kirekesztő ez az álláspont? Másrészt akinek a férje másfél millát visz haza és nem csóró, az semfog 150 ezret jófejségből a munkavállalónál hagyni, amikor törvényileg neki járna.


Hivatalosan semmi köze a munkavállalónak a gyerekvállaláshoz, törvényt megkerülve lehetne spórolni a cégnek(elmondod hogy terhes vagy és kirugatod magad) 1 millát, de ki ilyen marha, aki ezt megteszi? Az sem, aki otthon 50 millán csücsül.


Ha te ilyen vagy, hajrá, mondj le a családiról, hogy az államon keresztül más embereknek is jobb legyen. Vagy 3 hónap után olyan céghű vagy, hogy mindenki más fölé helyezed jótékonykodásban?


Nem akkor szoktak direkt terhesek lenni, mikor felveszik őket, (ez abszurd gondolat), hanem terhesek lesznek és legtöbbet hozzák ki maguk és a gyerekük számára. Oké, nincs gyereked, de kutyád csak van, vagy gondoskodtál valamiről valaha.


Váltanál tesco gazdaságos tápra orijenről önként, mikor mindenki másnak osztanak orijent? Neked is jár, 3 hónap munka után, pont mint annak, aki 6 hónapot dolgozott, vagy 4 hónapot. Kapjon e több pénzt, aki évek után szül? Vagy aki sosem? Nem, mert nem lehet köze a gyerekvállalásnak a béredhez. Nem köthetik életmódhoz azt, hogy mennyit ér a munkád, amit ugyanúgy elvégzel. Meg aztán te termeled ki a cég következő munkaerő utánpótlását(meg a következő adózót az államnak)


Ha nem érted ezt, beszélgess egy munkajogásszal, el fogja neked mesélni, miért van teljesen rendben ez a 3 hónapos próbaidős dolog, akkor is, ha a cégnek kicsit rossz.


Csecsemő(8-9 hónapos) mellől elmenni szülni kegyetlen. Egy állat önálló kb 6 hónapos kortól, tudod te milyen egy 1 évest másra bízni? Mint egy újszülött, 1-2 napos kiskutyát hagynál másra, pont egy fejlettségi szinten vannak, de még így is a kutya előzi be a gyereket..


Számító emberekből kevés van, rossz helyzetbe került és ebből a legtöbbet kihozókból több. Utóbbi engem nem zavar. Gondolod nevetgélve mesélik, hogy lehúztam a céget? Örülnek maguknak, hogy megoldottak egy nehéz helyzetet, és ég a fejük, hogy így kellett. Kb mintha kölcsönkérnének, olyan érzés lehet érzelmileg. Ciki, de muszáj.

2019. okt. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
28%

Ja az lemaradt, hogy én sem alkalmaznék szülőképes nőt, de mentális problémákkal küzdőt sem(ami nincs rájukírva és be se kell jelenteniük), gyakori partnercserélgetőt sem(költözések), otthon lakót sem(stressz), öreg szülők gyerekét(nagyszülőgondozás, szülőgondozás miatt nem túlórázik, sokat kimarad), alter embereket sem(drog, alkesz függőség mindnék), karrieristákat(lelép jobb helyre hamar), 20 éveseket(max 1-2 évig marad), egészséges életmódpártiakat, munka után idő kell a kondira, sokmindent szerveznek, mire megfőznek kegyetlen sok idő.


Az ideális munkaerő keresztény konzervatív 26 éves családapa, aki rossz szülő és nem siet haza a gyerekhez, mert az a nő dolga.

2019. okt. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
74%

"Csecsemő(8-9 hónapos) mellől elmenni szülni kegyetlen. Egy állat önálló kb 6 hónapos kortól, tudod te milyen egy 1 évest másra bízni? Mint egy újszülött, 1-2 napos kiskutyát hagynál másra, pont egy fejlettségi szinten vannak, de még így is a kutya előzi be a gyereket.."



Ezt a világ nagy részén nem így gondolják, és ott is egészséges lelkivilágú gyerekek élnek.

2019. okt. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
18%

Itt sem, ott meg aztán pláne nem:)


Nem véletlen telítettek a pszichiáterek, pszichológusok teljesen, a legtöbb lelki beteg pedig segítséget sem kér.

2019. okt. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
30%
Nem baj, ha nem értesz a pszichológiához, csak akkor ne prédikálj.
2019. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
37%

Na én pont érték hozzá és rengeteg probléma ered csecsemő és gyermek korból.

Teljesen egyet értek hogy egy 8-9 hónapos csecsemőt ne hagyjanak másra. Szüksége van az anyjára, az anyatejre. Még kicsit sem önálló. Az hogy ezt külföldön leszarják nem jelenti azt hogy nekünk is le kell.

Nehogy már azért válasszam el a számára fontos anyatejtől erőszakkal a gyerekem mert jajj milyen dolog 2 évig otthon maradni. Az meg hogy valaki utána szül.... Pl császárosnak nem is ajánlott előbb. De lehet simán csak nem akar 2 2 év alattival lenni otthon mert nehéz. Egyel is nemhogy kettővel.

Igen egy nőnek aki szereti a gyermekét nem a munka lesz a fontos, hogy szaladjon vissza. Ugyan így aki évek óta próbálkozik és valami miatt kénytelen munkahelyet váltani, nem fogja felfüggeszteni a próbálkozást hogy a cégnek jó legyen.

Aki nincs ebben benne még fekete fehérben lát csak, az ezt úgysem fogja megérteni

2019. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
13%

1.

Sajnos ezt konkrétan bejátszotta a volt munkahelyemen a csoportvezetőmmel szemben egy nő.

Egyszercsak közölte, hogy ja, terhes.



2.

Én se akarok gyereket és 27 vagyok.


Ezek szerint rám is ez vár?



Jelenleg 6 órás munkát keresek, adminisztrátor, amiben tapasztalatom van, nincs vagy esti, takarító állások estiek, bolti eladónak nem kellek, mert programozást tanulok (jaj informatikus, el fog menni), meg ülök a csoportos interjún és 6-ból csak nekem nincs bolti tapasztalatom...



3.

Valahol érthető, hogy félnek ettől a cégek, ugyebár én is láttam már ilyet.

Ugyanakkor mi akkor mivel védjük magunkat?

2019. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
50%

Ti az ilyet pl korrektnek tartjátok, hogy a nő kiveheti egyből az évek alatt összegyűlt szabadságát, miután újra "elkezd" dolgozni?


Anyukám mesélte, hogy ő kettőnkkel volt otthon ugye egymás után, összesen talán négy vagy öt évig, és 5 hónap szabadsággal kezdett.


Ezt mondjuk eltörölhetnék, nem gondoljátok? Mert az ilyenekkel nem igazán szerettetik meg magukat sem a munkáltatók, sem a többi ember előtt.

2019. okt. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim válasza:
24%

A 17es válaszoló vagyok.


Az egyik dolog hogy nem tudom kérdező mi alapján szűrsz le rólam ilyen szintű következtetést. Ápolónőként az ember törekszik a korrektségre de úgy tűnik a sértegetésen kívül más neked nem megy. Nem csodálom hogy nem találsz munkát ilyen hozzáállással. Nem azzal van a baj hogy fel vagy háborodva hanem azzal hogy ujjal mutogatsz.

2019. okt. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!