Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek! Hogyan...

Munkanélküliek! Hogyan viselitek, hogy nem vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés

Nekem borzalmas érzés

Jó szakmám van, ezen belül is folyamatosan utasítanak vissza vagy nem jeleznek. Gyárba nem hiszem el, hogy már bocsi de a buta cigányt is felveszik ,de engem nem. Nem értem :(



2021. jan. 20. 18:05
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
95%

"Azt meg ne várja senki, hogy ha valami nagyon speciális végzettsége van, akkor az ő kis 500 fős falujába majd szükség lesz egy leguán farmra amihez mondjuk ő pont nagyon ért."


Hagyjuk már ezt a hülye sztereotípiát. Aki falun lakik az pontosan tudja, hogy helyben nem lehet elhelyezkedni. Elárulom, hogy nagyjából senki sem dolgozik helyben, mindenki ingázik. Iskolába is, nem csak munkahelyre. Én egy 400 fős faluban lakom, elég speciális tudással és van állásom.

Szóval be lehetne már fejezni ezt a "falunk lakik, ezért biztos nem is akarja kitenni a lábát a faluból" hülyeséget.

2021. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
0%
Arra céloztam, hogy lehet, hogy el kell költözni az ország másik felébe egy jobb állásért, magasabb szinten ez alap, látom nem jött át.
2021. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
85%
44-es: ÍElárulomk hogy lehet valaki munkanélküli. Elvégez az ember mondjuk egy hegesztő szakmát mivel piacképes mondjuk. Jelentkezik cégekhez de elutasítják azzal hogy nicns tapasztalata. Na vajon ilyenkor mit csinál a munkát kereső ember? Keres tovább de midnenhol tapasztalatot várnak el. Akkor vagy munkanélküli lesz vagy keres betanított munkát amire szintén túljelentkezés van vagy munkanélkülivé válik. És ez mind köszönhető a kormánynak meg ennek a kapitalista világnak. A cégeknek már nem munkaerő kell nem. A cégeknek az kell hogy legyen egy profi munkaválaló aki másnap már termeli a tulajondosoknak a sok pénzt és lesza..ják hogy hol szerzi meg a tapasztalatot jha és ha béna és már 2 nap nem tudja elvégezni a munkát akkor meg kirugják. Tehát még csak le se lehet hazudni hogy van tapasztalat. Persze könnyű pofázni azoknak akik kapcsolatok útján szerzik a munkájukat mert lassan másképp már nem lehet.
2021. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
97%

46-os, ez is sztereotípia, már bocs.

Otthon - legalábbis ha valaki fiatal - nagyjából ingyen lakik, persze a rezsibe illik valamivel beszállni, de vannak szülők, aki azt sem várják el.

Ezzel szemben, ha jobb fizetés reményében elköltözik, akkor mindjárt jön az albérlet + rezsi történet, ami által még nagyon szerencsés esetben is min. havi 100 ezer ft lejön a fizetéséből.


Tegyük fel, valaki fiatal és vidéken él, kis faluban, most nincs munkája: fedél van a feje felett, jó eséllyel enni is kap.

Elmegy dolgozni - mondjuk még nem is Pestre, csak egy közeli kisvárosba - már ha talál munkát - és keres nettó 160-170 ezret, amiből min. 100 elmegy albérletre. Marad havi 60 ezer, de abból ugyebár külön háztartást kell vezetni: ennivaló, közlekedés, tisztítószerek. Kb ugyanott van, mintha nem dolgozna - magyarul, nem marad egy fillérje sem.

Akkor, miről beszélünk?


Itt nem a kérdezővel van baj, hanem az átlagos emberek alacsony fizetésével.

2021. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mindenki aki ért valamihez, tanult és van munkája, esetleg őt keresik, az csak kapcsolatok útján lehetséges, olyan nem létezik, hogy esetleg te vagy a hibás. Mindig a rendszer, a többi ember és a körülmények tehetnek mindenről. Ugyan már.
2021. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
96%
50-es: Igen a kormány meg a rendszer hibás. Miértr akkor szerinted miért megy ki aki tud külföldre? Nyilván a több pénzért mert más országban jobban van munka és több a fizetés is. Itt is lehetne de a kormány nem az emberekkel vannak hanem az emberek ellen és saját maguk fontosak csak ezzel megszívatva jó pár millió magyar embert.
2021. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, az ilyenek mint te a következő kormánynál meg az az utáninál se tudnak majd egyről a kettőre jutni, mert mindig az aktuális lesz az aki éppen ellehetetleníti őket. Előtted is ott a lehetőség, csak te inkább siránkozol és követelőzöl a nyolc általánosodra meg mérnöki fizetést vársz helyben. Sok sikert.
2021. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
71%

50-es, bár bizonyos mértékben egyetértek Veled, mert mások hibáztatása nem vezet előrébb, de azért itt a rendszerrel valóban baj van - és nem mostan óta: akkor, amikor külföldön még egy takarítót is megbecsülnek, akkor itt nálunk max belerúgnak, lenézik, "alja munkát végez", stb.

Én a Te elvedet követtem: nem a rendszert hibáztattam, vállalkozóvá váltam, mert bizonyos kor után már nem vesznek fel embereket a munkaerőpiacon, mindenféle végzettséggel, takarítottam - hát ne tudd meg...

Volt sok "finomságban", beszólásban részem:-(

2021. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
27%
52-es: Nekem nincs 8 általánosom esetleg neked az van. Én nem siránkozok nem tudod honnan szeded csak leírtam hogy hoygan lehet valaki munkanélküli. De látom te is az vagy, vagy nem bocsi te IT.s területen dolgozó home officos vagy biztos mint itt a gyakorin a 90%-uk az embereknek.
2021. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
27%
Elírtam. Nem csak 8 általánosom van. Nekem képzeld diplomám is van.
2021. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!