Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25-35 Kozotti nok,Nektek is...

25-35 Kozotti nok,Nektek is allasinterjun "turkalnak" a mehetekbe? Jart mar igy barki mas,ugye nem csak en?

Figyelt kérdés

27 leszek es amikor ugy alakul,hogy munkahely valtas akkor 24-tol eddig illetve gondolom meg jo par evig vajkalnak a mehembe a munkaadok.. Jo hogy nem fekszik be az àgyunkba..


Normalis tapasztalatom is van: ott pozitivan csaladbaratan alltak hozza, es nekialltak szuleszteni,hogy ideje szulnom.. De ez meg nem volt olyan gaz igy normal tapasztalatnak irtam.


Rossz: volt,ahol csak egyedulallo,rokon es baratok nelkuli, elettelen bàbot akartak felvenni..


Lenyeg: en sose hozom fel a temat,de az interjuzato imad turkalni a nok nemi szerveben. Mas volt hasonlo szituban?


Volt jo es volt rossz tapasztalatom is.

Ettol fuggetlen egy no ha minden adott es akar szulni akkor fog is es pont lesz*ja h tetszik e valakinek, ha meg nem akar akkor se fog ha a sajat fonoke szol hogy Gizi..ideje szulni,mert 27 vagy...



2023. jan. 19. 23:32
 41/99 anonim ***** válasza:
63%

"37-es, de kérdezted már az anyádat, hogy ő pl. miért volt ingyenélő, sz*r ellőstehén veled ahelyett, hogy dolgozott volna?"


Nem engem kérdeztél, de például anyám felhúzott egy karriert, mielőtt elment szülni és akkor ment vissza dolgozni, mikor nem kellett ellébecolnia a fél napot és hitvány minőségben összebaxnia a munkát ugyanazért a pénzért, amiért más kétszer annyit dolgozott. Ezt a szülőtípust viszont leköpném.

2023. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 anonim ***** válasza:
14%

24: Én úgy viszonyulok ehhez, mint a 21-es.

Teljesen életszerűtlen hónapokra, évekre előre megmondani, hogyan fog alakulni az életed. Engem az volt el a munkából legjobban, mikor a demenciás nagyszüleimet éveken át ápolni kellett, lakástűz után felújítani, stb.

Ezek mind teljesen váratlan dolgok voltak.

Bárkit elüthet a villamos, érhet baleset és kiesik akár egy évre a munkából, vagy örökre.

Vagy kollegám kivett fél év fizetés nélkülit és elment Ázsiába.

Hol van ehhez a gyermekvállalás miatti esetleges szabadság? Van, aki szülés előtt órákkal is dolgozik és 6 hétig se tud megülni az újszülött babával otthon munka nélkül.

Vagy tervezhet babát, de 12 évig se jön össze neki, vagy soha.

2023. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 A kérdező kommentje:

Huh volt egy par engem leszolo dee egyben sajat magat is a kritikan aluli szintre tevo komment,ugyanugy gazak mint a stilus amit leszolt. Egy fokkal se gusztább.

#42 igazad van! Meg akik jeleztek,volt veluk hasonlo! Nem direkt kerdeztek ra nalam! Hanem mintha elszamoltattak volna erre irtam joo hogy nem kertek el a havi naptaram.. Illetve volt a szuleszteses is,hogy ideje volna. Semmi se jo nekik.

2023. jan. 20. 15:11
 44/99 anonim ***** válasza:
86%

Ja, hát gondoltuk 41-es, hogy a te anyád volt a Szent kivétel.


És ha holnaptól minden nő, aki gyereket akar, komoly karrierépítésbe kezdene, ki szolgálna ki téged a boltban, ki ápolna, ha kórházba kerülsz, ki rakná össze a gyártósor mellett a telefonod, laptopod, ki ellenőrizné a tejet, amit iszol és így tovább, akkor ki a tököm végezné el a munkák 80%-át?


Te itt általásságban beszéltél a nőkről, mint ellős tehenekről. Olvasd már vissza magad, milyen prosztó stílusba kommunikálsz, hát ezért anyádnak szüneteltetni a karrierjét, mert kulturált embert a jelek szerint nem sikerült nevelnie, a karrierépítés jobban ment neki, mint a gyereknevelés.

2023. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 A kérdező kommentje:
#44 Így van!!
2023. jan. 20. 15:57
 46/99 anonim ***** válasza:
30%

Azt kellene felfogni, hogy a munka világában annak nincs értéke, aki nem dolgozik normálisan. Akár a gyerekével takarózik a vállalhatatlan munkamorálja kompenzálására, akár egy semmirekellő alkoholista csőcselék. A végkifejlet ugyanaz: jön helyetted egy jó munkaerő és mehetsz a picsába.


Nem minden szülő ilyen élősködő, őket sajnálom, hogy az ilyenek miatt nem kapnak bizalmat. De nagyon gyakori ez a pofátlanság és erre nincs kifogás.

2023. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
21%
Annyi engedmény jár, amennyi törvényileg jár. A többit mindenki maga vállalta a munkaszerződés aláírásával. Tartsa magát ahhoz vagy ne csodálkozzon, ha semmirekellő szarnak hívják.
2023. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 A kérdező kommentje:

Ertem mire ertitek ezt,csak troger stilusban sikerult csak leirnotok..ezt..is.

A munkaado meg arra nem gondol,hogy 30-40 ev mulva lesz e aki nekik dolgozik. 🤣


Egyebkent azt a reszt megertem hogy boven van,aki minden alol a kisgyerevel akar kibujni. Pl mindig miatta keretozik el elobb feloraval (persze az arra eso bert ha nem kapna meg akkor hiszterias rohamot kapna.) Az a resz is gusztustalan,hogy Dec 24 korul vagy elotte nap maradjon tulorazni a gyerektelen..de akinek van gyereke az jaj nehogy Dec 24 vagy 23-an dolgozzon.


Magyaran mintha nem is volna ember aki nem szult..


Legjobban az bosszant,hogy ez csak a noket erinti, a ferfiakat nem skatujazzak be.

2023. jan. 20. 18:06
 49/99 A kérdező kommentje:

Tehat az is hatranyban aki szul az is aki nem. :D De a ferfiak ebbol a szempontbol nincsenek hatranyban.


Kulturaltan nem lehetne fogalmazni,ember.. ??

2023. jan. 20. 18:07
 50/99 anonim ***** válasza:
88%

Mindkét oldalnak megvannak amúgy a maga nehézségei és igazsága is. Mondom ezt kétgyerekes anyukaként, aki magának dolgozik.

Érthető, hogy a munkáltatók úgy érzik, hogy nem annyira vannak kisegítve egy olyan munkaerővel, aki sokat van táppénzen a gyereke miatt. Az is érthető, hogy nem repesnek az örömtől, hogy pár hónap munkaviszony után az alkalmazottjuk szülni megy.

Anya szemmel nézve viszont rohadt nagy szívás sokszor összehangolni a dolgokat, és nem ritkán van megkötve az ember keze.

Mivel egyéni vállalkozó vagyok, és nincs fizetett táppénzem, elhihetitek, hogy én nem lógok a munkából azzal takarózva, hogy beteg a gyerek, mert egész egyszerűen nincs bevételem olyankor. De hát ja, betegek időnként, nem mehetnek intézménybe. És a covid óta beteg alatt azt kell érteni, hogy tüsszentett kettőt az oviban, már küldik is haza. Ilyenkor én rohadtul örülök, hogy vállalkozó vagyok, és nem kell előadnom a főnökömnek 2 hónapon belül harmadjára, hogy igen, már megint beteg, igen, már megint otthon kéne vele maradnom. Biztos rohadt kellemetlen maga a helyzet is, pláne a para, hogy mikor fognak emiatt kibaxni. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán találj így munkát, mert ugye eleve hátrányban vagy.

A másik oldalról meg igen, ott a pofátlan paraszt anyuka, aki azt hiszi, azért mert szült, vele mindenben kivételezni kell. Ő az, aki mindig ellóg a gyerekre hivatkozva, sosem tartja a határidőket a gyerekre hivatkozva, mindenki beosztásának az övéhez kell igazodnia, mert hát neki gyereke van. Az ilyet azért is rühellem rohadtul, mert miatta a normálisak se kapnak értékelhető munkát, akik mindent megtesznek azért, hogy a gyereküket minél ritkábban kelljen említeni a munkahelyükön, mint kifogást.

Lehetne itt fejtegetni, hogy ki a hibás, egy kicsit szerintem mindenki. Az előbb említett prosztó, gyerekkel takarózó anyuka; az apuka, aki nem hajlandó kivenni a részét és esetleg néha táppénzre menni a gyerekével, hogy ne mindig a felesége munkája legyen veszélyben; a munkáltató, aki ha tudna, se akar sokszor rugalmas lenni (pl. home office-szal, ahol megoldható); a gyerektelen , aki csakazértis köpköd és problémázik a gyerekesek miatt, akkor is, ha amúgy őt semmilyen szinten nem érinti, ha valamilyen módon jól járnak; meg az intézmények is, amik a covid óta két orrfújás után már hívják anyukát, hogy beteg a gyerek, menjen érte. Úgy valahogy az egész berendezkedés olyan, hogy mindkét oldal számára csak nehézzé teszi ezt a munka-család egyensúly dolgot.

Úgy látom, hogy 1-2 normálisabb cég kivételével megoldás erre nem igazán van, ezért is léptem én inkább az egyéni vállalkozás útjára. Jobban is keresek, meg nincsenek is ilyen bajaim. De nyilván ezt nem tudja mindenki megtenni.

2023. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!