Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem "kevésnek"...

Csak én érzem "kevésnek" Budapesten a nettó 600 ezres fizetést 30 évesen 2024-ben?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, család nem játszik, kutyát/macskát sem kell eltartani, mégis albérlet mellett nem sok mindenre elég ez az összeg.

Tudok félretenni, ne értsetek félre, egyáltalán nem nyomorgok, de még ez is messze van a polgári, középosztálybeli élettől.


febr. 7. 21:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
10%

Hát ja, tényleg nem egy nagy összeg.

Én 27 vagyok, most 930 nettó (még nyárig nem lesz emelés sajnos), de lakásra/kocsira így is lassan jön össze a lóvé.

Nem tudsz tanulni valami piacképeset?

febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is kevés. Én 400-ból jó hogy nem nyomorgok, saját lakásban, persze én is rakok félre, de pont azért tudok félrerakni, mert 20x meggondolom, mire költsek és mennyit. Abnormális.
febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 A kérdező kommentje:

Félreteszek havi 250 ezret egy hónapban, szóval nem hinném, hogy kifolyik a pénz a kezeim közül, de havi 250 ezer 1 év alatt is csak 3 millió, ha mellé csapom az éves bónuszt akkor se éri el a 4 milliót. Most egy 27 nm-es 17. kerületi panel kerül 30 millióba. 2,5-3 év amire csak az önerő összejön és akkor az illetékről, esetleges felújításról, ügyvédi költségekről, bútorokról nem is beszéltem. Reálisan nézve 4 évig kell gyűjtögetni, hogy beugorhassak egy hitelbe.



#11: ami ennél nagyságrendileg jobban fizetne, az az IT lenne, de nem akarok programozó/szoftverfejlesztő lenni. Ígyis kell használnom munkám során az SQL-t és a DAX-ot, de ennyi bőven elég 😂 Amúgy jövőre tervben van a váltás +25-30%-ért, ami teljesen reális és elérhető cél, szóval azért remélem addigra könnyebb lesz :) Ja és nálunk az emelés még hátra van, márciusban lesz esedékes. Az egyik HR cica, akit farkalok, 7-8%-ról beszél. Nem megyünk vele messzire 🫤

febr. 7. 22:43
 14/111 anonim ***** válasza:
42%
Én is keveslem.
febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 A kérdező kommentje:

#10: nem az amerikai álmot kergetem, hanem a magyar középosztályt szeretném elérni :D

Mondjuk egy pár éves használt VW T-Rocot fenntartani, 2 szobás téglalakást venni (akár hitelből) normálisan felújítva. Évi 1 tengerparti nyaralás és 1 hosszú hétvége belföldön vagy valamelyik szomszédos országban. Normális ruházkodás, étkezés, havi 1-2 étterem/sörözés barátokkal stb. Most is költök ilyenekre, csak szigorú budget mellett és spórolósan.

febr. 7. 22:49
 16/111 anonim ***** válasza:
40%
hát ezért költöztem el :D de te csak csináld xd
febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 A kérdező kommentje:
#16: na és hova költöztél és milyen poziba kerültél?
febr. 7. 22:51
 18/111 Lilluci27 ***** válasza:
28%
Ha kevésnek érzed amit keresel akkor vallalj másodállást, adj verplazmat, tulorazz.
febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
29%

Szted nyugaton az olukbe pottyan a lakas az embereknek? Ott nem kell eveket sporolni az onerore ha egyedul akar valaki ingatlant? Utana nem kell akar 20evig is fizetni a hitelt?

Minejart elkezdelek sajnalni mert 3ev alatt tudsz csak 10milliot osszesporolni.

febr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
39%
Nekem 250 a fizetésem, ehhez viszonyítva egy álom a 600 ezer.
febr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!