Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem "kevésnek"...

Csak én érzem "kevésnek" Budapesten a nettó 600 ezres fizetést 30 évesen 2024-ben?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, család nem játszik, kutyát/macskát sem kell eltartani, mégis albérlet mellett nem sok mindenre elég ez az összeg.

Tudok félretenni, ne értsetek félre, egyáltalán nem nyomorgok, de még ez is messze van a polgári, középosztálybeli élettől.


febr. 7. 21:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 A kérdező kommentje:
#29: ezt én is kérdezhetném 😅 ti fényt esztek, hogy kijöttök 600-ból ketten?
febr. 8. 08:54
 32/111 anonim ***** válasza:
72%

Ha 250 ezret fixen félreraksz meg még àllampapírba is rakod a pénzt akkor tulajdonképpen mi a bajod kérdező?


Fektesd be a félrerakós pénzedet is akkor vagy dolgoztasd valahogyan!


Én a mindenkori jövedelmem 34‰ át vonom el és ennek felét kockázati pénzként kezelem a másik felét meg vésztartalékként!


Mellesleg a múlt hónap elején vettünk leakciózva szinte ingyen húst az osanba! 5kg cs mellfilét 4 kg sertés tarját csontnélkülit meg 5 kg vákumos csirkecombot minden összesen került 15 ezerbe!

febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
100%

Kettőnknek a kaja kijön havi 180-ból. Amúgy meg te akkor nem 600-ból élsz, hanem 330-ból.

Mi 600-at költünk ketten. De nem ennyit keresünk!

febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
88%

Igen, kevés. Nem abban az értelemben, hogy mennyi a medián kereset Budapesten, hanem abban az értelemben, hogy hogyan lehet megélni belőle.


Amikor ilyen kérdéseket teszel fel mindig megjelennek azok a hangok, akik szerint nincs ezzel semmi baj, csak jól kell beosztani és minden rendben lesz, ami igaz is, nem fogsz éhenhalni, ettől még egy középosztálybeli életnek igenis a része kellene hogy legyen, hogy nem nézem mennyibe kerül a kaja amit a boltban megveszek, mert egyszerűen nem szempont, nem része a mentális tehernek amit a hétköznapokban viselni kell. Ahogy az évente külföldi nyaralás (vagy hát ahova akarsz, Balatonfüred pl. drágább, mint az Adria) is, meg sorolhatnám még. Ezek mind hozzájárulnak egy mentiálisan egészséges élethez.


Szóval az van, hogy Magyarországon a régióhoz viszonyítva is nagyon szegények az emberek átlagban, és semmi baj sincs azzal, ha ezt felismered és kimondod. 600e nettó az bizony kevés, és nem te vagy a hibás, ha ezt így érzed.

febr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
43%
Én a nettó 800-at is kevésnek érzem, főleg hogy az utóbbi két évben nem emeltek és az infláció kb harmadát elvitte.
febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
8%
Én is kevésnek érze. a nettó 950 ezret... Drága a 650 ft os benzin a Maserattiba, aztán a múltkor is defektet kaptam a hős utcába.. Piff egymillió minusz a gumira meg a szerelésre!
febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
55%
Én a nettó 2.4 milliómat is kevésnek érzem, igaz, feleségem van és gyerekeim.
febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
8%
Alig jövünk ki 3 millióból a 4 kopasz macsámmal a három törpenyúllal meg az olasz agarammal😭😱😭😭😓😩
febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 A kérdező kommentje:

#34: na valaki megértette a kérdésem lényegét..

Tudom, hogy a nettó 600 még a budapeszi átlagnál és mediánnál is jelentősen több, de ha az embernek nincs saját tehermentes ingatlanja, akkor egyszerűen muszáj spórolni, csomó mindenről lemondani, hogy egyről a kettőre jusson az ember. Tényleg szegény az egész ország, csak valahogy nem merjük kimondani.

Egy korábbi kommentemben írtam, hogy jövőre tervben van a váltás +25-30%-ért, remélem összejön :) illetve, idenre 7-8% emelés van betervezve jövő hónaptól, azért az valamelyest javít a helyzetemen.

febr. 8. 11:24
 40/111 anonim ***** válasza:
39%

Ha tudsz félretenni és van is megtakarításod, lakást nem tudsz venni? Hogy ne kelljen albizni? Vagy szobát bérelsz?

Csak kérdem. Mert ilyen fizu mellett egymagad vagy, azért lehetett gyűjtögetni 30 éves korodra. Én ennyiből max 300 at költöttem volna el havi szinten de lehet sokat mondok. Így minimum 5 milliot meg tudsz takarítani per év. Az azért nem annyira rossz.

febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!