Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem "kevésnek"...

Csak én érzem "kevésnek" Budapesten a nettó 600 ezres fizetést 30 évesen 2024-ben?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, család nem játszik, kutyát/macskát sem kell eltartani, mégis albérlet mellett nem sok mindenre elég ez az összeg.

Tudok félretenni, ne értsetek félre, egyáltalán nem nyomorgok, de még ez is messze van a polgári, középosztálybeli élettől.


febr. 7. 21:32
 81/111 anonim ***** válasza:
89%

3 havi kauciót sem fog adni neked senki, nem hogy 6 havit. Az ilyen suttyót fél perc alatt felismeri a kulturált ember, és otthagyja a francba. Jellemzően aluliskolázott prolik gondolkodnak így, akik megörököltek valami szar csepeli lepusztult panelt a nagyitól, aztán játsszák a nagytőkés nemest. Tőletek csak a söpredék fog bérelni, nem egy diplomás, rendszerető értelmiségi.


Azt meg ne akard meg tudni, hogy mit képesek emberek művelni egy közművek nélküli lakásban is. Látod, hogy egyesek az aluljáróban is elvannak. Lehet, hogy nagy nehezen visszakapod a lakást, de aztán költhetsz vagy 10 millát a felújításra.

Ez az egész ablak meg ajtókiszerelős dolog azt feltételezi, hogy te fizikailag erősebb vagy náluk. Csak hát tudjuk, hogy mindenkinél van erősebb, pláne ha többen vannak és valamilyen kés vagy fegyver is van náluk. Az ember bármire képes, ha éppen a fedél úszik el a feje felől.

Azt meg tudjuk, hogy a hatóságok, bíróság a bűnözőket védi mindig sajnos.

febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
72%

65 vagyok.

Értettem, hogy a barátnőről mit mondtál.

De nem arra írtam, hogy undorítóan beszélsz a nőkről, hanem a "HR-es cica" "farkalására". Ez a szóhasználat elég lenéző.


Amúgy meg tényleg nagyon begubóztatok a képernyő elé, kérdező+sok válaszoló, pl 70-es is. Nézzetek körül a való világban, normális emberek egy vonzó, hűséges, érzelmileg stabil párt keresnek, akivel boldogan élhetnek, közösen építkezhetnek. Hogy miért alakult ki bennetek az a kép, hogy kapcsolat = instacica nyaralgatásainak finanszírozása, az a realitástól való teljes elszakadást és pilles véleménybuborékban élést jelzi. Amit te magad értéknek tartasz és magadból megmutatsz, kifelé kommunikálsz, azzal vonzod az embereket. Ha csak a pénz, kocsi és izmok, amiket fel tudsz mutatni, ne csodálkozz, ha olyan akad horogra, aki csak azt keresi.

febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
22%

Persze, mindenki begubózott, aki nem ért veled egyet, csak te vagy a nagy világlátott helikopter.


Nem arról van szó, hogy instagirl meg pénzéhes lenne mindenki, de egy igényes, okos, szép nőt igenis el kell vinni rendszeresen ide-oda, mert egyébként megunja a kapcsolatot és otthagy. Azt látom, hogy folyton utazgat minden pár ide-oda, tudom, hogy ezek nem feltétlenül extrém drága dolgok már manapság, de azért na. Mégiscsak elmegy rá érzékelhető nagyságú összeg.

Ez nem jelenti azt, hogy csak a pénz tartja össze őket meg egyéb marhaságok, de a program, meglepetés az kell egy nőnek mindenképpen.

febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
100%

"egy igényes, okos, szép nőt igenis el kell vinni rendszeresen ide-oda, mert egyébként megunja a kapcsolatot és otthagy. Azt látom, hogy folyton utazgat minden pár ide-oda, tudom, hogy ezek nem feltétlenül extrém drága dolgok már manapság, de azért na."


Nézd, én igényes, viszonylag szép nőnek tartom magam, de soha nem vártam el a ma már férjemtől, hogy költsön rám extrán, vigyen mindig ide-oda és utazgassunk folyton. Oké, most 31 vagyok már 2 gyerekkel, de voltam 20 még 24 meg 26 éves gyermektelen is, és akkor sem voltak ilyen elvárásaim. És a barátnőim sem ilyenek, pedig helyes, kedves nők, akik hozzám hasonlóan tanultak, dolgoznak és spórolnak és a férjeikkel/párjaikkal együtt vettek közös ingatlant és közösen spórolnak, nem azt várják, hogy a pasi tartsa ki őket.


Lehet, hogy ezért van nekünk normális férjünk, meg nekik normális, nem golddigger feleségeik. Ha ti ilyenekre vágytok, akkor bennetek van a hiba. Van egy csomó normális nő, van élet a szétsminkelt instalányokon is túl.

febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
50%

Még mindig nem érted, hogy nem ez a két véglet van. Nem szétsminkelt, feltöltött szájú lányokról beszélek, azok totál nem érdekelnek senkit, csak a gyúrós izomagyú majmokat.


De azt látom, hogy ritka az olyan lány, aki ne várná el a színvonalat. Ha ti ilyenek vagytok, örülök neki, majdnem leírtam, hogy akkor dumáljunk már privátban, vagy mutasd meg a barátnőidet, de így férjjel meg egyebekkel már nem téma. :D


Nem fogja direktben hozzádvágni, hogy lúzer csóró vagy, de szép lassan, alattomosan érezni fogod, hogy le leszel pattintva. A fiatal lányok nagyon ügyesek ebben, ahogy szép kedvesen, mosolyogvsa, de határozottan levakarnak magukról mint a koszt, ha azt érzik, hogy nem útöd meg az elvárásaikat.

febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
31%
És az instán nem csak "instalányok" vannak fent, hanem mindenki, az okos, intelligens, szép lányok is. És náluk is azt látom, hogy 2-3 havonta becsúszik egy-egy Párizs, Róma, Tenerife vagy hasonló. Nem magamutogató, naponta 21 db bikinis képet feltöltő módon, de igenis megvan a rendszeres utazgatás. Ez, plusz a kocsi, lakás és egyebek már egyre kevésbé férnek bele a nettó 600-ba, vagy csak úgy, hogy egy fillért nem tudsz már félretenni.
febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
26%

Több ismerősöm is kiadta bérbe a lakását, mára már mindenki inkább eladta, nem éri meg bérbe adni. Mindenkivel gond volt, lelakták a házat, nem fizették a rezsit. Persze lehet itt beszélgetni a kifehérítésről, meg a szerződés szerinti bérbe adásról, de azzal csak tényleg annyit értek el, hogy még drágább lesz a bérleti díj. Ha tartozik 1-2 havi rezsiszámlával, mész bíróságra? Tudod mibe kerül a perköltség meg az ügyvédek? Nem igazán éri meg, inkább egyszerűbb kipenderíteni a bérlőket, már ha tudod. Ugyanis a törvény tényleg őket védi, ha meg még gyerek is van, szinte képtelenség kitenni őket. Vannak olyan emberek, akik kifejezetten erre játszanak, a faluban is lehetett hallani olyan családokat, akik fél évente másik házat "béreltek", de soha nem fizettek.

A párkapcsolatról valóban érdekes fogalmaid vannak, normális nő nem azért keres magának pasit, hogy legyen aki külföldre hordja nyaralni. Nekem pl. ez soha nem volt szempont, de ne írjatok, már van férjem.

febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
80%

Megint csak a totális félreértelmezés. Először értelmezzétek már a szöveget, mielőtt válaszoltok. Szó sem volt ilyesmiről, hogy csak a külföldre hordásra keresnének pasit. De bőven van választék férfiból, alapvetően tény, hogy a lányok válogatnak közülük. Ha van két emberileg ugyanolyan kedves, jóindulatú fiú, kinézetre is rendben vannak, nyilván azt fogja választani, aki anyagilag is a toppon van.


A kifehérítés után csak akkor tudnak többet kérni a lakásért, ha van, aki kiveszi. A bérek úgyis le fogják követni az áremelkedést, mert az utcáról nem fognak bejárni az emberek dolgozni úgysem, akkor nem kapnak munkaerőt a cégek. A bérleti díj/fizetés arány ha van mondjuk 30-40 %-on, az úgyis maradni fog, mert senki nem fogja a 70%-át elb*szni lakhatásra. Mindegy, hogy 100 ezer albérlet/300 ezer fizetés, vagy 200 ezer/600 ezerről beszélünk, ugyanaz.

febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
54%

"Ha van két emberileg ugyanolyan kedves, jóindulatú fiú, kinézetre is rendben vannak, nyilván azt fogja választani, aki anyagilag is a toppon van."

ÉS szerinted ezzel mégis mi a baj? Az állatvilágban is a "nagyobb kutya b..ik", már bocsánat. Ez az evolúció, nem a nőket kell szidni.

febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
64%

“Ha van két emberileg ugyanolyan kedves, jóindulatú fiú, kinézetre is rendben vannak, nyilván azt fogja választani, aki anyagilag is a toppon van.”


Ez azért csak hipotetikus, mivel ha valakinek sok pénze / jó karrierje van, akkor vélhetően ehhez járul egyfajta magabiztos személyiség is, amire eléggé vevők a nők.

febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!