Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem "kevésnek"...

Csak én érzem "kevésnek" Budapesten a nettó 600 ezres fizetést 30 évesen 2024-ben?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, család nem játszik, kutyát/macskát sem kell eltartani, mégis albérlet mellett nem sok mindenre elég ez az összeg.

Tudok félretenni, ne értsetek félre, egyáltalán nem nyomorgok, de még ez is messze van a polgári, középosztálybeli élettől.


febr. 7. 21:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon a középosztály nem nagyon létezik. Persze itt sokan azt képzelik, hogy a középosztály a társadalom közepét jelenti (vakok közt a félszemű esete), ami nonszensz. Magyarországon a társadalom közepe szegény. 600k-s fizetés nagyon nem elég a klasszikus polgári élethez, ha nincs mellette öröklött vagyon.


"Az egyik HR cica, akit farkalok,"


Ezen jót mosolyogtam. :D

febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 anonim ***** válasza:
0%
Csak te.
febr. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
30%

Azt kell megértened, hogy lakást soha nem egyedül vásároltak az emberek, hanem párban. Persze akadtak kivételek mindig, de a középosztálybeli egyedülállók sem vettek egyedül ingatlan se 50, se 100 éve, ahogy ma sem.


Ilyen alapon, ha mindenkinek jutna lakás, lehetne vagy 5-ször ekkora a bolygó. Szóval így nézve ez jó fizu, ha hozzáteszed, hogy lenne egy párod, aki szintén hoz ennyit, vagy legalább még 100-at félre tudtok tenni ketten.

febr. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
100%

Középosztálybeli életet egyedül 1.5M felett lehet elképzelni.

De.magyarországrol hiányzik a középosztály.

Meg amúgy az sosem darabra volt közép, mindig a szegények voltak sokan.

febr. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem kevés a havi 600 ezer magyar viszonylatban. A magyar medián bér valami 306.000, a munkavállalók fele ennél kevesebbet keres. Igazából kevesen keresnek többen, mint te.


Ebből azért meg is lehet normálisan élni család nélkül.

febr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
76%
Szánalmas a gondolkodásmódod, meg az hogy degradalod a nőt.
febr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
100%

13: Kevés félretenni, ha nem fekteted be, megeszi az infláció és sose lesz elég önerőd.


Hogyha 600e-ből havi 350e költesz 100e kajával, akkor vagy nagyon drága albérletben élsz, avagy messze átlagon felül jársz programokra, nyaralni.


Hogyha többet szeretnél félretenni, biztos vagyok benne legalább 100e meg tudsz még fogni. Ha egyedül nem megy, küldd el nekem vásárlásokra lebontva az elmúlt fél éves, hogy mire ment el a pénz és segítek benne! Befektetést viszont nem tudod elkerülni, ha szeretnéd megőrizni/gyarapítani a megtakarítás értékét.

febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd ha a belvárosban laksz ahol 200 ezer alatt nem nagyon van élhető albérlet, nem tudsz főzni se vagy nincs időd ilyesmire, vagy még ráadásul vallási étrendet is kell követned akkor nem csodálom hogy nen jössz ki a nettó 600 ezerből se.


Nade az átlagember nem ilyen !

febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, mi a francot csinálsz, de nekünk kettőnknek (plusz egy kutya) ennyi a havi kiadásunk úgy, hogy van lakáshitelünk és kocsihitelünk is. Még így is vígan az átlag fölött élünk.


Ha középosztály kell, ahhoz persze kevés a havi 600.

febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 A kérdező kommentje:

#27: azért ennyire pénzügyi analfabéta nem vagyok, hogy ne fektetném be, 🤣 de mivel lakás önerőre kell, ezért csak alacsony kockázatú állampapírba rakom.


Az albérlet 160 ezer, rezsi mindennel együtt 40 ezer és az albérletem olcsónak számít. Kaja 100 ezer, de 190cm magasan és 90kilósan kondi mellett nem tudom olcsóbban kihozni.

BKK 10 ezer, kondibérlet 20 ezer.

250 ezret pedig fixen félrerakok.

Ha ezeket összeadom, marad kb 20 ezer minden másra 🥹

febr. 8. 08:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!