Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én érzem "kevésnek"...

Csak én érzem "kevésnek" Budapesten a nettó 600 ezres fizetést 30 évesen 2024-ben?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, család nem játszik, kutyát/macskát sem kell eltartani, mégis albérlet mellett nem sok mindenre elég ez az összeg.

Tudok félretenni, ne értsetek félre, egyáltalán nem nyomorgok, de még ez is messze van a polgári, középosztálybeli élettől.


febr. 7. 21:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem örököltél nagyszüleidtől ingatlant vagy a szüleid nem vettek neked, ahhoz képest nem is állsz rosszul anyagilag, mert te ezek szerint a szegénységből jössz.
febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 anonim ***** válasza:
50%

34 es az érem másik felét is tessék akkor nézni!


Egy olyan országban ahol 27% mindenen az áfa meg még a kóla automata után is 18% a társadalom biztosítási "adó" (jóhogymár nyugdijjáruléka nincs egy automatának), az energiaárak a vállalkozásoknak NEM védettek plusz még népegészségügyi termékadó kötelesek is, ott igenis luxus nem nézni az árakat!

Nézd meg az olaszokat áfába...

Vendéglátás és lakossági friss élelmiszer 7‰

Tartós élelmiszer és közlekedés 18%

Minden egyéb 22%

És ennyi!

febr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 A kérdező kommentje:
#41: a nagyszülők még élnek és utánuk amúgy is a szüleim fognak örökölni. Nem voltunk szegények, de többen voltunk tesók. Mindenkinek nem tudnak lakást adni a szülők. Fizették a jogsimat, egyetemet, nyelvtanfolyamokat. Ennyi épp elég volt.
febr. 8. 12:55
 44/111 anonim ***** válasza:
49%

Én totál egyetértek veled, csak a magyarok 90%-a egy igénytelen jobbágy tróger, aki elvan parizeres fehérkenyeren meg krumplilevesen, meg hajtja a 20 éves dízelt, és meg van róla győződve, hogy ő azzal jól átverte a mocskos kapitalistákat, hogy nem vesz újabbat. Ezen kívül nem jár színházba meg sehova, elvan otthon a kőbányaival meg az Éden Hotellel a TV előtt. Sztrájkolni nem sztrájkol, rűr mindent mint egy birka, és próbálja lerántani a másikat is a maga szintjére.


30 évesen már nem azon kellene egy valóban középosztálybeli embernek gondolkodnia, hogy megéri-e idióta lakótársakkal nyommorogni szobában még pár évig, és csak üldözni az áremeléseket a megtakarításával, hanem már rég egy saját lakásban kéne élned, aminek a hiteléből van még max. 10 év hátra, közben meg az autó, évi 1-2 nyaralás meg igényes táplálkozás alap lenne.


Ezt a párral meg gyerekkel könnyebb dolgot meg hagyjuk, mert egy igényes nő csak akkor áll szóba veled, ha az emberi oldalad mellett egzisztenciálisan is rendben vagy, kocsival tudod hordani őt ide-oda, nem MÁV-val meg BKV-val, el kell vinni őt nyaralni mindenféle egzotikus helyekre, emellett ilyen korban ő már a fészket keresi, ahova lebabázhat. Ha tetszik, ha nem, a párkapcsolat igenis pénzbe kerül valamilyen szinten, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy anyagilag pluszos a dolog. Értem én, hogy vannak olyan nők, akiknek nem ez számít, de sajnos nagyon kevés, a magyar és a kelet-európai nők általánosságban igenis pénzéhesek.

febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 A kérdező kommentje:
#40: azért régebben nem kerestem ennyit. 5 éve az akkori barátnőmmel együtt kerestünk 600 ezret. Tavaly valamivel több, mint 3 milliót tettem félre, idén 3,8 a cél, jövőre munkahelyváltás miatt 4,5-5 millió lenne a cél.
febr. 8. 13:01
 46/111 anonim ***** válasza:
45%
Soha nem értettem miért pénzéhes az a nő, aki olyan férfinak akar szülni, aki képes is eltartani a gyermekeit.
febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
36%

#39 Az megvan amúgy, hogy nálunk sokkal gazdagabb országokban egyáltalán nem jellemző a saját tulajdonú ingatlan? Vagy hogy nálunk is csak pár éve ilyen bitang drágák az ingatlanok, hála a CSOK-nak?


#44 "Ezt a párral meg gyerekkel könnyebb dolgot meg hagyjuk, mert egy igényes nő csak akkor áll szóba veled, ha az emberi oldalad mellett egzisztenciálisan is rendben vagy, kocsival tudod hordani őt ide-oda"

Azért valljuk be, senki sem akar egy szakadt csórót maga mellé. Nekem is elvárásom volt, hogy a nő, aki mellettem van ne legyen egy tanulatlan 3.14csa és legyen munkája. A feleségem is elvárta, hogy legyen kocsim, de teljesen elégedett volt a kis Suzuki Swifttel, nem kellett BMW vagy Merci. Az meg nem pénzéhség, ha olyan társat akarsz magad mellé, aki nem hitelekben úszik. De a dolog kétoldalú!

Tudod, ki a pénzéhes? Aki állandóan plázázni jár, meg luxusvackokat vesz és a csávóval fizetteti.


#46 "Soha nem értettem miért pénzéhes az a nő, aki olyan férfinak akar szülni, aki képes is eltartani a gyermekeit."

Mert már nem azokat az időket éljük, amikor apuci dolgozott, anyuci meg otthon volt. Kevés olyan pár van, aki megengedheti, hogy a férj legyen az egyedüli pénzkereső. Nomeg, ha ez így van, akkor a férfi jogosan támaszt elvárásokat a nő felé: pl otthon főzzön rendszeresen, amit már nem szoktak szeretni az emancipuncik...

febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
0%

Nem jár színházba 😂 talán mert katasztrófa a magyar színház megba magyar filmipar is?

Ezeknél már a Zsizinátor Zsozéatya is szórakoztatóbb!

febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 A kérdező kommentje:

#47: "#39 Az megvan amúgy, hogy nálunk sokkal gazdagabb országokban egyáltalán nem jellemző a saját tulajdonú ingatlan? Vagy hogy nálunk is csak pár éve ilyen bitang drágák az ingatlanok, hála a CSOK-nak?"


Nem tudom, honnan veszed az adatokat, de a DACH országokat leszámítva, mindenhol magasabb a homeownership rate, mint 50%. Tehát a többség tulajdonol és nem bérel. Pl. Norvégiában a lakosság 80%-a saját tulajdonú házban lakik, USA-ban a fehérek között is kb 75%-os az arány. Kelet-Európában pedig mindenhol 85% feletti a tulajdonosok aránya. Magyarországon konkrétan 92% volt 1-2 éve és mivel Magyarországon élek, ezért az itteni viszonyokból kell kiindulni. Nyugaton jobb a bérlési kultúra, itt balkáni állapotok vannak. Szerintem normális, hogy itthon saját tulajdonú ingatlant akarok, minthogy ki legyek szolgáltatva az aktuális bérbeadónak.

febr. 8. 14:59
 50/111 anonim ***** válasza:
81%

Oké, nem pénzéhesek, kicsit elragadott a hév. Arra gondoltam, amit ti sem tagadtok, hogy igenis kell a jó egzisztencia, ne legyünk álszentek. Számos kedves, aranyos párt ismerek, akik tényleg emberileg is szeretik egymást, a lány nagyon jól néz ki, és nem hagyná ott a fiút, ha éppen bajba kerülne.

De tény, hogy alapvetően ezek a fiúk nagyon rendben vannak, mindegyik orvos, művész, vállalkozó vagy informatikus, vagy esetleg még mérnök vagy gazdász, de ez utóbbi kettő kezd már kiárazódni a középréteg-színvonal alól.

Valahogy soha nem a gyártósori operátotok meg a pedagógusok viszik el ezeket a lányokat...


Nettó 1 milla, újszerű autó, nyaralás, saját lakás mindnél megvan. Ez van, ehhez igenis pénz kell, a nettó 600 meg már lassan tényleg csóróságnak számít, ahogy írjátok, ezzel is csak megerősítetek. Ha nem akarja az ember ezt a képébe kapni egy lánytól, és megalázkodni, akkor bizony pofátlannak kell lenni az állásinterjúkon és a váltásokkal, felmondási idő le nem töltésével is.


Ezt a bérlés vs. tulajdon dolgot meg hagyjuk is, ez csak a mocskos nagytőkések és 4-5 kiadó lakással rendelkező kistőkések álma, hogy majd feladja mindenki a vagyonát, és bérrabszolgaként éli az egész életét. Ezerszer el lett már mondva, hogy a magyar lakásbérleti piac egy undorító, szabályozatlan, feketéző seftes balkáni szar, míg nyugaton ennek évtizedes kúltúrája van.

Ti lányok, akik nem akartok csóró fiúval összeállni, szülnétek gyereket albérletbe? Na ugye, hogy nem. Ennyit erről...

febr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!