Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért dolgoznak az emberek 70...

Miért dolgoznak az emberek 70 80 ezerért? Miért nem spekulálnak inkább? Dollár euró arany stb? E nekem olyan fura. Inkább gürcölnek mikor játszva meg lehet keresni a pénzt

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 11:17
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Nem vagyok milliomos de én ebből jól elvagyok.igaz bukhattam is volna de kisebb bukások voltak is de utána meg nagy nyereségek. És hitellel kezdtem 19 évesen.aztán adtam vettem telefonokat na meg örököltem is de mostanra összejött 2 lakás és 10-15 milliót forgatok.

Most pl azzal kaszáltám hogy az euróm atváltottam forintra mikor nagyon fenn volt 320nál most meg vissza.és most az euro/dollár spekulaciót lovagolom meg.

Nem értem mi ez a támadás.

2012. jan. 30. 11:43
 12/51 anonim ***** válasza:
96%
Hu, mintha egy ismerősömet hallanám, aki piramisjátékba akart csábítani. Na. De örülök a sikereidnek. Gondolom ez volt a beetetés, most várod a hívek csődülését.
2012. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező! A kérdés első felével egyetértek! Én sem értem, miért vállalnak el emberek bármilyen teljes munkaidős állást ennyi pénzért! Közben meg csodálkoznak, hogy nem emelkedik a fizetésük! Hát persze hogy nem! Ha egy cég álláshirdetésére jelentkeznek 100-an, és egyikük sem fogadná el a 70-80 ezret, akkor kénytelen lenne többet adni! Csak sajnos sokan inkább azt mondják, hogy elmennek inkább 60-ért is! Hát így nem is lesz változás!
2012. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
94%

15.,

Talán mert valakinek szüksége van arra a pénzre. A 70 ezer is több, mint a semmi, nem véletlenül jelentkeznek és fogadják el az állásajánlatot. Nem mindenki teheti meg, hogy elszalaszt egy munkalehetőséget azért, mert véleménye szerint nem kap eleget. Valaki pedig úgyis betölti azt az állást, hát akkor inkább én legyek az, akár 70 ezerért is. Inkább, minthogy otthon üljek 0 Ft jövedelemmel. Ha elveszted az állásod, nyakadon a gyerek, a törlesztő/albérlet, a számlák, és(végzettséged, lehetőségeid miatt) nemigen ugrálhatsz 100+ ezres fizuért, olyankor azt fogadod el, ami van, és reménykedsz, meg figyeled továbbra is az álláshirdetéseket, és ha találsz valami jobbat, akkor váltasz. Az emberek egy részének anyagi biztonsága a fizetésükön múlik, ezért vállalják el az adott munkát 70-ért is, ha egyszer nincs más (tisztességes) lehetőség.

2012. jan. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindenki tud értékesíteni,és nem mindenkinek van olyan szerencséje hogy örököljön.


Én is örülök a sikereidnek,de szánalmasnak tartom,hogy itt vered magad,hogy te milyen menő vagy.


Légy boldog,és törekedj arra,hogy mindig is ilyen sikeres maradj..


De azért feltenni egy ekkora ökörséget,hogy elmondhasd te milyen menő vagy...(már bocsika,de kritikán aluli.)

2012. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
62%

Felesleges itt kamuzni 10-15 milliókról, meg hogy "spekulációt lovagolom meg". Max egy jót röhögünk, de senki nem fogja elhinni!


Állítom soha nem kereskedtél még tőzsdén igazi pénzzel.

2012. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
60%
Azért nem érted, mert semmit sem tudsz az életről, a munkáról, és úgy általában a pénzről.
2012. jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
73%

Tegyük fel, hogy beszopjuk ezt az ordas baromságot a 19 évesen hitelből kezdett használtteló-seftelésen át Ft/euro spekulációig.


10-15 millát forgatsz. Tegyük fel, hogy az egészet behúztad a 320-as eurónál. Megvetted mondjuk 280-ért fél éve, 320-ért eladtad most. Ezek szerint vettél 53.500 eurót, ezt eladtad, lett rajta 17.1 milliód. Namármost az eladási és vételi árfolyam különbözete ennél szűkebb, tehát nem nyertél rajta 2,1 milliót, másrészt ez fél évre azért nem _annyira_ nagy összeg, hogy mostantól a Sorossal érezd magad egy ligában.


Másrészt ha ezt folyamatosan kiveszed, akkor a pénzed szépen értéktelenedik, ne felejtsd el, hogy ha bankba teszed fél évre a 15 millát, az is hoz neked szűk 750 ezret, tehát ez tovább rontja a "mesés" 2,1 milliós hozamodat.


Összességében, 10-15 millió forintnak a hozadékából, nem felélve a tőkédet nem lehet megélni, bármilyen menőnek is gondolod magad.


TB amúgy rendben van?

2012. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Elég butaságokat irsz. Nézd még ha csak annyi is lenne a hozam az még mindig álomfizetés lenne a 70 ezret keresőknek. És nem dicsekvésból tettem fel a kerdést. Ezek egyszerű dolgok.

Amugy ne felejtsd el irtam hogy mar 2 lakásom is van azóta.az utólsőt abból vettem hogy az arany amit pár eve vettem a dupláját érte mikor kiszálltam belőle nemreg. A lakast meg jóval áron alul vettem végtörlesztőtől ugyhogy majd egy 5-6 év mulva busas haszaonnal adom el és abba fektetek ami akkor lesz okés. Természetesen adózom és tbm is van. Sőt nyugdíjjárulekot is fizetek biztos ami biztos alapom és egy kevés banki tartalékom is van.plussz életbiztositás.

Az a lényeg hogy többmindenbe legyen a pénz.ja és most vagyok 32. Elvégeztem még 2 fősulit közben de azokkal kevesebbet keresnék. Én is kerestem 18 évesen 3 hónapig 50 ezer ftot havonta aztán rájöttem ez nem az én világom.

2012. jan. 30. 14:18
 20/51 anonim ***** válasza:
95%

Ha ez mind igaz lenne, akkor nem itt veszekednél velünk! :))


Nem mondom hogy nincs 15 milliód, mert nem is érdekel, de hogy te ezt nem üzletelésből és/vagy tőzsdével szedted össze az 100%. Nagyobb a valószínűsége, ahogy te is írtad, hogy örökség az egész.


Én ezt nem értem, hogy miért vagy oda annyira magaddal, 15-20 millió Ft-nyi vagyon manapság már elég sok embernek van Magyarországon.

2012. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!