Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért dolgoznak az emberek 70...

Miért dolgoznak az emberek 70 80 ezerért? Miért nem spekulálnak inkább? Dollár euró arany stb? E nekem olyan fura. Inkább gürcölnek mikor játszva meg lehet keresni a pénzt

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 11:17
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
67%
De miért pont neked utaljon? Nem azért, de ha állítólag mindenütt mindenki csak lop csal hazudik és lenyúlja a másikat, akkor honnan tudjuk hogy nem fogod itt azt mondani hogy nem is utalt semmit, csak azért hogy lejárassad. Ráadásul még a személyazonosságát is tudni fogod, mivel az utaló neve ott lesz a számlakivonatodon.
2012. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
93%

Felőlem utalhat neked is :)


De én ezúttal kiszálltam a témából, úgyis lesz valami amin fennakadsz te vagy egy más valaki.


Én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a kérdező által leírt sztori nem fedi a teljes valóságot, nem telefonkereskedésből és spekulációból szerezte a vagyonát. A szavajárásából látszik hogy köze nincs hozzá, maximum annyi hogy volt egy nagyobb összege amit átváltott euróra 270 körüli árfolyamon, most meg vissza és úgy gondolja hogy ettől övé a világ...A két diplomáról meg nem is beszélve, helyesen írni és fogalmazni sem tud.

2012. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
89%

az tényleg csak 400. Azért havonta, mert úgy összehasonlítható a két eset. Neki vagyona van, neked fizetésed. ("Vagyon"/hó)


Amúgy szerintem is kamuzik, de attól még hülye példa vagy feladat, hogy utaljon neked bármit is. Nekem is van többtízmilliós vagyonom, mégsem utalnék.

2012. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
89%

Azért ez nem olyan egyszerű, mint ahogy te itt bemutatod. Honnan tudtad, hogy a forint nem fog tovább zuhanni 320-ról? Honnan tudod, hogy ahol most van, ott megint fordulni fog? Honnan tudtad, hogy az arany éveken át csak emelkedni fog, és honnan tudtad, hogy tavaly ősszel fog végetérni?


Így utólag könnyű úgy beállítani, hogy ez csak gyerekjáték, és vagyonokat lehet vele keresni, de te is nagyon jól tudod, hogy mennyire nem így van ez.


Inkább provokációnak vagy beetetésnek nézem az írásaidat. Melyik brükertől kapsz jutalékot?

2012. febr. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
90%

Én megpróbálnék a kérdésre válaszolni.

Nem értek a tőzsdéhez, némi közgázt tanultam. Amennyire én tudom a pénz a világban nem növekszik, csak vándorol Ha valakinek több lesz az mástól van elvéve. Innentől kezdve pénzzel üzletelni annyit tesz, másoktól elvenni amilyük van, úgy hogy semmit sem tettünk érte, nem nyújtottunk ellenszolgáltatást.


Számomra ez nem etikus módja a megélhetésnek.


Aztán amennyire jól tudom a válság egyik oka is a pénzzel való játszadozás volt...


Szóval miért dolgoznak az emberek? Mert a munka nem csak megélhetési forrás, hanem társadalmi szerep is. Az emberek részt vállalnak egymás életéből, közösen építik a jövőt. Az hogy Magyarországon csak 70ezret kapnak egyes emberek, az az ország gazdasági helyzete miatt van. Máshol nincsenek ekkora eltérések. Viszont a feladatokat el kell látni.


Szóval lehet sok pénzed, lehetsz boldog, dehogy hasztalan az életed a társadalom és az emberiség szempontjából az egészen biztos. Sok ember pedig szereti hasznosnak érezni magát. Ez sokakat jobban boldogít mint a pénz. Akiknek pedig a pénz is kell, azok mondjuk elmennek külföldre.

2012. febr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
9%

Ez az "utalj nekem 100.000 ft-ot" válasz az egyik legnagyobb baromság, amit valaha olvastam. Én is és a párom is milliós nagyságrendű összeget keresünk havonta (nem spekulációval.. hanem rengeteg munkával és tanulással) de ettől még nem dobálok százezreket idegeneknek és nem szórom az ablakon a pénzt. Persze ha az embernek több millió érkezik a bankszámlájára havonta, akkor máshol kezdődik a drága és másképp értelmezi a pénz értékét, de ez nem azt jelenti, hogy így lehet fölöslegesen pazarolni. Bármennyi pénzt is keresel, nincs az az összeg, amit ne lehetne elkölteni, és tök mindegy mennyit keresel, ha nem tudsz bánni a pénzzel és nem tudod visszafogni magad, akkor az eltűnik a hónap végére. Ha összeadom a párom és az én fizetésemet, akkor a 100.000 Ft nincs 1%-a, de a semmire így sem adnám ki. Persze valamilyen céllal (jótékonyság, családtag támogatása, stb) minden további nélkül, és volt már olyan, hogy egy koldus kezébe nyomtam két százdollárost, de azt is csak úgy, hogy tudtam, hogy nem elinni fogja. Én alapvetően úgy gondolom, hogy ha van valamim akkor azt meg kell osztanom másokkal, és ez igaz a pénzemre is, mert attól nem leszek boldog, hogy rajta ülök, de csak úgy költeni sem fogom, mert attól, hogy a fizetésem kis hányada ez az összeg, attól még ugyanolyan nagy összegről beszélünk. Az meg nevetséges, hogy a kérdező csak dicsekedni akar, ugyan miért név nélkül tenné egy olyan weboldalon, amit több tízezren látogatnak naponta?? Ha dicsekszem, akkor azt nem név nélkül teszem, mert így semmi értelme. Komolyan azt hiszitek, hogy ha feltétlenül fel akarunk vágni a vagyonunkkal, akkor azt majd pont itt tesszük? Szinte látom magam előtt "Lehet, hogy férges a kutyám??" "Nem tudom, vidd el állatorvoshoz, egyébként x milliót keresek havonta" :D Ez úgy működik, hogy ha fel akarsz vágni a pénzeddel, akkor adományozol egy felkapott szervezetnek (még véletlenül sem olyannak, aminek szüksége lenne rá és tényleg fontos célért harcol, mert annak nem lenne elég nagy visszhangja) egy nagy összeget egyszerre és utána ünnepelteted magad. Na az undorító. Ez csak egy kérdés.

Bocs a hosszú válaszért, de eldurran az agyam, amikor nekem kell rosszul éreznem magam, amiért 10 év orvosi és rengeteg nyelvtanulás után jól keresek.

2012. febr. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Egy kulturális intézményben dolgoztam valószínűleg hasznos tagja voltam a társadalomnak. Szerettem dolgozni, de tényleg, imádtam. Közművelődési megállapodásunk volt az önkormányzattal és számos közfeladatot láttunk el. 2007-ben a megállapodást új újonnan választott képviselő testület felmondta, de a feladatokat még el kellett látnunk, csak ugye pénzt nem kaptunk hozzá. A végére mindent én és a főnököm csináltunk, egészen a Wc pucolásig. Mi volt ennek az oka? A főnököm nem hajolt meg egyetlen párt előtt sem. Másfél éves fizetésem ugrott. A szomszédos városban lévő hasonló intézménybe sem vettek fel, pedig szakmailag tökéletesen alkalmas lettem volna (konkrétan be sem hívtak, nem csoda, ott is ugyanez a rezsim van hatalmon).


Én ezért spekulálok inkább, ahelyett hogy gürcölnék.

2012. febr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
46%

"Nem értek a tőzsdéhez, némi közgázt tanultam. Amennyire én tudom a pénz a világban nem növekszik, csak vándorol"


A közgázhoz sem értesz.

2012. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

"A közgázhoz sem értesz."

:DDD

Nem mondtam, hogy értek hozzá... de attól még amit írtam az igaz.

2012. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Mármint azzal kapcsolatban igaz hogy a pénzmennyiség nem nő?


Nem, nem igaz.

2012. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!