Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 258 ezerért dolgozna egy...

258 ezerért dolgozna egy diplomás az Index.hu szerint. Ez döbbenet! És mi a helyzet az állástalan diplomások tömegével akik már a közmunkaprogram 47. 000-es fizetésének is örülnek?

Figyelt kérdés

Mindig a falnak megyek az ilyen cikkektől! Ezek hol élnek? Nekem három diplomám van, havi 80.000-ért dolgozom, és a két kezem összetehetem, hogy ennyi is van. Próbáltam váltani, állást keresni, és rájöttem: foggal-körömmel kell kapaszkodnom a mostaniba, mert még egy tróger nyolc elemit igénylő állást se találnék.


És akkor még nem szóltunk a töméntelen állástalan diplomásról-akik idősebbek és nem találnak semmit, meg akik fiatalok, még sose volt munkahelyük, mert a kutyának se kellenek pályakezdőként. És akkor még nem szóltunk a teszkóban dobozt pakoló diplomásról, a biztonsági őrként minimálbérért dolgozó diplomásról, meg a közmunkás havi 47.000-es diplomásról.


Hol élnek akik ilyen cikkeket írnak?


2013. márc. 7. 21:26
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne hogyan lehet ilyen brutál jól keresni akár Dániában akár máshol. Milyen cégnél vagy programozó? Milyen területen dolgozol? És még azt mondják, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés!! :D
2013. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
Egy dán cégnél dolgozom, Koppenhágában. Főleg .NET-es környezetben programozok. Hetente egyszer járok be a munkahelyemre, 4 napot pedig otthon dolgozom.
2013. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
Hát igen ezért is örülök,hogy IT-s vagyok én is,a legjobb szakma és az is marad.Ebben amiben meg lehet gazdagodni simán.
2013. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
63%
Kösz, értelmes infót nem tudtunk meg a munkádról, így maradt a szimpla dicsekvés, amire nincs szükségünk
2013. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
20%
Minden infót leírt a kolléga .NET-ben programozik,még mit kellene leírnia?Otthonról dolgozik,max egy napra megy be,a legjobb,ilyen életet mindenkinek,neki hál istennek már kész az élete már csak élvezni kell mindent.
2013. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezeket a tömény hazugságokat!

Akkor valószínűleg egy országméretű összeesküvés kellős közepén vagyok ahol mindenki arra hajt hogy engem elzárjon bármi normálistól.

Egy kezdő diplomás évekkel ezelőtt 200-al kezdett? Hogyne persze. Hol és milyen állásban? Ugyan...

Amikor voltam állásinterjún (ahol diplomát + nyelvtudást kértek, főállásban) megkérdezték a fizetési igényemet. De jelezték: túlzott igényekkel ne is lépjek fel. Megkérdeztem: mi a túlzó? Hát nettó 110.000 már túlzó volt. Ők (ki gondolta volna!) nettó 80-ra gondoltak.Mondom én hogy egy összeesküvés kellős közepén vagyok.

Ezek szerint mindenkinek repül a sült galamb csak nekem nem? Abszurd.



Viszont a cikk attól még nem feltétlenül állít valótlanságot. Én Győrben élek, és itt egy kezdő diplomás évekkel ezelőtt 200.000 bruttóval kezdett. A mérnökök kezdő bére ennél jóval magasabb.

2013. márc. 10. 20:37
 47/60 anonim ***** válasza:
33%

Nem összeesküvés,hanem értelmes diplomával sokkal többet kereshetsz kezdőként 258 ezernél.

Sajnos a bölcsész az nem olyan.

2013. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

Na azért örömmel látom hogy az én helyzetemnél is BŐVEN van lejjebb.

A sokat és sokak által ajnározott nem bölcsész, hanem mérnök diplomával rendelkezők is utcaseprőként funkcionálhatnak. Simán.

Ennyit a mérnökök kezdő fizetéséről.


[link]

[link]

[link]



… A diplomás jelentkezők között mérnökök, újságírók is vannak …



Most akkor megkérdezhetném, hogy ha az én bölcsész végzettséggel megkeresett 80.000 ft-om nevetséges és szánalmas (az?), akkor a mérnökként havi 47.000-ért utcát söprő történet az micsoda?

Hm?


(és még mielőtt vmelyik észkombájn felvetné, mikori a cikk: ajánlom figyelmébe, hogy azóta a helyzet ezerszer rosszabb. Már van doktori végzettségű söprögető is.)

2013. márc. 11. 19:37
 49/60 anonim ***** válasza:
61%
Figyi van egy állatorvos barátnőm aki alkalmazott egy magánrendelőben,van,hogy 16(!) órázik(ha főnökének nincs kedve bejönni a délutánni rendelésre-ö elvileg a délelőttös lenne 6-2ig).De bejelentve csak 6-órára van és 100 nettót kap...Erről ennyit.
2013. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
43%
Meg azért a laza magyar és könyvtár szak mellett nem ártott volna valami nyelvet is kitanulni, az is meg tudná emelni a jövedelmed pár százezerrel. De ugye az büdös volt, mert nehéz.
2013. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!