Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 258 ezerért dolgozna egy...

258 ezerért dolgozna egy diplomás az Index.hu szerint. Ez döbbenet! És mi a helyzet az állástalan diplomások tömegével akik már a közmunkaprogram 47. 000-es fizetésének is örülnek?

Figyelt kérdés

Mindig a falnak megyek az ilyen cikkektől! Ezek hol élnek? Nekem három diplomám van, havi 80.000-ért dolgozom, és a két kezem összetehetem, hogy ennyi is van. Próbáltam váltani, állást keresni, és rájöttem: foggal-körömmel kell kapaszkodnom a mostaniba, mert még egy tróger nyolc elemit igénylő állást se találnék.


És akkor még nem szóltunk a töméntelen állástalan diplomásról-akik idősebbek és nem találnak semmit, meg akik fiatalok, még sose volt munkahelyük, mert a kutyának se kellenek pályakezdőként. És akkor még nem szóltunk a teszkóban dobozt pakoló diplomásról, a biztonsági őrként minimálbérért dolgozó diplomásról, meg a közmunkás havi 47.000-es diplomásról.


Hol élnek akik ilyen cikkeket írnak?


2013. márc. 7. 21:26
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
29es, azért azt ne mond hogy 300k-nak a hatványát kapná, mert már a 2. hatványa is 90 milliárd. Az viszont tény hogy többet kapna 300-nál, körülbelül a 2,5-3xosát
2013. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

a hatványát idézőjelbe értettem csak :D

Csak mutatva,hogy mennyire lenne kint megbecsülve.

2013. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

És nem gondolod, hogy Te csinálcs valamit nagyon rosszul, hogy három diploma ellenére csak 80.000-es bért tudtál elérni. Nálunk a gyárban a 8 általánossal rendelkező betanított munkások is keresnek ennyit, de még többet. Ehhez nem kellett volna annyit tanulni.

Persze nem akarlak hibáztatni, mert lehet, hogy hivatást választottál, és nem a pénz volt a lényeg.

Viszont a cikk attól még nem feltétlenül állít valótlanságot. Én Győrben élek, és itt egy kezdő diplomás évekkel ezelőtt 200.000 bruttóval kezdett. A mérnökök kezdő bére ennél jóval magasabb.

Nyilván minden attól függ, mennyire számít hasznosnak a munkaerőpiacon az adott diploma. Ma egy mérnök többet ér, mint egy tanár. Ez van.

2013. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
93%

Ja a biológusról is előadták milyen versenyképes...Ja,ha van ismerősöd aki benyom gyógyszergyárba.

Aki meg azt meri mondani "büfészak" az "lelövöm.":)

És tényleg nem lehet mindenki informatikus vagy mérnök.Pl mert nincs érzéke a matekhoz...Ha meg "mindenki" az lesz(mégis) akkor meg ők is ölni fogják egymást a 90ezres állásokért.

Amúgy pl amikor én érettségiztem 12 éve az osztály fele közgázra ment mert annó az nagyon menő volt,most meg nem kis száazalékuk munkanélküli...

2013. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjuk már ezt a munkanélküli közgadász szöveget.

Igaz nem 12 éve, hanem 14 éve mentem közgázra. Jobbnál jobb helyeken, magas pozícióban és jó fizetésért dolgozik az évfolyamtársaim nagy része. A mostanában végzetteknek már nem könnyű elhelyezkedni.

2013. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
82%
És senkiről nem tudok, aki munkanélküli lenne.
2013. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
19%
Akinek diplomája van és még Magyarországon él, annak csak gratulálni tudok... nettó 200 alatt biztos, hogy nem dolgoznék Magyarországon.. ezért élek Dániában, és keresek kb havi 5,5 millió forintot (euróban) ;)
2013. márc. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
70%
Előző évi 5.5öt akart mondani, vagy csak simán polgárpukkasztott egyet
2013. márc. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
46%

Előző: havi 18,600 Eurót keresek programozóként :)

Évente kb 65 millió forint + bónuszok.

2013. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
92%
Jó, biztos akkor neked bejött az élet. Ügyes vagy, mindenki ilyenről álmodik. De valószínű nem egy 3fős cégnél dolgozol alap programozótudással internetes játékokat készítve. Rengeteg programozó nem tud állást találni, ne mond hogy ez az átlag dániában, a világon ha kap 100 programozó ekkora fizetést mint te. Egyébként ha van időd, leírhatnád röviden pm-ben milyen cégnél és mit dolgozol, tényleg érdekel miért fizetnek ennyit, és hogy sikerült eljutnod idáig, hogy megkapj egy ilyen állást.
2013. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!