Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 258 ezerért dolgozna egy...

258 ezerért dolgozna egy diplomás az Index.hu szerint. Ez döbbenet! És mi a helyzet az állástalan diplomások tömegével akik már a közmunkaprogram 47. 000-es fizetésének is örülnek?

Figyelt kérdés

Mindig a falnak megyek az ilyen cikkektől! Ezek hol élnek? Nekem három diplomám van, havi 80.000-ért dolgozom, és a két kezem összetehetem, hogy ennyi is van. Próbáltam váltani, állást keresni, és rájöttem: foggal-körömmel kell kapaszkodnom a mostaniba, mert még egy tróger nyolc elemit igénylő állást se találnék.


És akkor még nem szóltunk a töméntelen állástalan diplomásról-akik idősebbek és nem találnak semmit, meg akik fiatalok, még sose volt munkahelyük, mert a kutyának se kellenek pályakezdőként. És akkor még nem szóltunk a teszkóban dobozt pakoló diplomásról, a biztonsági őrként minimálbérért dolgozó diplomásról, meg a közmunkás havi 47.000-es diplomásról.


Hol élnek akik ilyen cikkeket írnak?


2013. márc. 7. 21:26
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
79%

Menedzserasszisztensként találtam állást diploma után. Gazdasági területen végeztem, a munka is ehhez kapcsolódik, mellé van két nyelvből általános és szakmai nyelvvizsgám.

A cégnél kijártam, hogy beiskolázzanak (mesterképzés, szakirányú), ezzel egyrészt megvolt a "hűségnyilatkozat" is, ami 5 évre garantálja az állást, illetve a képzést elvégezve áthelyeztek szakmai pozícióba.

Nettó 200-zal kezdtem, most nettó 350-nél tartok, három év alatt. Remélem, hogy hasonló tendenciában folytatódik a jövőben is.

2013. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
89%

Jó hát az állatorvos is sajnos olyan szakma ahol max minimálbért kereshetsz,még mindig azt mondom,mérnök meg közgazdász ami jó.

De mérnökből is a műszaki mérnökök,környész sehova nem kell.

2013. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

Menj az anyádba.

Angol közép német szakmai közép angol IT szakmai közép

Erről ennyit.


>>>>>


Meg azért a laza magyar és könyvtár szak mellett nem ártott volna valami nyelvet is kitanulni, az is meg tudná emelni a jövedelmed pár százezerrel. De ugye az büdös volt, mert nehéz.

2013. márc. 12. 09:05
 54/60 anonim ***** válasza:
43%

Na itt a probléma. Egy nyelv tényleges tudása nem a középfoknál kezdődik. A középfokot ma már kötelező letenni a diplomához, tehát kb annyit ér, mint az érettségi: Mindenkit átrugdosnak valahogy rajta.


Én használható nyelvtudásról beszéltem, ami minimum felső fok.


És nem véletlenül említettem, ugyanis pl call centerekbe hálóval fogják a felsőfokú angol, német nyelvvizsgával rendelkezőket, és ott a fizetések bőven 200 fölött kezdődnek. nem egyismerősöm csinálja ezt, akiknek szintén értéktelen a diplomája, de a nyelvből megélnek.


Nem értem, hogy ha a középfokig eljutottál, akkor miért nem bírtál még rászánni pár évet egy felsőfokúra.


Ja persze, hiszen anyázni meg másokra irigykedni egyszerűbb.

2013. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim válasza:
96%

kedveskommentelők, leszállnátok a magas lóról, megsúgom, annak ellenére, hogy "ti" nem mennétek el dolgozni 80 ezerért, csak minimum 300ért, akkor azért jó, ha tudjátok, hogy a küszöbmegrágása és egy kiló kenyér között pont a 80ezer havonta a különbség.

szóval a 80 ezer pont 80ezerrel többmint a semmi.

és valóban nem lehet mindenki informatikus, meg közgaszdász meg mérnök, és kívánom, hogy a ti gyerekeiteket egy hasonlóan minimum 300ezerért dolgozó, rendesen kifizetett, mosolygós arcú, kipihent pedagógus okatassa, természetesen MAGYARORSZÁGON!!!

2013. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Nem magas ló,csak nem értem miér kinlasztja magát valaki ennyiért ha EU-ban vagyunk nyitva a határ?

Tanulni kellene a nyelve(ke)t és akkor nem 80-ért menne el a delikvens.

Ha tanár akkor adjon magánórákat és abból a fizuja 2-3-szorosát is megkeresheti.Ennyi az egész.

2013. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
31%
töröljék már ezt a kérdést..
2013. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Utcaseprő nagyon nem 47 ezret keres, az a közmunka... többet keres mint te vagy akár egy kezdő rezidens orvos (130 ezer forint bruttó kezdőbér a kezdőknek, három hónap letelte után pedig 30 ezer forintnyi cafetéria és BKV-bérlet) mérnökről meg annyit, hogy az lehet akár agrár vagy környezetmérnök is....


A .NET-es ember mese habbal, másik kamuregisztrációjával igazolja a hazugságát.


De igazából ilyen három diplomától nem is tudom mit vársz, már csak az andragógia, szabad bölcsészet esetleg az anglisztika hiányozna a sorból.


Informatikusokra, Gépész, Mechatronikai, Villamos, Logisztikus, Közlekedés Mérnökökre, Normális közgazdászokra (pénzügy & számvitel, alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemző) még jó ideig lesz kereslet, tájékozódni kel, nem egymás után végezni sorba a ruhatáros képzéseket. Nem hiszem, hogy ezek valaha is nagy titkok voltak, hogy ezek a diplomák nem sokat érnek akárcsak az okj képzések.

2013. okt. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim válasza:

asszisztensként 60ezret kerestem közfogalakoztatottként, mert érettségim van. persze azt is hozzá kell tennem, hogy nyelvtudás is meg két diploma- egy fősuli meg egy egyetemi. 2 éven keresztül nem tudtam elhelyezkedni, most is csak szerződéssel 1 évre. sokszor azt kaptam meg, hogy jó a végzettségem, de miért nincsen gyakorlatom: de ahhoz hogy legyen gyakorlatom, fel kellene vegyenek a szakmámban ELŐSZÖR VALAHOVA DOLGOZNI!!!!!!

és higyjétek el, amikor végre nem a 4 falat bámultam egész nap, mintha kicseréltek volna. nem csak a pénz miatt JÓ dolgozni. magáért azért, hogy hasznosnak érezze magát az ember, kimozdulni, kicsit bekapcsolódni az életbe is.

2014. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Azért 2 diplomával nem "higyjétek", hanem "higgyétek" lenne a kívánatos írásmód.
2014. ápr. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!