Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 258 ezerért dolgozna egy...

258 ezerért dolgozna egy diplomás az Index.hu szerint. Ez döbbenet! És mi a helyzet az állástalan diplomások tömegével akik már a közmunkaprogram 47. 000-es fizetésének is örülnek?

Figyelt kérdés

Mindig a falnak megyek az ilyen cikkektől! Ezek hol élnek? Nekem három diplomám van, havi 80.000-ért dolgozom, és a két kezem összetehetem, hogy ennyi is van. Próbáltam váltani, állást keresni, és rájöttem: foggal-körömmel kell kapaszkodnom a mostaniba, mert még egy tróger nyolc elemit igénylő állást se találnék.


És akkor még nem szóltunk a töméntelen állástalan diplomásról-akik idősebbek és nem találnak semmit, meg akik fiatalok, még sose volt munkahelyük, mert a kutyának se kellenek pályakezdőként. És akkor még nem szóltunk a teszkóban dobozt pakoló diplomásról, a biztonsági őrként minimálbérért dolgozó diplomásról, meg a közmunkás havi 47.000-es diplomásról.


Hol élnek akik ilyen cikkeket írnak?


2013. márc. 7. 21:26
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
83%
9-es, azért szállj magadba egy kicsit. Nem tudom mi bajod a tanári diplomával.
2013. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

Madárkám neked vannak gyerekeid? Ha vannak akkor kívánom hogy egy alulfizetett megcsömörlött motiválatlan tanár tanítsa őket nap mint nap. Aztán ha majd a gyerek kedve az élettől is elmegy egy ilyen tanártól, beszéljünk újra.


Hát tanári diplomával mit vársz?

2013. márc. 7. 21:53
 13/60 anonim ***** válasza:
49%
Kedves kérdező: nem értem, hogy min vagy felháborodva pontosan. Azon, hogy vannak emberek, akik 258 ezret keresnek, vagy azon, hogy vannak olyanok, akik ennyit szeretnének keresni, vagy azon, hogy te nem ennyit keresel?
2013. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
85%
Nem a kérdező vagyok de szerintem azért van felháborodva mert az index úgy állítja be mintha minden diplomás ennyit keresne.
2013. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért DOLGOZNA! Így szól a kérdés pontosan. De ez reálisan elvárható is lenne, hogy egy diplomás kereshessen már nettó 170 ezret.
2013. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
46%

Aha. Megkerestem a cikket:


[link]


Itt az Index egy felmérés eredményét közli, amit 14000 emberen végeztek.


Tehát továbbra sem értem, hogy most kire és miért haragszik a kérdező.

2013. márc. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
51%

NEm mindegy milyen diploma,egy ,,művelődésszervező,büfé ruhatár szakos" annak tuti helye lehet a mekiben.

Vagy egy sima jogász sima közgazdász.Ezek felejtősek inkább valami szakma.

De ne mondjátok már hogy egy mérnök ember nem várhat elé NETTÓ 258 ezret sőt tovább megyek ennek a kétszerese se valami sok,egy műszakisnak persze.

Egy környezetmérnök szintén mehet mekibe sajnos :O

Ezért lettem programozó,és szeretem a szakmám plusz mindig képezni kell magunkat,én 258 ezerért max kezdőként 1-2 hónapig állnék szóba munkáltatróval,ez a pénz lópucu.

Persze csak megfelelő szakmával.

Nem tudom miért elég nektek 80-90ezer,ha van nyelvtudásotok miért nem mentek külföldre?Ez így nektek jó?NEm juttok 5-ről a 6-ra.Vagy mazohisták vagytok?

Ti tudjátok,nem értem ott a Wizzair már holnap lehet menni,monsteeren lehet 1 milliárd állás van,nem értem miért nem kerestek.Tanárok kint Svédországban például a legjobban megfizetett szakemberek.

2013. márc. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
78%
Frissdiplomás közgazdászként két nyelvvizsgával nettó 240-et keresek. Szerintem reális elvárás. Tény, hogy én is a versenyszférában dolgozom, nem a közigazgatásban.
2013. márc. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanazzal a diplomával a közférában sokszor többet lehet keresni, mint a versenyszférában. Én közgazdász vagyok. Egy informatikai cég pénzügyi osztáylán bruttó 100 eFt-ot kerestem, most a köztisztviselő vagyok, így közel 300 eFt-ot.

A tanároknál ez szintén így van. A versenyszférában még annyit sem ér a diplomájuk, mint közalkalmazottként.

2013. márc. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
57%

Gépészmérnök vagyok és a nettó fizetésem 200.000Ft. Teljesen jól írja a cikk, akinek minőségi és szakmaképes diplomája van, annak igenis jó fizetése van. Talán tanulnotok kellett volna rendesen az egyetemen, és nem szét bulizni az agyatokat. Na meg olyan szakra menni, ami piacképes és akkor nektek is olyan jó fizutok lenne mint nekem. Én 150.000Ft alatt amúgy se mennék el dolgozni, mindig felette volt a fizum. Ilyen havi 80.000ftal kitörölhetitek az ember seggét, maga a havi kajám kerül ennyi pénzbe. Nevetségesek azok a diplomások , akik képesek ennyiért dolgozni, nem ezért tanultatok, vagy igen? Mert akkor semmi probléma nincs vele.

F/28

2013. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!