Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 258 ezerért dolgozna egy...

258 ezerért dolgozna egy diplomás az Index.hu szerint. Ez döbbenet! És mi a helyzet az állástalan diplomások tömegével akik már a közmunkaprogram 47. 000-es fizetésének is örülnek?

Figyelt kérdés

Mindig a falnak megyek az ilyen cikkektől! Ezek hol élnek? Nekem három diplomám van, havi 80.000-ért dolgozom, és a két kezem összetehetem, hogy ennyi is van. Próbáltam váltani, állást keresni, és rájöttem: foggal-körömmel kell kapaszkodnom a mostaniba, mert még egy tróger nyolc elemit igénylő állást se találnék.


És akkor még nem szóltunk a töméntelen állástalan diplomásról-akik idősebbek és nem találnak semmit, meg akik fiatalok, még sose volt munkahelyük, mert a kutyának se kellenek pályakezdőként. És akkor még nem szóltunk a teszkóban dobozt pakoló diplomásról, a biztonsági őrként minimálbérért dolgozó diplomásról, meg a közmunkás havi 47.000-es diplomásról.


Hol élnek akik ilyen cikkeket írnak?


2013. márc. 7. 21:26
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

Azért néhány dologra refektálni kell.


Nem tudom miért elég nektek 80-90ezer,


Megmagyarázom. Azért elég ennyi mert örülhetek ennyinek is. Ha ez nem lenne maradna a 47.000-es közmunka 3 hónapig max. Akinek csak egy lyukas cipője van az nem fogja ledobni a lyukas cipőt. Ha nincs más a lyukas cipő is cipő.


Nevetségesek azok a diplomások , akik képesek ennyiért

dolgozni, nem ezért tanultatok, vagy igen?


Hát akkor nagyon sok nevetséges ember van ebben a szarhalomban amit Magyarországnak neveznek.

Ha egy diplomás 80-as fizetéssel nevetséges, akkor minek nevezzük

- a 47.000-es közmunkás diplomást?

- az állástalan reményvesztett 0 ft-os diplomást?

- a havi 20-30.000-ért (annyiért!) szórólapozó diplomást?

hm? mert ilyenek is vannak.



Hát az egyik szakomon 5,00-ával végeztem. Ennyit a "tanulni rendesen"-ről. Persze a lőtéri kutyát nem érdekli milyen eredménnyel végeztem. A másik-harmadik szakomon már nem strapáltam magam annyira. Volt egy olyan sanda gyanúm hogy marhára mindegy milyen az eredményem. És tényleg mindegy. Az is mindegy igazából van-e papírom vagy nincs. Ha van azért nem kellek sehova (túlképzett!), ha nincs azért nem kellek.



Talán tanulnotok kellett volna rendesen az egyetemen, és nem szét bulizni az agyatokat


Hagyjuk már az állásportálokat. Millió helyen fenn van az önéletrajzom, millió helyre küldöm az életrajzomat-és eseményszámba megy ha egyáltalán egy visszaigazolás jön. 99%-ban vissza se jeleznek.


Egyébként nem megyek külföldre. Ha Bill Gates fizetését adnák akkor se. Lehet királyként élhetnék ott, de én inkább éhen halok itthon.


Ti tudjátok,nem értem ott a Wizzair már holnap lehet menni,monsteeren lehet 1 milliárd állás

2013. márc. 8. 10:00
 22/60 anonim ***** válasza:
14%

Senkit nem érdekel, hogy 5.0-val végeztél.

Konkrétan milyen diplomáid vannak? Hallottam én már ezt sok embertől, hogy 3-4 diplomája van, de amikor megmondta hogy miket végzett, hát egyik nevetségesebb volt mint a másik.

2013. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

khm. mintha én is épp ez írtam volna nemde...?


csak mikor valaki itt benyögte hogy "tanulni kellett volna rendesen" gondoltam megírom neki hogy mennyi az annyi.


Senkit nem érdekel, hogy 5.0-val végeztél.

2013. márc. 8. 10:17
 24/60 anonim ***** válasza:
Nem mered leírni, hogy milyen diplomáid vannak?
2013. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

hogyne merném.

magyar nyelv és ir tanár

alk nyelvészet

könyvtár - művszerv


mielőtt valaki benyögné-hát ez mind bölcsész! igen ez mind bölcsész.

mielőtt valaki benyögné: há' mé' nem mérnöknek stb....

nem lehet mindenki mérnök meg infós.

2013. márc. 8. 10:26
 26/60 anonim ***** válasza:
36%

Akkor kérdező halj éhen itthon,ha nem mész külföldre,erre nem tudok mit lépni.

Nem értem miért maradnak itthon akiknek nincsen perspektívája,mindegy ti tudjátok.

Pont ezen diplomák azok nem akarlak megsérteni de egyik ötforintabb mint a másik, ezek sajnos a ,,büfészakos papírok",sokkal többet érnél egy szakmával.Bölcsész a kutyusnak sem kell.

2013. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

akkor azt már csak halkan mondom, hogy van még mellé három azaz három szakmám (OKJ). A három együtt wécépapír.

Ja és ezen szakmák nem humán területről vannak, hanem van benne IT is.


>>>>

többet érnél egy szakmával

2013. márc. 8. 10:42
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, nem lehet mindenki mérnök, vagy informatikus. Én sem az vagyok. Ezzel a végzettséggel viszont leginkább csak magyar tanár lehetsz, ami köztudottan közalkalmazotti bértáblát jelent. Azon belül, hogy tanár vagy még a szakod sem szerencsés. Számtalan tanár ismerősöm van, aki a nettó 300-at lazán megkeresi, mert a munkája mellett magánórákat ad. És még így is hamarabb végez, mint én a 8 órás munkahelyemen. Persze Ők nyelv, vagy matek-fizika tanárok.

Nem tudom mikor tanultál, de már 15 évvel ezelőtt is egyértelmű volt, hogy ezek a szakok nem versenyképesek. A másik kettőről ne is beszéljünk, az konkrétan idő és pénzkidobás volt, azoknak semmi értelme és értéke.

2013. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
Jó lenne a magyar szak,de ahhoz ki kellene menjen Belgiumba,tudom nem akarsz,csak hallottam,hogy ott az egyetem a magyar tanszéken hát hogy is mondjam nem nettó 3kilót kapnál hanem ennek a hatványát akár.
2013. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

azt is hagyjuk mi a versenyképes. Magyarországon minden intézmény "piacképes biztos" végzettséget ad-addig amíg arról van szó hogy beiratkozol és végzed a képzést. és hirtelen minden versenyképtelen lesz ahogy a kezedben a papír.


ezek a szakok nem versenyképesek

2013. márc. 8. 10:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!