Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan egy felszolgálói...

Most komolyan egy felszolgálói állásra kellene irigynek lennem?

Figyelt kérdés
Az anyám teljesen el van szállva az élettársának lányától, aki Angliában egy puccosnak mondott étteremben pincérnőként dolgozik, mert hogy állítólag már a számláján figyel 20 millió forint megtakarított pénzecske és csak a borravalóból megél...Na, már most: egy idősek vagyunk a csajjal, mindketten közgáz diplomával. Én nem Angliában, hanem Németországban élek és éppen a mester szakot végzem az egyik német egyetemen. Jelenleg nincs rendszeres jövedelmem. A csaj a palijával meg másik két emberrel lakik egy lakásban a magas londoni albérletárak miatt, én a német élettársammal kettesben élek egy 80 nm2-es modern albérletben, 1 év múlva kezemben a mester diploma, 2 év múlva házasság és megkapom a német állampolgárságot. A csaj angolul és németül beszél, míg én ezek mellett még egy harmadik nyelven is. Nem értem a csaj magasztalását anyám részéről, az én meglátásom szerint én vagyok jobb helyzetben. Szerintetek?

2016. febr. 7. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 A kérdező kommentje:
"az embersége a fontos"- teljesen egyetértek
2016. febr. 7. 17:15
 22/81 anonim ***** válasza:
47%
Aki valóban önzetlenül jótékonykodik, az nem kérkedik vele.
2016. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 A kérdező kommentje:
oh je..ez nem kérkedés. Egyébként pedig nem eltitkolni kell, ha valaki jótékonykodik hanem terjeszteni, példamutatásként.
2016. febr. 7. 17:31
 24/81 anonim ***** válasza:
64%

#7 vagyok.

Szerintem anyukáddal kellene beszélned, és elmondani neki, hogy neked rosszulesik, hogy a másik lányt isteníti, és a te életutadat, a te törekvéseidet nem értékeli. Valószínű egyébként, hogy nem rossz szándék vezérli, egyszerűen csak szeretne téged is anyagi biztonságban tudni, zavarja, hogy nincs megtakarított pénzed, nincs még egzisztenciád. Ha ez vigasztal, az én anyum totál ugyanezt csinálja, és nekem is többnyire pocsék érzésem lesz tőle, mintha nem lennék elég jó. Úgy tűnik, az ő generációjuk már csak ilyen.

2016. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
67%

De, itt kérkedsz azzal, hogy te milyen jó ember lennél, ha nyernél a lottón. Tudod, ezért nem szokás elismerést várni, míg te gyakorlatilag kijelentetted, hogy na, legalább ezért dicsérjünk már meg.


Anyukád is nevetséges azzal, hogy bárkit ajnároz, de hát valahol igaza van, szülőként én is jobban örülök egy saját lábán megálló gyereknek, még akkor is, ha "csak" pincér; mint egy dicsekvőnek, mnt te. 2 év múlva házasság... aha. És ha nem?

2016. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
43%

Ki a francot érdekel, hogy milyen kamupapírod van?

Ő keres többet, vagy te?

A többi csak parasztvakítás. A lóvé a lényeg, b.aszki!

2016. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
47%
Én is szeretnék diplomát, meg egy jó csajt, lakást stb. de ronda és csóró pasi vagyok és így nem jönnek oda a szórakozóhelyen a pénzes csajszik:(
2016. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 A kérdező kommentje:
"Anyukád is nevetséges azzal, hogy bárkit ajnároz, de hát valahol igaza van, szülőként én is jobban örülök egy saját lábán megálló gyereknek, még akkor is, ha "csak" pincér; mint egy dicsekvőnek.." - márpedig a saját lábamon állok, az első diplomám megszerzése óta egy kanyi fillért nem kèrtem sem anyámtól, sem apámtól, sem akármilyen rokonomtól, amire büszke is vagyok. Szóval megállok nélkülük a saját lábamon is;) És akkor még a páromat nem is ismertem, szóval nem tudom mi a gond.
2016. febr. 7. 18:35
 29/81 A kérdező kommentje:

Nagyon böszme Feri nevű felhasználó válasza:


Ki a francot érdekel, hogy milyen kamupapírod van?

Ő keres többet, vagy te?

A többi csak parasztvakítás. A lóvé a lényeg, b.aszki!

- - Hát először is hadd kapjam meg a mester diplomámat, aztán meglátjuk, hogy ki keres többet...Egyébként pedig a boldogság a lényeg és a biztonság, nem a lóvé. Én pedig boldog vagyok, biztonságban és még ráadásul nyugalomban is. Akkor melyikünk él jobban...?

2016. febr. 7. 18:38
 30/81 anonim ***** válasza:
58%

Nincs rendszeres jövedelemd.

Akkor te nem megállsz a saját lábadon, hanem valami egészen mást csinálsz a német pasiddal...

2016. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!