Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan egy felszolgálói...

Most komolyan egy felszolgálói állásra kellene irigynek lennem?

Figyelt kérdés
Az anyám teljesen el van szállva az élettársának lányától, aki Angliában egy puccosnak mondott étteremben pincérnőként dolgozik, mert hogy állítólag már a számláján figyel 20 millió forint megtakarított pénzecske és csak a borravalóból megél...Na, már most: egy idősek vagyunk a csajjal, mindketten közgáz diplomával. Én nem Angliában, hanem Németországban élek és éppen a mester szakot végzem az egyik német egyetemen. Jelenleg nincs rendszeres jövedelmem. A csaj a palijával meg másik két emberrel lakik egy lakásban a magas londoni albérletárak miatt, én a német élettársammal kettesben élek egy 80 nm2-es modern albérletben, 1 év múlva kezemben a mester diploma, 2 év múlva házasság és megkapom a német állampolgárságot. A csaj angolul és németül beszél, míg én ezek mellett még egy harmadik nyelven is. Nem értem a csaj magasztalását anyám részéről, az én meglátásom szerint én vagyok jobb helyzetben. Szerintetek?

2016. febr. 7. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 A kérdező kommentje:
"Hogy elmélkedjek, ahogy szeretnéd. Az a bajod, hogy túlzottan foglalkoztat ki mit gondol ez itt, nagyon látszik. Önbecsüleshiány. "- Tévedsz. Csak szeretek fórumozni és elmélkedni. Anyának meg majd megmondom, hogy ha ennyire isteníti, akkor fogadja örökbe.
2016. febr. 7. 20:48
 42/81 anonim ***** válasza:
51%

Van kapcsolatod, karrier, jó élet, és ez a hobbid? Szomorú...


Az a baj, hogy elsőre nekem egy nagyzolós, lenéző stílus jön le, és szofisztikált vagyok, mert nő vagy. Az a mód, ahogy válaszolsz, hogy te jól élsz meló nélkül, vagy hat felszolgáló állásra is felvennének, meg te vállalkozni fogsz. Maga a kérdés, ahogy feltetted, sértő, csak nem érzed. Lehet hogy puszilgatnivaló vagy valóságban, de nem ez jön le. Látod milyen válaszokat kaptál? Azt kapod, amit adsz. Ezzel a stílussal, csak a statisztikát erősíted, hogy a legtöbben mit gondolnak a magasan képzettekről.


Kívánom, hogy legyen jó életed, sikerüljön, amit eltervezel, de tényleg. Ne felejtsd el, hogy önmagad fejlesztsd, változtass dolgokon, mert ki tudja mit hoz a jövő, ha nem fogsz. Kicsit ereszkedj le, ne eröstakoskodj azzal, te milyen jó vagy. Senki sem tökéletes, akármilyen papírt mutasson is fel.

2016. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
34%

"Aha..mert 6 év munkaviszonyból nem lehet megtakarításom vagy mi? Te de okos vagy.. Amúgy pedig az ha van mit enned, van tető a fejed felett és meleg van, van ruhád amit felvegyél és nem szakadt akkor az = MEGÉLÉS. Márpedig nekem ez mind megvan. Emellett van hobbim, sokat olvasok, művelődöm, vannak barátaim akikkel találkozom, a testtömegindexem rendben van, és 6 hetente járok fodrászhoz. Szóval megélek, ne aggódj;)"


Ez egy jó hozzáállás. Ennyi. Én is egyetemen vagyok, hajtok az ösztöndíjra + diákmunka + más munkák külföldre. Nagyon sok embernek szúrja a szemét, hogy megkeresen a magyar átlagfizetést napi 3-4 óra munkával. Szerinted érdekel? :) Én sem dolgoznék egy percet sem, ha nem muszáj, vannak annál fontosabb dolgok is.

(Mindjárt lepontoznak, itt ez szokott menni, ha jól élsz és ezt leírod.)


Viszont a helyedben nem nézném le a csajt azért, mert diplomával mosogat. Inkább anyukádban keresd a hibát, mert ő áll az egészhez szűklátókörűen.

2016. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
69%

Jaj gyerekek, ezt a kamu szöveget el ne higgyétek már. Full kamu az egész kérdés meg azok amiket írt. Már ott bukik az egész, hogy mesterdiploma végzése mellett baromira nem lenne ennyi ideje ide irkálnia, mert annyit kellene tanulnia. Bőven vannak egyetemista ismerőseim meg a kinti helyzettel is tisztában vagyok.

Ez a szórakozóhelyen összeismerkedtem német pasival szöveg is kamu. Vannak kint Németországba fiatal, bulizós ismerőseim, így baromira tudom ilyen legfeljebb a filmekben lehetséges, de ott is életszerűtlen lenne. Németek bőven rasszisták, nem nagyon szoktak csajozni/pasizni nem németekkel. Már alapból se történhetett volna meg ez, mert ahogy írtam ez a mesterdiploma szerzés is kamu, így akkor meg miként ismerkedhetett volna meg egy némettel?

Szóval ne etessük már tovább a trollt. Az egész kérdés a szokásos témára épül: X személy, aki kint külföldön nem a szakmájában dolgozik vs Y személy, aki tovább tanul a szakmájában, kettő közül melyik a jobb.

Kérdező te meg legközelebb, ha már egy ilyen kamu, troll kérdést akarsz feltenni erőltesd már meg jobban magad.

2016. febr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 A kérdező kommentje:
43: Köszönöm. Nem nézek le amúgy én senkit, mindenkinek megvannak a maga elvárásai (az összes itt válaszolónak is) tehát mindenki tudja, hogy ő maga milyen életvitellel nem lenne elégedett számára. Én semmi mást nem tettem, csak vállaltam itt a véleményem és leírtam, hogy én nem lennék elégedett a csajéval ezen faktorok alapján és, hogy meglátásom szerint a jelen helyzetben én jobban élek.
2016. febr. 8. 07:42
 46/81 A kérdező kommentje:
"Németek bőven rasszisták, nem nagyon szoktak csajozni/pasizni nem németekkel. Már alapból se történhetett volna meg ez, mert ahogy írtam ez a mesterdiploma szerzés is kamu, így akkor meg miként ismerkedhetett volna meg egy némettel? " - :D A hozzászólásod több sebből vérzik. Van egyáltalán fogalmad arról, hogy milyen sok itt a vegyes házasság?? A német palik szeretik a kelet európai nőket ;) Egyébként meg a 'rasszista' szót is úgy dobálgattad itt, hogy tisztán látszik, hogy nem vagy tisztában a szó jelentésével. Mindketten, a párom és én is fehér,európai emberek vagyunk. (és mindketten keresztény vallásúak egyébként, ha már ennyire belekezdtél egy ide nem illő témába). A mester szakról annyit, hogy lövésed sincs szerintem, hogy itt az egyes Bundeslandokban milyen a mester szak, de egyébként elárulom, hogy a Lehramtosok (tanári) mesteren valóban ki sem látnak a tanulnivalóból, gondolom a mérnököknél is így lehet, viszont én nem ezeket tanulom. Viszont valóban, a legegyszerűbb, hogy mindenre ráhúzod, hogy hazugság, ami nem tetszik:) Nem egy intelligens dolog a részedről.
2016. febr. 8. 07:54
 47/81 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit erőltesd már meg magad jobban, ha ezt a kamu szöveget akarod nyomatni. Ez nem jön össze, de beakarod mesélni, hogy diplomád van és a mestert rakod le.

,,Van egyáltalán fogalmad arról, hogy milyen sok itt a vegyes házasság??"

Igen van, csak a korosztályt felejted el nézni. :) A mostani német fiataloknál (értsd 40-35 alatti) már nem nagyon divat. Elvétve akad egy-kettő, de ritkán vannak jönnek össze nem némettel, ha össze is jönnek akkor inkább nyugatiakkal.

,,A német palik szeretik a kelet európai nőket"

Igen, megdugni. :) Német pasik se nagyon keresik komoly kapcsolatra a kelet-európai nőket, inkább akkor ők is nyugat-európaikat válasszák.

,, Egyébként meg a 'rasszista' szót is úgy dobálgattad itt, hogy tisztán látszik, hogy nem vagy tisztában a szó jelentésével. Mindketten, a párom és én is fehér,európai emberek vagyunk."

Na, pont ebből látszik, hogy kint se vagy Németországban. :) Ne hidd azt, hogy színes bőrűekkel, arabokkal, törökökkel lehet rasszistának lenni. Kelet-európaikkal még rasszistábbak szoktak lenni, elég szépen megszokták mondani nekik, hogy menjenek vissza az országukba. Esetleg, ha tényleg kint élnél ezt tudnád.

,,A mester szakról annyit, hogy lövésed sincs szerintem, hogy itt az egyes Bundeslandokban milyen a mester szak, de egyébként elárulom, hogy a Lehramtosok (tanári) mesteren valóban ki sem látnak a tanulnivalóból, gondolom a mérnököknél is így lehet, viszont én nem ezeket tanulom."

Képzeld, van lövésem, emiatt tudom, hogyha tényleg mesterszakra járnál, akkor baromira nem lenne ennyi időd írogatni ide. :) Még, ha itthon járnál akkor se nagyon lenne, nem majd kint egy német egyetemen.

Ahogy írtam egy nagyon kezdő szintű troll vagy. Legközelebb jobban erőltesd meg magad.

2016. febr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 A kérdező kommentje:

Keress már rá a 'rassz' szó jelentésére és olvasd már el légyszíves:) Aztán éghet a po...dról a bőr. Segítek, ide másolom neked a wikiből: "rassz


Egy fajon belüli kisebb csoport, akik a többiektől különböző sajátosságokkal rendelkeznek.

Pl.: afrikai (negrid), európai (europid), ázsiai (mongolid), ausztráliai (veddo-ausztralid)" - Leesett már, okoska?:D A szó, amit te keresel az 'diszkrimináció/diszkriminál'. Nagyon nem vagyunk intelligencia és iskolázottság téren egy szinten, ezért nem is tudom, hogy megéri-e veled beszélgetést folytatnom... Mellesleg 5 éve élek Németországban, úgyhogy ne akard már nekem osztani az észt, hogy mi itt a módi. Az ukrán barátnőm 24 éves, az élettársa német és 32 éves. Eljegyezte...A másik barátnőm lengyel, akit most dobott a lengyel pasija, már van is neki helyette egy német 26 éves srác. Szóval vigyázz, nehogy az irigységbe belesárgulj;)

2016. febr. 8. 10:45
 49/81 anonim ***** válasza:
42%

Valóban semmi értelme ennek az összehasonlítgatásnak, főleg úgy, hogy nem tudni szinte a másik lányról semmit azon kívül, hogy pincérnő, és "jól" keres. Nem tudni miért csinálja, meddig tervezi csinálni, gyűjt valamire, esetleg manageri pozicióra pályázik az adott helyen. Én diákmunkáztam Londonban 21 évesen étteremben és oda csak diplomást vagy éppen egyetemistát vettek fel olyan reményekkel, hogy a következő étteremvezető managereket belőlünk nevelik ki.


Más különben, ha valóban ennyire összehasonlítgatni akarunk akkor az én szememben is többre vitte, aki eltartja magát, nem csak úgy épphogy (nyakára költözik a palijának, van mit éppen ennie, innia), van megtakarítása, épül a jövőre. Meg az sem mind1 ebben az egèsz kérdésben, hogy hány évesek is vagytok. Ha 21-22 akkor teljesen rendben van mindkét életút, úgy értem szép teljesítmény, halad az életetek valamerre, csak kinek így, kinek úgy. De ha 27-28 (màrpedig említettèl vmit, hogy a kèt egyetem között 6 èvet dolgoztàl, szóval sanszos, hogy idösebbek vagytok), akkor nekem nem igazàn elfogadott, hogy mèg mindig csak az iskolapadot koptatod ès nem igazàn 'èlsz'. Mert nekem a van mit enni, van hol lakni, fodràszhoz menni (LOL) nem ezt jelenti.


Nem dicsekedni akarok, de ha màr az egèsz kèrdès a teljesítmènyröl szòl, akkor elmondom, hogy èn 27 èves korra mit èrtem el, mert nekem meg ez a standard normàlis èlet. Külföldi mester diplomàm van, több mint 4 ève a szakmàmban dolgozom (pènzügyi szektorban), fèrjnèl vagyok (meseszèp esküvö+nászút, kb 8 millió ft, mi álltuk 25-6 évesen), bejártuk a világot (Ázsia, Amerika), nem rég vettük meg a házunkat (becsült értéke kb 150 millió ft), és éppen mindenórás kismama vagyok. Szerinted megnyerném a "versenyt"? :)

Én nem nézlek le se téged, se a másik lányt, mindenki úgy és arra tart az életéval, ahogy jónak látja.


Rólad viszont egy kicsit az egyik ismerősöm jut eszembe, akivel összefutottam a buszo, Kb 23 évesek lehettünk. Mondtam neki, hogy épp megszereztem a mestert és elkezdtem dolgozni életem első igazi munkahelyén. Ő meg rávágta, hogy hát ő még phd-zik meg utána mit tudom én mit csinál, és majd 30 évesen mikor el kezd dolgozni majd szarrá keresi magát...nem úgy mint egy kis 23 éves a friss diplomájával...én nem szóltam neki vissza semmit, csak magamban arra gondoltam, hogy dejó, hogy én már 23 évesen "szarrá" keresem magam, és 30 évesen már rég férjem, babám, házam, megalapozott karrierem és életem lesz.

2016. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm a normális válaszod és tiszteletben tartom a véleményed. Pont ezért írogatok és reagálok továbbra is, mert: Egyrészt az összes háttérinformációt tudni kellene egy reális képhez, másrészt mert sokaknak van egy kép a fejükben, hogy nekik mit jelent a 'siker', aztán ezt ráhúzzák mindenkire holott nem mindenkinek ugyanaz az elvárása, álma, van aki ettől érzi magát boldognak és hogy révbe ért, van aki mástól. Azt igazságtalannak érzem, ahogy megítélsz egy mester diplomát, főleg annak tudatában, hogy mennyi az alapdiplomás, a verseny kiélezett, (közgazdász képzésről van szó) aki még ráhúz egy mestert, az nem csak értékesebb a munkaerőpiacon, hanem többet is keres, e felé tartok (és nem vagyok ezzel egyedül) és ettől nem egy évtized, hanem 1 év választ el. Van aki az alapképzés után szünet nélkül egyből megy mesterre, van aki dolgozik a kettő között, van aki màr közel 40-hez, távoktatásban végzi el dupla annyi idő alatt. Ezek közül egyik sem rossz opció! Ez egy befektetés. (A mai világ egyébként egész életen át tartó tanulásról szól, gondolkozzunk csak miért kell cégeknél vagy tanároknak folyamatos továbbképzésre járnia...) Szóval köszönöm, én révbe értem. 4 évet dolgoztam Spanyolorszàgban egy multinál (tengerparttal, napsütéssel), 2 évet Svájcban (luxus ezerrel), szóval azt hiszem ezt sem mindenki mondhatja el magáról. Ja, és az esküvőm pedig egy spanyol szigeten lesz. Mit kívánhatnék még magamnak?:) Boldogan nézek a következő 50 évem elé.
2016. febr. 8. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!