Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan egy felszolgálói...

Most komolyan egy felszolgálói állásra kellene irigynek lennem?

Figyelt kérdés
Az anyám teljesen el van szállva az élettársának lányától, aki Angliában egy puccosnak mondott étteremben pincérnőként dolgozik, mert hogy állítólag már a számláján figyel 20 millió forint megtakarított pénzecske és csak a borravalóból megél...Na, már most: egy idősek vagyunk a csajjal, mindketten közgáz diplomával. Én nem Angliában, hanem Németországban élek és éppen a mester szakot végzem az egyik német egyetemen. Jelenleg nincs rendszeres jövedelmem. A csaj a palijával meg másik két emberrel lakik egy lakásban a magas londoni albérletárak miatt, én a német élettársammal kettesben élek egy 80 nm2-es modern albérletben, 1 év múlva kezemben a mester diploma, 2 év múlva házasság és megkapom a német állampolgárságot. A csaj angolul és németül beszél, míg én ezek mellett még egy harmadik nyelven is. Nem értem a csaj magasztalását anyám részéről, az én meglátásom szerint én vagyok jobb helyzetben. Szerintetek?

2016. febr. 7. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:
:D Én nem harcolok. Csak kielégítem a személyem iránti kíváncsiságot. HeHe. Komolyra fordítva a szót: Nem szeretem, amikor valaki belém akarja beszélni, hogy a sikerem nem siker. Irtó csúnya dolognak tartom az ilyet. A birkanyáj nagyon szeretne mindenkit a nyájban tartani, viszont én nem táncolok úgy, ahogy a birkák fütyülnek. Különben nem lennék szabad. A szabadságom pedig nagyon fontos nekem.
2016. febr. 8. 15:54
 62/81 anonim ***** válasza:
72%

baromi gusztustalan, ahogy viselkedtek, de főleg te.

Aztán a nők nem értik, hogy a normális pasik miért kerülik el őket... háhh

2016. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
93%

Lövésed sincs a birkákhoz.

"A birkanyáj nagyon szeretne mindenkit a nyájban tartani, viszont én nem táncolok úgy, ahogy a birkák fütyülnek."

A pásztor az, aki a nyájban szeretné tartani a birkákat, nem a birkanyáj. A birkák pedig nem fütyülnek (max. rád)

Kár volt azt a 4 millát elfecsérelni a magániskolára, látni, hogy semmit sem ért.

Lehet, anyád is ezen bukott ki.

2016. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 A kérdező kommentje:
63: a te taníttatásoddal vannak bajok, mert metaforikusan nem értesz semmit:) Hallottál már olyanról, hogy 'nyájszellem'? Tömegpszichológia. Keress már rá lécci:) pásztor kanyarban sincs...
2016. febr. 8. 16:16
 65/81 A kérdező kommentje:
De hát nekem normális pasim van :D
2016. febr. 8. 16:17
 66/81 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a csaj a sikeresebb.

Én azt nézem valamibe, aki önerőből éri el a dolgait, nem úgy, hogy eltartják.

Képzeld, nekem is van diplomám, bsc+msc nekem is, és csodák csodája nem kellet hozzá német pasi, 12 órás műszak mellett végeztem el 0 bukással az egyetemet.Azóta már pláne jól keresek.

De soha egyetlen embertől nem kértem az elmúlt 10 évben 5 ft-ot sem.

Szóval nem biztos, hogy az a sikeres, aki fog egy hapsit, utána meg villog vele.

Én nem is szeretem azokat, akiket évekig eltartanak.

És ha az adott hím lelép, megcsal, megbetegszik, stb? Akkor mi lesz? Sosem engedném meg magamnak az esélyt arra, hogy valakire rá legyek utalva.


De aki büszke magára, az nem a GYIK-en fröcsög másra, hanem teszi a dolgát. Szóval te elég bizonytalan vagy magaddal szemben.

2016. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem írod meg pm ben a sztorid? Na azzal lehetne itt nagyzolni....
2016. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 A kérdező kommentje:
Úgy látom folyamatos probléma áll fenn a szövegelemzéssel. Elég lesújtó képet festetek így a magyar emberekről. :( Sajnálom. Nem tudom hányszor kell még leírnom, hogy van saját, megtakarított pénzem. Én aztán nem vagyok senkire sem ráutalva. Diplomával, 3 felsőfokú nyelvvizsgával és olyan befolyásos baráti körrel, ami nekem van csettintésre van újra munkám ha azt akarom. De én még egy évig a mesterre akarok koncentrálni. Egyesek fröcsögése itt csöpög az irigységtől és diszkriminációtól. Mintha elfelejtenétek, hogy csomó feleség szülés után nem dolgozik, van aki évekig nem, a paliknak nem csak a gyereket, az asszonyt is el kell tartaniuk na az mi? Ja, mert hogy neveli a gyereked...? Ez a puszta tényen nem változtat, hogy eltartasz két embert. Alku és megalkuvás. Otthon maradok a gyerekkel, cserébe tarts el. Lényegében én akkor ugyanazt csinálom, mint ezek az anyukák. Két évig (a mester ideje alatt) itthon vagyok, egyetemre megyek, tanulok, vezetem a háztartást, a párom minden nap friss, főtt ételt eszik, és nevelem a kiskutyánkat, mert hogy nekünk az van és azt is el kell vinni orvoshoz, etetni kell ésatöbbi. Szóval kicsit mélyebbre kellene kukkantani az élet bugyraiba és nem korlátolt gondolkozásúnak lenni.
2016. febr. 9. 08:01
 69/81 anonim ***** válasza:
66%
Mókás lesz, amikor apus lelép a színről a befolyásos baráti körrel együtt, aztán lesz "megtakarításod" egy havi albérletre, ahova a szerelemgyermek kutyuskát sem viheted.
2016. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 A kérdező kommentje:
:D Ahogy érzed. Azonban kapós vagyok és az is leszek mindig a munkaerőpiacon, úgyhogy nem félek. Meg ott lesz még ugyebár a saját vállalkozásom is.;)
2016. febr. 9. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!