Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan egy felszolgálói...

Most komolyan egy felszolgálói állásra kellene irigynek lennem?

Figyelt kérdés
Az anyám teljesen el van szállva az élettársának lányától, aki Angliában egy puccosnak mondott étteremben pincérnőként dolgozik, mert hogy állítólag már a számláján figyel 20 millió forint megtakarított pénzecske és csak a borravalóból megél...Na, már most: egy idősek vagyunk a csajjal, mindketten közgáz diplomával. Én nem Angliában, hanem Németországban élek és éppen a mester szakot végzem az egyik német egyetemen. Jelenleg nincs rendszeres jövedelmem. A csaj a palijával meg másik két emberrel lakik egy lakásban a magas londoni albérletárak miatt, én a német élettársammal kettesben élek egy 80 nm2-es modern albérletben, 1 év múlva kezemben a mester diploma, 2 év múlva házasság és megkapom a német állampolgárságot. A csaj angolul és németül beszél, míg én ezek mellett még egy harmadik nyelven is. Nem értem a csaj magasztalását anyám részéről, az én meglátásom szerint én vagyok jobb helyzetben. Szerintetek?

2016. febr. 7. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 A kérdező kommentje:
Aha..mert 6 év munkaviszonyból nem lehet megtakarításom vagy mi? Te de okos vagy.. Amúgy pedig az ha van mit enned, van tető a fejed felett és meleg van, van ruhád amit felvegyél és nem szakadt akkor az = MEGÉLÉS. Márpedig nekem ez mind megvan. Emellett van hobbim, sokat olvasok, művelődöm, vannak barátaim akikkel találkozom, a testtömegindexem rendben van, és 6 hetente járok fodrászhoz. Szóval megélek, ne aggódj;)
2016. febr. 7. 19:02
 32/81 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, nekem van olyan 2 diplomás (mesterrel 3) ismerősöm, aki itthon jó pozícióban dolgozott, de bevállalta, hogy elmegy szállodába Londonba majdnem 3,5 évre, azért hogy megalapozza a jövőjét, itthon ugyanis ennyi idő alatt csak a önrészt tudta volna előteremteni a lakáshitelhez. Ennyi idő alatt kint megkeresett annyit, hogy itthon vett egy házat, egy lakást, amit most kiad és egy autót. Hazajött, ugyan ott folytatta a karrierjét, ahol abbahagyta, de a 30-as évei elején már megalapozta a jövőjét, nyugodtan, hitel nélkül, vállalhatnak gyereket.
2016. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
73%
Egy boldog, elégedett ember nem vadidegenektől kérne megerősítést, hogy neki milyen jó élete van.
2016. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
40%
Ehh... du kleine geile Sexmaschine :D
2016. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 A kérdező kommentje:
utolsó: :D :D :D.
2016. febr. 7. 19:24
 36/81 A kérdező kommentje:
" Figyelj, nekem van olyan 2 diplomás (mesterrel 3) ismerősöm, aki itthon jó pozícióban dolgozott, de bevállalta, hogy elmegy szállodába Londonba majdnem 3,5 évre, azért hogy megalapozza a jövőjét, itthon ugyanis ennyi idő alatt csak a önrészt tudta volna előteremteni a lakáshitelhez. Ennyi idő alatt kint megkeresett annyit, hogy itthon vett egy házat, egy lakást, amit most kiad és egy autót. Hazajött, ugyan ott folytatta a karrierjét, ahol abbahagyta, de a 30-as évei elején már megalapozta a jövőjét, nyugodtan, hitel nélkül, vállalhatnak ." - Ja, és nekem is lehet ezalatt nagyon sok mindenem. Bár nem tudom, hogy a papíri tulajdon miért számít többet, mint a kényelem, nyugalom és boldogság. Mindez meglehet lakás/háztulajdon nélkül is. Akkor mi a különbség elégedett és elégedett ember közt? SEMMi.
2016. febr. 7. 19:28
 37/81 anonim ***** válasza:
87%

Bocs az ekezetert. Azert par dolgot nem ertek.

Felteszel egy kerdest, ami masok velemenyere kivancsi. Sokan leirjak azt, megha nem pozitiv. De te ezt nem fogadod el, folyamatosan kommentalsz, mar par oraja folyamatosan nezed mire, mit lehet kontrazni. Miert szamit ennyire mas velemenye? Miert akarsz megfelelni masoknak? Akkor ha magabiztos lennel amit csinalsz, nem kontratnal es nem pozolnal a fejlett tudasoddal. Ha meg nem tetszik neked masok velemenye, lepontozod. Kit erdekel mas mit gondol? Nincs mas dolgod?


Ez egy pelda arra, akarhany diplomad lehet, mester doktor fene tudja mi....de jellemet nem ad a papir. Ha olyan muvelt lennel, akkor tiszteletben tartanad mas akarmilyen velemenyet ha mar te voltal ra kivancsi. Valamiert minden valaszodban eroszakos bizonyitasi vagyat latok, felelseges pozolast es uszitast. Meg akarsz bizonyosodni abba, te jol csinalod e. Viszont ha magadban nem bizol, soha semmibe nem fogsz teljes, nyugodt lelkiismerettel belekezdeni. A papir meg akkor mindegy.

2016. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 A kérdező kommentje:
Tudod vannak itt információ kérő meg igen-nemmel megválaszolható kérdések. Meg elmélkedő kérdések, mint ez is, melyben teret kap az érvelés (nem kontrázás!), elbeszélés, körülírás, elmagyarázás. Na most, ha te nem szeretsz elmélkedni, egy álláspontot több szempontból körüljárni, akkor miért kattintasz egy ilyen kérdésre? Akkor neked a 'Kapható-e Ecséden negró?' -hoz hasonló kérdéseknél kellett volna maradnod, arra tudsz válaszolni, hogy igen vagy nem aztán jólvan.
2016. febr. 7. 19:59
 39/81 anonim ***** válasza:
54%

Aha. Te utálod ha más ítélkezik feletted, de te csinálhatod?

Ez nem elmélkedés, ami itt megy. Kapsz kritikát, amire kompenzálsz, majd ítélkezel.


Hogy elmélkedjek, ahogy szeretnéd. Az a bajod, hogy túlzottan foglalkoztat ki mit gondol ez itt, nagyon látszik. Önbecsüleshiány. Felnőtt ember vagy, ne az befolyásoljon ki mit gondol. Vidd végig, amiben hiszel és kész.

2016. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem anyud nem szeret téged, ne foglalkozz vele, nem kell mindenképpen adnod a szavára. De előtte még azért rászólhatsz, hogy téged ez bánt, hogy ott isteníti őt, meg mintha te nem is lennél, nem is jelentenél neki semmit, úgy beszél őróla... :S
2016. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!