Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugat Európában is az a...

Nyugat Európában is az a legfontosabb, hogy a HR-es nő legyen, miközben megy a hülyìtés a női hátrányos helyzetről?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 A kérdező kommentje:

A 100 legnagyobb magyar vállalatnál 97%nál nő a fő HR-es,sokszor òvodapedagògus, gyògytornász vègzettsèggel,Pl Mosonmagyaróvár is csak női HRes van 6 db.Azt hallottam,hogy Pl Svájcban, Svédországban 50-50% férfi és női HRes arány,van zürichi ismerős fejvadász cégnél.

Még nem tudjuk,hova költözünk, Bajorország, Ausztria van közel,Svájc messze.

2018. márc. 17. 12:12
 2/105 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ez tipikusan női szakma. De ott van mondjuk a mehatronikai mérnök vagy az asztalos azok meg férfi szakmák. Ennyi nem kell túl gondolni.
2018. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 A kérdező kommentje:
Köszi,engem az érdekel,hogy Ausztriában, Bajorországban mi a helyzet.Azt tudom,hogy az elmaradott magyar világban tényleg női szakma,nőnek kell születni ehhez,és azt is,hogy Svédországban, Svájcban még nem ez a legfontosabb,igaz aHR is más színvonalon van.Ausztria, Bajorország érdekelne legjobban.
2018. márc. 17. 12:40
 4/105 anonim ***** válasza:
85%

kissé túlgondolod.

én pl Angliában vagyok, a payroll/HR szekción, és férfi nem sok van. HR-os kettő darab, nő meg vagy 20.


de pl a teherautósofőrök meg mind férfiak...most akkor ez diszkrimináció?

2018. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 A kérdező kommentje:
Pl Norvégiában vannak női kamionsofőrők is.Ráadásul ott nincs az,hogy valaki elvégzett HR szakon egyetemet feleslegesen,mert nem nőnek született.
2018. márc. 17. 13:14
 6/105 anonim ***** válasza:
73%

nem nincsenek, hanem általában nem nők...

én pl tanárszakot végeztem, a többség lány volt.


vannak olyan szakmák, amelyeket túlnyomóan lányok választanak, másokat meg férfiak. nem kell túlbonyolítani.

2018. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 A kérdező kommentje:
Van Svájcban fejvadász cégnél ismeretség,ott nincs ilyen,sokkal több férfi van a HR-ben.Igaz,arrafelé nem gyògytornász hölgyek a HR-sek,a HR más szinten van.De engem Ausztria, Bajorország érdekel
2018. márc. 17. 14:35
 8/105 anonim ***** válasza:
Nem, ott sem az a legfontosabb. Mint ahogy Magyarországon sem fontos, hogy nő legyen a munkaügyis. Egyszerűen annyi az oka, hogy kevés férfi szereti ezt a területet, kevesen tanulják ezt ki férfiként és emiatt kevesen is helyezkednek el benne. De ha ezek szerint te hr-esként dolgozol, nyilván tudod, hogy mi számít egy állásnál, nem?
2018. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
68%
Nem, a kérdező egy hülye troll. Kár bele a szó.
2018. márc. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
8%
Jellemzően női többség van az olyan irodai állásoknál, ahova nem kell túl nagy szellemi megerőltetés, és ilyen a HR-es is. Az okos férfiak elmennek komoly szellemi kapacitást megerőltető szakmai munkát végezni, pl mérnök, a nem annyira okos férfiak elmennek fizikai munkát végezni. De a nem annyira okos nők hova tudnak menni? Olyan szellemi munkát végezni, ami nem haladja meg az értelmi szintjüket. (Ezzel nem azt mondom, hogy a HR-esek buták, csak azt, hogy nem a legokosabbak.)
2018. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!