Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugat Európában is az a...

Nyugat Európában is az a legfontosabb, hogy a HR-es nő legyen, miközben megy a hülyìtés a női hátrányos helyzetről?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 12:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 A kérdező kommentje:
" Valós a bérkülönbség nemi alapon, valós a munkahelyi zaklatás" ezen a hulyitesen mindig nagyokat nevetek.Milyen bérkulonbseg? Nem tudok róla hogy a közalkalmazotti bértáblában ilyenek lennének például,hogy tanár, gyògytornász,de nőnemű,ezért neki kisebb lenne a fizetés..az biztos,hogy a magyar nők hulyitesben nagyon jòk
2018. márc. 20. 11:01
 32/105 anonim ***** válasza:
46%

" Valós a bérkülönbség nemi alapon, valós a munkahelyi zaklatás" ezen a hulyitesen mindig nagyokat nevetek.Milyen bérkulonbseg? Nem tudok róla hogy a közalkalmazotti bértáblában ilyenek lennének például,hogy tanár, gyògytornász,de nőnemű,ezért neki kisebb lenne a fizetés..az biztos,hogy a magyar nők hulyitesben nagyon jòk

Bár sok választ kaptál, szerintem egyiket sem sikerült felfognod... Teszek egy kísérletet, hátha:

1. Kb annyi esélyed van Bajororszégban és Ausztriában HR-esként, mint Magyarországon.

2. Mivel több nő jelentkezik a HR-es pozíciókra, mint férfi, ennek az a következménye, hogy több nő fog dolgozni a HR osztályokon, mint férfi.

3. Az, hogy a HR iskolákban 60-65% nő, a munkahelyeken pedig 95%, annak összetett okai vannak. Egyrészt, mert az eleve kisebb arányban jelenlevő férfiak pályaelhagyóak lesznek. Ennek oka lehet, hogy maszkulinabb, önkiteljesítőbb munkát kapnak, vagy az, hogy a fizetési igényüket nem elégítik ki. Így sok esetben a meghirdetett pozíciókra női jelentkezők közül válogatnak, akik alapvetően megelégszenek egy közepes HRes állással, közepes fizetéssel. A női HR-vezetők tehát alapesetben az ott dolgozó-következésképpen nőneműből- kerülnek ki.

4. Magad is írtad, hogy Recruiter pozícióba felvesznek férfiakat, de Business Partnerként nem...ezek szerint te vagy az, aki diszkriminálod a pozíciókat és nem téged diszkriminálnak az interjún, nem gondolod?

5. Közalkalmazotti bértáblában valóban béregyenlőség van. Csakhogy a versenyszféráról beszéltünk, mint ahogyan te sem állami szektorban akarsz HR-es lenni. Ha már említetted: Valóban! Hová tűnnek a tanárképzőbe, tanári szakokra járó férfiak? Elvétve 1-2 férfi tanárt látok az iskolában...Hol vannak? Ott is legalább 35-40% férfi... Csak nem hogy büdös az isteneknek a közalkalmazotti bértábla? Elmennek a versenyszférába?


Amúgy ha visszaolvasod a saját hozzászólásaidat kérdező, akkor szerintem te magad is rájössz, hogy miért nem vesznek fel téged sehova...de Ausztriába sem. De azért próbáld meg.

2018. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 A kérdező kommentje:
"kisebb arányban jelenlevő férfiak pályaelhagyóak lesznek. Ennek oka lehet, hogy maszkulinabb, önkiteljesítőbb munkát kapnak, vagy az, hogy a fizetési igényüket nem elégítik ki."HR Business Partner fizetéssel például a Waberersnél vagy Bosch vagy Richter stb. szerintem sok férfi elégedett lenne
2018. márc. 20. 14:26
 34/105 A kérdező kommentje:
"szerintem te magad is rájössz, hogy miért nem vesznek fel téged sehova." Felvettek volna az utóbbi időben több helyre,de isten ments,hogy a magyar HR-be én dolgozzak, ezért sem ez a kérdés,hanem Bajorország,Ausztria
2018. márc. 20. 14:29
 35/105 A kérdező kommentje:
"Közalkalmazotti bértáblában valóban béregyenlőség van. Csakhogy a versenyszféráról beszéltünk" Én nem kizárólag versenyszféráròl beszéltem,hanem általánosan.
2018. márc. 20. 14:32
 36/105 A kérdező kommentje:
ahogyan te sem állami szektorban akarsz HR-es lenni" A magyar világban,én sehogy sem akarok HR és lenni,nem is ez volt a kérdés, számomra azt jelenti az igényesség,hogy vicckategoriaban nem indulok.Zürichi fejvadász cégnél van ismeretség,és az ottani és itteni HR...hát...finoman akarok fogalmazni,másik szint,mint amikor a magyar fociválogatott nemrég játszott a svájcival.
2018. márc. 20. 14:37
 37/105 A kérdező kommentje:

"1. Kb annyi esélyed van Bajororszégban és Ausztriában HR-esként, mint Magyarországon"


Ez nem biztos,mert svájci fejvadász cégnél ismeretség mondta,hogy ott pl.náluk is sokkal több a férfi mint magyarisztanban volt.

2018. márc. 20. 14:47
 38/105 anonim ***** válasza:
75%
hát tudod, nem azért nem vesznek fel, mert férfi vagy...
2018. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 A kérdező kommentje:
Szerintem sem,sajnos a németem nem az igazi még.Illetve gond,hogy nem ismerem az osztrák munkajogot,mivel itt a HR nem barátnői gittegylet,errefele a tudás számít,és sajnos sok helyen a HR munkákhoz az osztrák munkajog ismerete is szükséges.
2018. márc. 22. 15:53
 40/105 anonim ***** válasza:

"gond,hogy nem ismerem az osztrák munkajogot,mivel itt a HR nem barátnői gittegylet,errefele a tudás számít,és sajnos sok helyen a HR munkákhoz az osztrák munkajog ismerete is szükséges."


Neked büdös a magyar barátnőigittegyletHR, németül nem tudsz, és nincs esélyed külföldön, mert saját véleményed szerint SAJNOS Ausztriában számít a tudás és a munkajog ismerete"...


És te vagy a HR-es, aki aztán vágja a munkaerőpiacot :D :D :D

Mellesleg nem egy nagy tudomány a munkajogot megismerni, nálunk én magam is kiképeztem magam a saját érdekemben, mert a portásból felkapaszkodott csóri kezdetben nem igazán értette mit kell csinálnia, mit lehet és mit nem...még ő is megtanulta pár hét alatt!

2018. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!