Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugat Európában is az a...

Nyugat Európában is az a legfontosabb, hogy a HR-es nő legyen, miközben megy a hülyìtés a női hátrányos helyzetről?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 12:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
23%

Az előbbi mondandómat kiegészítve, kedves kérdezőnek:


Tehát nem azért nő a HR-esek nagy része, mert a nőket részesítik előnyben, hanem azért, mert ez jutott nekik.

Ugyanúgy ügyintéző, ügyfélfogadó, titkárnő, stb pozíciókban is ők vannak többségben, ezek tipikusan olyan irodista állások, amiket olyan nők töltenek be, akik nem elég okosak ahhoz, hogy komolyabb munkát végezzenek, de nincs is olyan erős fizikumuk, mint a férfiaknak, hogy nyitottak legyenek a különféle fizikai munkákra, tehát ez marad nekik.

2018. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 A kérdező kommentje:
"Egyszerűen annyi az oka, hogy kevés férfi szereti ezt a területet, kevesen tanulják ezt ki férfiként és emiatt kevesen is helyezkednek el benne. De ha ezek szerint te hr-esként dolgozol, nyilván tudod, hogy mi számít egy állásnál, nem?"Valóban több nő 60% végez HR-ben,de több mint 95% a női HRsek aránya, tehát a maradék 35% a férfiaknak,irány külföld,mivel itt nem kapnak munkát.Nem dolgozom HResként,mivel férfiként, kapcsolat nélkül HR munkát nehéz kapni,de van 1-2 kivétel.
2018. márc. 17. 17:06
 13/105 A kérdező kommentje:
"Jellemzően női többség van az olyan irodai állásoknál, ahova nem kell túl nagy szellemi megerőltetés, és ilyen a HR-es is." Abban egyetértünk, hogy a magyar HR amilyen szintén van,ahhoz tényleg nem kell nagy szellemi megerőltetés.A HR és csajok nem tudnak interjútipusokat,mivel azt a gyògytornász szakon tényleg nem tanították meg nekik.Látom Te is lenézést a HR-t,nos a színvonalas HR az nem a magyar szint,a magyar HR kb. olyan szinten van mint a magyar foci(nem sok országnál jobb Európában),ìgy talán megérted,hogy az értékteremtő HR sokkal tobb,mint a amit a magyar HR-ben látsz.
2018. márc. 17. 17:12
 14/105 A jó édes ***** válasza:
0%
A magyar cégeknek nincs igénye magas színvonalú HR-re, így bőven elég, ha nőkkel csináltatják a toborzást, olcsóbban kijön.
2018. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy ügyintéző, ügyfélfogadó, titkárnő, stb pozíciókban is ők vannak többségben, ezek tipikusan olyan irodista állások, amiket olyan nők töltenek be, akik nem elég okosak ahhoz, hogy komolyabb munkát vegezzenek".Ahogy írtam lenézed a HR-t,de ahogy írtam a valódi HR sokkal több mint amit a magyar HR-ben tapasztalat,Pl a gyògytornász csajok tényleg nem használnak interjútipusokat,de más HR területek szervezetfejlesztés, kompenzáció stb. is gyerekcipőben járnak.
2018. márc. 17. 17:17
 16/105 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalataim írtam le. Külföldön lehet, hogy komoly a HR, de itt nem.


Bár amit én láttam, oda azért masszőröket nem vesznek fel, hanem inkább olyan diplomásokat, akik nem tudnak elhelyezkedni jobb helyre.

2018. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/105 A kérdező kommentje:
Továbbra is Bajorország,Ausztria a kérdés,aki tud ezzel kapcsolatban HR legyen szíves írjon.Ahogy írtam van svájci ismeretség Zürichben,ott tudom,hogy a HR teljesen más a szinvonal mint a magyar HR,több férfi is van, nem titkárnő szintén van a
2018. márc. 17. 17:23
 18/105 A kérdező kommentje:
Tehát Zürichben nem titkárnő szinten van a HR, ahogy hallottam.
2018. márc. 17. 17:24
 19/105 A kérdező kommentje:
"A magyar cégeknek nincs igénye magas színvonalú HR-re, így bőven elég, ha nőkkel csináltatják a toborzást, olcsóbban kijön."A 100 legnagyobb magyar cégnél nő a HR Business Partner,Pl Bosch, Richter stb.,nem tudom mit jelent nálad,hogy olcsóbban kijön,de szerintem sokan elfogadnák az ő fizetésuket, programozói fizetések vetekszik.
2018. márc. 17. 17:31
 20/105 A jó édes ***** válasza:

"nem tudom mit jelent nálad,hogy olcsóbban kijön"


Nálam semmit nem jelent, de a piacon azt jelenti, hogy egy nő 15-50%-al olcsóbb munkaerő a cégnek, ennyivel keresnek kevesebbet. Gyakorlatilag nincs olyan munkakör, amiben azonos bért kapnának, biztosra veheted, hogy a HR-es férfiak is többet keresnek, mint a nők. Hogy mennyivel, arra érdemes kikeresni a statisztikákat.

2018. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!