Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugat Európában is az a...

Nyugat Európában is az a legfontosabb, hogy a HR-es nő legyen, miközben megy a hülyìtés a női hátrányos helyzetről?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 12:05
 61/105 A kérdező kommentje:
Az én ismeretségi körömben a volt csoporttársaim közül:fiúk vagy angliai éttermi vagy HR karrier,vagy Ausztriaban felszolgáló,itt közmunkán van,egy fiúnak van néha HR állása,de ő ugyanúgy látja a magyar helyzetet ahogy én.Lányok közül viszont mindenkinek van jó HR állása,senki sincs munka nélkül!!!3 lánynak van HR állása és 5 fiúnak tulajdonképpen nincs,ez azért érdekes!!!
2018. márc. 29. 23:38
 62/105 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy én sok éven át palyaztam eredmény nélkül a fejvadász cégeknek hivott barátnői gittegyletek Randstad,Aarenson stb. meg interjúra sem hivtak,de ha valamelyik Facebook HR csoportban egy òvodapedagògus hölgy feltett egy HR álláskereső posztot,akkor rá azonnal nagyon aktívan ráirtak és az is biztos,hogy az a lány,a volt csoporttársnom,akinek még én segítettem a suliban ő HR Business Partner lett,amíg nekem sok éven át pasikènt nem volt állások magyarisztanban.(még szerencse,hogy Ausztriaban nem kellett nőnek születni másban,így ott dolgozhattam)
2018. márc. 29. 23:43
 63/105 anonim ***** válasza:
Amikről te tudsz az ismertségi körödben, az századszor elmondva sem reprezentatív... Ha a linkedinen -számodra látható- mindenfajta egyéb vègzettsèggel hölgyek a HR-sek, az nem azt jelenti, hogy férfiakat túrtak ki onnan, de gondolom ez nem jut el a kis csökevény agyadig. Isten mentse tőled bármelyik magyar munkahelyet, mantrázd csak a hülyeségeidet minél messzebb...ahol "kellesz", vagy ahol megszánnak és kárpótolnak, hogy annyi éven át szívtál... Idiótákra továbbra sincs szükség sem Bajorországban, sem Ausztriában, sem Magyarországon.
2018. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim ***** válasza:

Szexista hogy teljesen lekezelően beszélsz a nőkről, barinős glittegyletet írsz hogy csak azért vannak előnyben mert nők és nem mert éppen jobban értenek a szakmához nálad, hogy csak hülyítés a a nők hátrányos helyzete, milyen buták itt a HR-esek stb stb


Tényleg kár volt neked válaszolni mikor ugyanazt a sztorit írod le újra és újra mintha az ismerőstől ezt hallottam infó meg a néhány szaktárs története tény lenne vagy ármi messzemenőt lehetne levonni belőle.

2018. márc. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 A kérdező kommentje:
"Szexista hogy teljesen lekezelően beszélsz a nőkről, barinős glittegyletet írsz hogy csak azért vannak előnyben mert nők és nem mert éppen jobban értenek a szakmához nálad, hogy csak hülyítés a a nők hátrányos helyzete, milyen buták itt a HR-esek stb stb"Valóban nem hiszem,hogy a gyògytornász, andragógia szakos hölgy,nulla vègzettsèggel,nulla tudással,nulla tapasztalattal jobb lenne HR-ben,mint az aki HR szakon nappali tagozatos HR vègzettsèggel rendelkezik,de ez szerintem természetes,és nem azért mert nő,hanem mert nem ezt tanulta,nincs ebben tapasztalata.
2018. márc. 30. 00:04
 66/105 anonim ***** válasza:
"Valóban nem hiszem,hogy a gyògytornász, andragógia szakos hölgy,nulla vègzettsèggel,nulla tudással,nulla tapasztalattal jobb lenne HR-ben,mint az aki HR szakon nappali tagozatos HR vègzettsèggel rendelkezik,de ez szerintem természetes,és nem azért mert nő,hanem mert nem ezt tanulta,nincs ebben tapasztalata." - De honnan veszed ezt a baromságot hogy gyógytornász meg hasonló szakon végeztek?! Volt egy ilyen ismerősöd aztán kész hogy ezen a gyógytornászon kattogsz? Ahol én voltam cégeknél meg egyről se tudok aki nem gazdasági végzettségű lett volna. Ha ott dolgozik egy ideje nyilván nem nulla tudása meg tapasztalata van már. Most az hogy nappali tagozaton végzett vagy sem irreleváns. Az meg már csak személyes véleményem hogy egy HR diplomát megszerezni nem nagy kunszt.
2018. márc. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 A kérdező kommentje:
" Az meg már csak személyes véleményem hogy egy HR diplomát megszerezni nem nagy kunszt."Igazából Te vagy az aki lenézed a HR-t,nem én a nőket.Pedig Pl a Budapesti Gazdasági Főiskola emberi erőforrások szakja azért erős,már csak a matek miatt is.Az tény,hogy sajnos a magyar vilàgban a HR szakma, elég lenézett,de ahogy fejlodni fog a HR,ez változni fog,sajnos még ez is nagyon gyerekcipőben jár.
2018. márc. 30. 00:28
 68/105 A kérdező kommentje:
"Volt egy ilyen ismerősöd aztán kész hogy ezen a gyógytornászon kattogsz? Ahol én voltam cégeknél meg egyről se tudok aki nem gazdasági végzettségű lett volna."Akikről én tudok HR-es csajok az pszichológus csaj sok helyen a HR-es,nekik sincs szakirányú végzettsége,de még mindig jobb mint az andragógia meg gyògytornász meg Ruhaipari mérnök csaj HR-sek.
2018. márc. 30. 00:31
 69/105 anonim ***** válasza:
Azért mert én könnyűnek tartom a HR-es diplomát megszerezni nem jelenti azt hogy akkor te nem nézed le a nőket (fuck logic). 2 évig tanultam a Corvinuson emberi erőforrások szakon, egyáltalán nem volt semmi nehéz benne. Egyszerűen annyira mondvacsinált szak hogy inkább váltottam psz-re, úgyhogy tartom magam ahhoz hogy a HR diplomát nem nehéz megszerezni. Teljesen felesleges ehhez külön egyetemi szak mikor egy gazdmenes is meg tudja ugyanazt csinálni amit a HR-es.
2018. márc. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
Nem tudom az a szegény gyógytornász csaj mit ártott neked hogy rajta lovagolsz egyfolytában 😂😂 De fussunk neki újra: a HR-esek döntő többségének gazdasági diplomája van.
2018. márc. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!