Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért állítják sokan, hogy...

Miért állítják sokan, hogy hatalmas munkaerőhiány van, amikor a jelek nem ezt mutatják?

Figyelt kérdés

BME-n frissen végzett biomérnökként (Msc) beadtam a jelentkezésemet közel 60 helyre, az ország legkülönbözőbb pontjaira, főként megyeszékelyekre (Bp kivételével).

Eddig összesen 2, azaz kettő helyről érkezett egyáltalán visszajelzés, ezekre el is mentem (azt most hagyjuk, h mindkettővel elment konkrétan 1-1 napom, meg nem kevés pénzem). Az egyik helyen nettó 175.000 Ft+cafetériát ajánlottak, a másik helyen meg tisztán 185.000 nettót.

Ez lenne a nagy magyar valóság, tényleg kb erre lehet számítani? Az egyetemen nem ilyen számokról hallottam.



2019. máj. 7. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
92%
Ahogyan egyik, szintén BME-n végzett mérnök barátom egyszer jellemezte azt a helyzetet, ami ez a helyzet, van az Atlanti-óceán, végtelen nagy felszínnel, és te egy hajszálvékony keresztmetszet mentén lehatoltál az aljáig, és ennek a függőleges semminek az elemzéséből akarsz következtetéseket levonni a vízszintes végtelenre nézve.
2019. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
18%
Az hogy cdak erre a ket helxre vennenek fel az nem a mgyar munkaeropiacot hanem teged minősít
2019. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:

12: Akkor nem értetted, BME MSC-nél magyar viszonylatban nincs jobb, ez a top topja. És 60 helyről 58-ra be sem hívtak.

Ahová behívtak, ott már másnap kezdhettem volna, a fentebb írt nevetséges összegekért.

2019. máj. 7. 11:37
 14/72 anonim ***** válasza:
21%
Akkor fos az oneletrajzod
2019. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 A kérdező kommentje:
14: Értem, minden kérdésemre választ kaptam, köszönöm.
2019. máj. 7. 11:41
 16/72 A kérdező kommentje:
Ja, egy BME Msc-t össze tudok hozni, de egy cv megírásához már hülye vagyok. Biztos ez a megoldás.
2019. máj. 7. 11:42
 17/72 anonim ***** válasza:
32%
Marpedig ha nem kellesz sehova... Tudod ha a kiskacsa nem tud úszni ott nem a tóval van a baj:) vagy egyszerűen nincs hiany kezdő tudatlan biomernokbol aki sokat ker:( amugy meg nem egy nagy eresztes a bme meg gondolom az interjun is arra vered magad hogy elvegezted... :D
2019. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 A kérdező kommentje:

"Marpedig ha nem kellesz sehova... Tudod ha a kiskacsa nem tud úszni ott nem a tóval van a baj:) vagy egyszerűen nincs hiany kezdő tudatlan biomernokbol aki sokat ker:( amugy meg nem egy nagy eresztes a bme meg gondolom az interjun is arra vered magad hogy elvegezted... :D"


Puszillak én is:))

Honnan tudja, mennyit kérek(nék) ha be se hív interjúra?

Nem verem magam semmire az interjún, hiszen benne van a cv-ben.

Csinálj már meg egy BME Msc biomérnököt+szakmai felsőfokú angollal, aztán beszélgessünk tovább:)

2019. máj. 7. 11:53
 19/72 anonim ***** válasza:
93%

A te egyedi esetedben nem látszik a munkaerőhiány, tehát akkor nincs is. Értem én.

A pályakezdő még mindig nem nagyon kell a jó munkahelyekre. Csinálja csak a csicskamelót óccsóér', rossz munkarendben, majd ha lesz tapasztalata, akkor kell. De mire lesz tapasztalata, megelégeli a rossz melóért lökött nevetséges alamizsnát és lelép külföldre, aztán meg tördeli a kezét a munkáltató, hogy jajj, hát nincs rendes ember, nem tudok kit felvenni, pedig adnék én rendes pénzt, de nincs senki, mindenki külföldön van, az iskolák meg használhatatlan szakembereket képeznek.

Friss diplomával, 0 gyakorlattal csak az aljamunkát fogod kapni, ezt fogadd el. Pár év tapasztalat után lesz majd olyan is, hogy jó ajánlatok közül válogathatsz.

2019. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
25%
Minek csinaljak? Nem akarok a jelenlegi fizetni sem 20%áért dolgoznu, azt meghagyom neked:) amugy ha ilyen szuperjo ez a szak akkor miert nem kellesz sehova?
2019. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!