Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért állítják sokan, hogy...

Miért állítják sokan, hogy hatalmas munkaerőhiány van, amikor a jelek nem ezt mutatják?

Figyelt kérdés

BME-n frissen végzett biomérnökként (Msc) beadtam a jelentkezésemet közel 60 helyre, az ország legkülönbözőbb pontjaira, főként megyeszékelyekre (Bp kivételével).

Eddig összesen 2, azaz kettő helyről érkezett egyáltalán visszajelzés, ezekre el is mentem (azt most hagyjuk, h mindkettővel elment konkrétan 1-1 napom, meg nem kevés pénzem). Az egyik helyen nettó 175.000 Ft+cafetériát ajánlottak, a másik helyen meg tisztán 185.000 nettót.

Ez lenne a nagy magyar valóság, tényleg kb erre lehet számítani? Az egyetemen nem ilyen számokról hallottam.



2019. máj. 7. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 anonim ***** válasza:
100%

Jah, szal csak pont azt az 1területet zártad ki, ahol:

-legnagyobb a hiány

-legmagasabbak a fizetések


Hát igen. nice. Amúgy meg elég sokat elárul a tény, hogy annyira autista vagy, hogy pályakezdőként kapásból Michelin csillagos éttermekbe akarod tömni a búrádat, mert a meki túl proli a barátnődnek.

Alapból LMAO, gondolom az nem lesz ciki mikor (miután bp-hez csóró vagy) majd

1, lecibálod valami noname falura

2, majd ott ültök be valami lebujba zabálni :DDD


Ha meg szerinted olcsóbb a bevásárlás falun mint bp-n, akkor járj ki falura bevásárolni. Ehhez tényleg kell a mester diploma /lmao


Bár jobban megnézve ez a topic elég egyértelműen megmutatja, HOGY:

1, A diploma miért nem ér semmit manapság.

2, Miért nem kellesz sehova.

2019. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/72 anonim ***** válasza:
Vidéken a keresett szakitól is elvárják, hogy pár nap után felkeresse őket, röviden elsorolja, hány helyen várják, és vonakodva elárulja az ajánlott legmagasabb bért. Nem okosak, de ez van.
2019. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!