Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért állítják sokan, hogy...

Miért állítják sokan, hogy hatalmas munkaerőhiány van, amikor a jelek nem ezt mutatják?

Figyelt kérdés

BME-n frissen végzett biomérnökként (Msc) beadtam a jelentkezésemet közel 60 helyre, az ország legkülönbözőbb pontjaira, főként megyeszékelyekre (Bp kivételével).

Eddig összesen 2, azaz kettő helyről érkezett egyáltalán visszajelzés, ezekre el is mentem (azt most hagyjuk, h mindkettővel elment konkrétan 1-1 napom, meg nem kevés pénzem). Az egyik helyen nettó 175.000 Ft+cafetériát ajánlottak, a másik helyen meg tisztán 185.000 nettót.

Ez lenne a nagy magyar valóság, tényleg kb erre lehet számítani? Az egyetemen nem ilyen számokról hallottam.



2019. máj. 7. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
78%
Hoztateszem, a 6 valtasbol 4 probaido vegen tortent.
2019. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
82%
It szwktorban vagyok egy evet meg en sem bírtam sehol, teljesen megertelek:) mondjuk en is mindig többért valtottam
2019. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy mérnökként jól keres szlogen az nagyrészt a villamos, gépész, és infós mérnökökre vonatkozik. Közülük már 1-2 éve is sokan 300 nettóval kezdtek Budapesten MSC-s papírral.

Többi mérnök szakma sajnos kevésbé jó. Ezek közé tartozik a tied is.

2019. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sok multi keres programozni tudó villamos-gépész és IT mérnököt. Biomérnököt nem. Én is a helyedben a fővárosban próbálkoznék vagy Győr környékén.
2019. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
77%
Oké, de remélem egy interjún sem mondtátok azt, hogy hosszú távon gondolkodtok a cégben és hogy mennyire lojálisak vagytok :D :D
2019. máj. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
100%
It szektorban senki nem varja el ezt a mondatot
2019. máj. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
74%

" interjún sem mondtátok azt, hogy hosszú távon gondolkodtok a cégben és hogy mennyire lojálisak vagytok "



és ha azt mondák akkor mi van? Mindenki ezt mondja és szinte mindig hazugság önfényezés úgyis.


Ezt az állást kereső és állást kínáló is tudja.... része a protokoll kamuknak az elvárt szar frázisoknak.


ld dinamikus csapat támogató légkör... stb

Úgyse igaz egyik se

2019. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
100%
#55 Nem rajtam mulik. En rendkivul lojalis vagyok, addig amig nem megy at a munkaltato reszerol pofatlansagba a tortenet. Volt olyan ceg akit 10 honap munkaviszony utan, ugy hagytam ott egy februari honapban, hogy az elotte oktoberben illetve decemberben indult 2 projektbol bent maradt 300 tuloram. Volt olyan hogy reggel 5-kor indultam Makora egy projekthez, delutan 5-kor indultam vissza Pestre befelyezni egy rendelesi listat, mikor a fonok telefonal, hogy at kene ugrani Gyorbe hazafele, mert nem talaljak a hibat egy berendezesen es megallt a termeles. Ez az ugorjak le Gyorbe nekem egy 300km kerulo +1,5 ora munka volt, meg utana mentem be a pesti irodaba. Ugy ahogy honoraltak, de nem minden a penz, van egy hatar. Tudnam sorolni, hidd el nem a lojalitas hianya meg a "budos a munka" volt problema egyik valtasomnal sem.
2019. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
100%

Én a "lojalitást " eleve értelmezni se tudom. Addot cég adott feltételéek. Addig maradok ott míg nem találok jobbat. És a "jobb" nem feltétlen pénz. Egyik helyen ennyi a fizu másik helyen is annyi de a másik hely cska 20 percre van? Megyek oda.

Minek legyek lojális? KIhez mihez? Ugyan.

2019. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

Mérnöki diplomával közel 20 év alatt csak kb. 5 évet tudtam a szakmában dolgozni. A tiédhez eléggé hasonló mérnöki, vagy még annál is kevésbé keresett. Most inkább a villamos, gépész keresettebb. Meg a fizikai munka, szakmunka. A fizetésről jobb nem is beszélni. Ennyi év után se érte el az enyém a nettó 200 ezret, mondom, nem mindig teljesen a szakmában dolgozva, de diplomás munkakörökben, és több továbbképzéssel kiegészítve és nyelvvizsgákkal. Vidéki város.

Úgyhogy én is azt javaslom, hogy próbáld meg Budapestet. Meg még van pár város, ahol van gyógyszergyár esetleg élelmiszeripar.

A felvi.hu 328 ezer Ft átlagjövedelmet ír biomérnök MSC-re. Az nettó 218 ezer. Úgyhogy mit is vársz kezdőként? Kezdőként más fizetést adnak, és majd megint mást fogsz kapni 3-5 év múlva, szintén mást 20 év múlva...ha lesz módod a szakmádban elhelyezkedni.

2019. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!