Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért állítják sokan, hogy...

Miért állítják sokan, hogy hatalmas munkaerőhiány van, amikor a jelek nem ezt mutatják?

Figyelt kérdés

BME-n frissen végzett biomérnökként (Msc) beadtam a jelentkezésemet közel 60 helyre, az ország legkülönbözőbb pontjaira, főként megyeszékelyekre (Bp kivételével).

Eddig összesen 2, azaz kettő helyről érkezett egyáltalán visszajelzés, ezekre el is mentem (azt most hagyjuk, h mindkettővel elment konkrétan 1-1 napom, meg nem kevés pénzem). Az egyik helyen nettó 175.000 Ft+cafetériát ajánlottak, a másik helyen meg tisztán 185.000 nettót.

Ez lenne a nagy magyar valóság, tényleg kb erre lehet számítani? Az egyetemen nem ilyen számokról hallottam.



2019. máj. 7. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:

19: "A te egyedi esetedben nem látszik a munkaerőhiány, tehát akkor nincs is. Értem én."


A saját egyedi esetemből tudok következtetést levonni, a tiedből nem:)

De más szakokon végzett évf.társaimnál is hasonló a szitu. Idáig a "rekord" az 250 nettó+cafeteria, de ott valószínűleg volt valami szülő hátszél.


"A pályakezdő még mindig nem nagyon kell a jó munkahelyekre. Csinálja csak a csicskamelót óccsóér', rossz munkarendben, majd ha lesz tapasztalata, akkor kell. De mire lesz tapasztalata, megelégeli a rossz melóért lökött nevetséges alamizsnát és lelép külföldre"


Ez így van, sokat én sem fogok várni, max még fél év.

2019. máj. 7. 12:05
 22/72 anonim ***** válasza:
38%
Durva hogy wgy olyan ember akinek fogalma sincs a statisztilarol msct kap a bmen:DD
2019. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
91%
Nettó 170 jó fizetés Magyarországon egy kezdőnek. Ez úgyis emelkedni fog és sokkal gyorsabban és nagyobb összegben mint mondjuk egy olyan fizikai munkás bére aki nem a nagy hiányszakmák egyikét végzi. Tapasztalat miatt érdemes elfogadni, aztán 1-2 év múlva tovább lehet állni ha nem elég a fizetés. Nekem egy haverom gépészmérnökként kap netto 260 ezret, hátszél nélkül. Ott évente bruttó 50ezerrel emelik a fizut. Ez a világon mindenhol hasonlóan működik. Van diplomád és esetleg gyakorlatod de kezdőként nem fognak túl fizetni. Most nettó 200 ezer és 10 év múlva meg nettó 700ezer és így tovább. Ne a pénz hajtson, hanem hogy tapasztalt szakember legyél. Ha a pénz a fontos, akkor lehet jobban jársz egy osztrák pincér állással.
2019. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
82%

#23-as: én is pontosan ezt mondtam neki. 185 ezer tökéletes bér kezdésnek, ez úgyis gyorsan nőni fog, főleg ha törekvő az ember.

De hát a kérdező látszólag nem az, veri itt magát a BME MSc-re, de alapvető dolgokat feldolgozni már képtelen.

Szóval siránkozz csak!

És egyébként munkaerőhiány van ÓRIÁSI! Tudod milyen területeken?

Iparban betanított munkás, logisztika-szállítmányozás és eladói állások terén. Magyarán az "alja" munkák terén van hatalmas hiány emberből (nyilván, mivel ezeket senki sem végzi szívesen).

A másik terület a hagyományos, kétkezi szakember: villanyszerelő, kőműves, víz-, gázszerelő stb.

2019. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
22%
Igen csak alja munka van it területen nincs is egy szabad állás sem, ja de....
2019. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 Carragher_x ***** válasza:
65%
S ebből a 60 helyből mennyi keresett pályakezdőt?
2019. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
93%
Ó te jó ég, mekkora arcod van egy diplomától. Szállj le a földre. Én doktorit is végeztem, és lehet hogy még gyakorlatot is tartottam neked, de eszembe nem jutna ilyeneket írni. Szerinted te vagy a főnyeremény. Hát Kiscsillag, ahhoz még többet kell bizonyítani.
2019. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
87%

"Az egyetemen nem ilyen számokról hallottam."


Az igazság az, hogy becsaptak titeket és folyamatosan megy a népbutítás.


Az egyetemek csak a fejpénzre mennek és nagy számban teljesen felesleges embereket képeznek, teljesen haszontalan tölteléktárgyakkal jó alapos agyleszívó és lélekpusztító módszerekkel.


Tulajdonképp biomérnökként te mihez is értesz a gyakorlatban?


Igen, hatalmas a munkaerőhiány, de nem ilyen speciális egyetemi téren, hanem vagy a 8 általános végzettséget igénylő gyári robotmelóknál vagy a képzett és jó szakmunkások körében mint pl. burkoló, szerelők stb. Egyetemi szinten meg csak az orvosok, programozók számítanak keresett szakembereknek, akikből tényleg hiány van.


Biomérnök az pont olyasmi, amire nincs akkora társadalmi igény, de nyilván az egyetemen ezt nem így tálalják, mert azok sem a való világban élnek, hanem valami elvont bolygón pontosabban ott nekik a lé(t) a tét. Hogy aztán mi lesz azzal a sok szerencsétlennel, na az már nem számít.


Üdv. az életben!


Szerintem a felsőfokú angoloddal meg a diplomáddal inkább célozz meg egy SSC-t - ott legalább nem középfokú bérért güriznél. Igaz, az is egy droid meló, de legalább diplomás. Vagy vállalj magánórákat, esetleg próbálkozz külföldön.


Sok szerencsét!

2019. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
20%
Tagadd le a diplomat es dolgozz gyarba vagy legyel burkolo azok 5 milla nettoval kezdenek
2019. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
82%

"Én br. 195 ezerrel kezdtem 2 éve, azóta tartok 200-230 ezer nettó fizetésnél. Szóval ne akarj egyből mindent!"



Érdekes én diplomás vagyok és ugyanannyit kapok most 2019-be is mint amikor 2012-ben hét éve ide bekerültem....


Én nem akarok mindent .. de 7 év eltelt és egy fillérrel se keresek többet mint 7 éve.


És mondom diplomás munkakör, nem épp sormelós vagyok egy talicskagyárban

2019. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!