Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért állítják sokan, hogy...

Miért állítják sokan, hogy hatalmas munkaerőhiány van, amikor a jelek nem ezt mutatják?

Figyelt kérdés

BME-n frissen végzett biomérnökként (Msc) beadtam a jelentkezésemet közel 60 helyre, az ország legkülönbözőbb pontjaira, főként megyeszékelyekre (Bp kivételével).

Eddig összesen 2, azaz kettő helyről érkezett egyáltalán visszajelzés, ezekre el is mentem (azt most hagyjuk, h mindkettővel elment konkrétan 1-1 napom, meg nem kevés pénzem). Az egyik helyen nettó 175.000 Ft+cafetériát ajánlottak, a másik helyen meg tisztán 185.000 nettót.

Ez lenne a nagy magyar valóság, tényleg kb erre lehet számítani? Az egyetemen nem ilyen számokról hallottam.



2019. máj. 7. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:

IT szektor, vidéki város, multi, pályakezdő:

160 nettó és örüljél.


Ugyanaz Budapest:

12/11 behívási arány,

12/10-es ajánlat több pénzért.

Annyival nem több az albi, mint amennyivel több a fizetés.

2019. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim válasza:

Nézd, ha Budapestet elvből kizárod, akkor így jártál. Vidéken kb. legjobb esetben is a kétharmadát keresnéd meg mint Budapesten, de Kelet-Mo-n simán lehet, hogy csak a felét.


Szerintem még a picit magasabb megélhetési költségek ellenére is jobban járnál Budapesttel, de te dolgod.

2019. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 A kérdező kommentje:

61:

"Annyival nem több az albi, mint amennyivel több a fizetés."


Nemcsak az albérletről van szó, megélhetés, étkezés, ruházkodás, minden kb.

2019. máj. 24. 21:13
 64/72 A kérdező kommentje:

"Szerintem még a picit magasabb megélhetési költségek ellenére is jobban járnál Budapesttel, de te dolgod."


Nem fizetnek annyival többet, mint amennyivel a megélhetés ktg-ei többek.

2019. máj. 24. 21:14
 65/72 anonim ***** válasza:
100%

"Nemcsak az albérletről van szó, megélhetés, étkezés, ruházkodás, minden kb"


Ugyanannyi a kenyér a pesti Tescoban is mint vidéken, a ruha is, mint vidéken. Nem sokat jártál még Pesten gondolom.

Egyedül beülni drága a belvárosban, de hát nem csak abból áll Pest.

2019. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:

#63 Ez nekem is szemet szurt. Az elelmiszer, bolti arak generikusan MAXIMUM annyi mind videki varosban. De mikor meglatogatom nagymamamat falun, es beterek egy Coopba vagy CBA-ba, megdobbenek milyen arak vannak, 1-20%-al dragabb mint a fovaros. A rezsi is olcsobb, sot, a benzin is, minden keruletben van egy olyan Shell ahol 20-30 ft-al olcsobb a literar mint barmely videki kutnal. Viszont ha nem jarsz be nagy tavokat a varosban, teljesen jo a BKV, az fix 9500 havonta, max. ha 3-4 kerulettel arrebb kell menned, tobbet utazol. A szolgaltatasokat sem mondanam annyival dragabbnak, szoval ez igy nem igaz.

En ha a videki fizetesemhez hozzaadom az albi arat es az uzemanyagot, meg mindig ~100 eft-al jobban jarok Pesten.

2019. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 A kérdező kommentje:

65:

"Ugyanannyi a kenyér a pesti Tescoban is mint vidéken, a ruha is, mint vidéken. Nem sokat jártál még Pesten gondolom.


Egyedül beülni drága a belvárosban, de hát nem csak abból áll Pest."


Legalább arra vetted volna a fáradtságot, hogy a kérdés 1. mondatát elolvasd. Ha már idejöttél okoskodni...

2019. máj. 25. 10:11
 68/72 A kérdező kommentje:

66:

NYILVÁN nem a bolti élelmiszer árakról beszélek, ne nézzük már egy mást teljesen idiótának.

De egy étterem pl. minimum 50%-al drágább Pesten, mint bárhol vidéken.

Azért nem mindegy, ha a barátnőmet havonta 3-4szer elviszem étterembe, akkor 30e-t hagyok ott vagy 50-60e-t.

Minden szolgáltatás is sokkal drágább. Itthon a fodrász 1000 Ft-ért levágja a hajam, Pesten 3000 alatt szóba sem állnak veled.


Csak a sok pesti már nyilván megszokta ezeket az árakat, nekik ez a természetes.

2019. máj. 25. 10:17
 69/72 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz. Teljesen normalis kozep kategorias etteremben megkajaltok Budan is 6-8 eft-bol ketten, desszerttel. En videki kisvarosban is ugyan annyit szoktam kolteni ha ettermezunk. Fodrasz, nekem videken 2190, Budan kb. fele annyi ido alatt ugyan az 1590, masik fodraszatban 1990. Noi hajvagas is 20-30%-al olcsobb. Es nem panelfoldszinten kialakitott fodraszatrol beszelek.

A mozi sem sokkal dragabb, volt hogy direkg be akartunk menni megnezni egy filmet videken mikor szuleimnel voltunk hetvegen, tipikusan mozis elmenyt nem nyujto filmre nem akartam elkolteni 3500-4000 ft-ot. Nem mentunk be, mert kettonknek 3180 volt a jegy, egy kis fo_talicska terembe, fapadra. Inkabb megneztuk a Duna Plazaban hazafele, normalis teremben 3580-ert.

Taxi is sokkal olcsobb, Pesten 1500-2000ft-ert atvisznek a fel varoson. Majd le szakadt az arcom mikor videken egy 3km-es utra, ora szerint elkert 1450-et.

Barmire kivancsi vagy, szivesen leirom a pesti arat, hogy legyen valos referenciad. Ugyan igy voltam vele mint te, mikor eletvitel szeruen itt eltem ~1 eve, eszrevettem hogy nem. Vannak gyonyoru ettermek, nagyon jo konyhaval, jo aron, csak meg kell talalni.

2019. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 A kérdező kommentje:

"Teljesen normalis kozep kategorias etteremben megkajaltok Budan is 6-8 eft-bol ketten, desszerttel"


Ez konkrétan nem igaz. Egy főétel nincs 2500-3000 alatt. És akkor még az innivaló hozzá+desszert+borravaló, stb. Ez nem jön ki 2 főnek 10e alatt.

Nyilván nem Mari néni kifőzdéjéről beszélek, de nem is a legelitebb helyről.

2019. máj. 25. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!