Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elitélendő, ha hegy harminc...

Elitélendő, ha hegy harminc éves nő háztartásbeli?

Figyelt kérdés
Nyolc éve vagyok férjnél, és csak a házasság előtt dolgoztam egy évet. A férjemnek jó állása van, és mindkettőnknek jó így, hogy én intézem a lakás körüli teendőket, ő pedig megkeresi a kenyérre valót. Csak az bánt, hogy anyósom burkoltan célozgat rá, hogy ideje lenne munkát keresnem.

2019. máj. 7. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 A kérdező kommentje:
Igen, van kiskert is ahol tavasztól őszig van mit dolgozni. Mindent egyedül csinálok, mert a férjem havonta csak egy 10napot van itthon, és olyankor is egyedül én intézem a háztartást.
2019. máj. 7. 19:44
 12/82 anonim ***** válasza:
92%
Speciel én megőrülnék, ha a férjem fizetésétől függenék, bármi történhet.
2019. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
57%

De mi mindent csinálsz egyedül? Ne idegesíts már komolyan, hogy egy kiskert kiteszi a mindennapjaidat, ezeket az emberek hobbiból szokták csinálni.

Valld be, hogy nem akarsz dolgozni. Nekem nem ártasz ezzel, engem pont nem érdekel, mondjuk azt nem értem, hogy minek kitartani egy anyát, család nélkül.

2019. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 A kérdező kommentje:
Mindent egyedül csinálok itthon, a férjem még azt sem tudja, hogy hol kell a számlákat fizetni. Mindig rend, és fött étel várja. Sőt, még azt sem tudja, hogy hol tartjuk az étkészletet mert mindent készen teszek elé.
2019. máj. 7. 20:04
 15/82 anonim ***** válasza:
28%

Azért egy kiskert, normális takarítás, főzés, sütés kitesz napi több órát, ha sportol és hobbijai is van (amivel esetleg pénzt is kereshet), akkor... Nem is elég rá az idő.



Én pl rajzolnék, süthető gyurmáznék, blogot vezetnék, könyvet írnék, felkészülnék egy amatőr triatlonra.

2019. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem jól teszed, főleg, ha neked ez így jó. Egy kertes házban igenis van annyi teendő, amivel elmegy fél nap, takarítástól kezdve a kertészkedésen keresztül a bevásárlásig mindent beleértve és tök jó, hogy a férjnek ezzel már nem kell foglalkoznia még a munkán felül. Ha az időd engedi, én a helyedben még beiktatnék egy pár haszonállatot is, pl tyúk, disznó, kecske, juh, tehén, akármi, őket is gondozhatnád, aztán belőlük is jókat tudnál főzni. Ha egyszer mégis munkát kellene keresned, ezekhez már értesz.

De ne kezdj munkát keresni csak azért, mert az anyós dumál. Le kell sz.rni.

2019. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
68%

"még azt sem tudja, hogy hol tartjuk az étkészletet mert mindent készen teszek elé."

A seggét ki tudja egyedül törölni? Ne haragudj, de te nem háztartásbeli vagy, hanem egy cseléd. Nálunk is én (a nő) végzem a házimunka nagyobb részét, de a párom is be tud fizetni egy számlát, meg tud főzni egy egyszerűbb ebédet, meg a konyhában is megismeri a legtöbb dolgot és tudja is, hogy hol tartjuk. Néha még ki is porszívóz.

Nem mondanám magam karrieristának, de el se tudom képzelni, hogy abból álljon az életem, hogy a páromat szolgálom.

2019. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk, engem azért az is érdekelne, hogy ha veled történik valami, akkor a férjed mit csinálna..Ha meg az evőeszközöket se tálalja meg...
2019. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
72%

Most írtad, hogy alig van otthon 10 napot. Tehát akkor főzöl 10 nap, hetente 1x kitakarítasz, meg naponta szöszmötölsz 1 órát a kertben, plusz havonta egyszer befizeted a számlákat, amit interneten keresztül intézve kb. 3 perc, csekkel meg fél óra mindennel együtt. Jó, akkor még mindig nem értem.

Eljársz sportolni, oké, még napi egy óra (bár ezt munka mellett is megoldja). Én még mindig úgy látom, hogy egy napra levetítve 2-3-4 órát csinálsz bármi olyat ami értelmes.


Még mindig nem érdekel az életed, de egy szimpla kitartott vagy. Mégis miért gondolod, hogy anyósod célozgat a haszontalanságodra? :D

2019. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
29%

Tisztelt munkamániások.


Főzés, normálisan, nem mirelit, félkész, félkész szósz, stb 1,5-2 óra, mosogatással együtt inkább az utóbbi.

Kert 1 óra.

Hogy ne fusson a lakás, pláne, ha az nem is lakás, hanem ház, napi átlagosan fél óra megvan. Vagy több. Inkább több is.

Ha be is vásárol, akármilyen ügyet intéz stb...

Napi 5 óránál tartunk.

Mondjuk egy kreatív hobbi napi 3 óra, hoppá, 8.

Ha sportol egy órát, 9, de akkor lassan hazaér a férj.

2019. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!