Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elitélendő, ha hegy harminc...

Elitélendő, ha hegy harminc éves nő háztartásbeli?

Figyelt kérdés
Nyolc éve vagyok férjnél, és csak a házasság előtt dolgoztam egy évet. A férjemnek jó állása van, és mindkettőnknek jó így, hogy én intézem a lakás körüli teendőket, ő pedig megkeresi a kenyérre valót. Csak az bánt, hogy anyósom burkoltan célozgat rá, hogy ideje lenne munkát keresnem.

2019. máj. 7. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
78%

58: Már bocs, de semmi összefüggés nincs a szellemi igény és aközött, hogy valaki mhelyen dolgozik vagy otthon vezeti a háztartást.

Egy háztartásbeli nő is lehet abszolút szellemileg topon (tanulhat otthon akár nyelveket, olvashat, stb) és egy munkahelyen, betanult, monoton munkafolyamatokat végző nő is lehet teljesen zokni agyilag.

2019. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
59: Azt hiszed nincs ilyen?? Tudod mennyi férfi megy a gyerekkel gyedre, amíg anyuci kiskosztümben meg tűsarkúban építi a karriert?
2019. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
55%

Egyetértek az előttem szólóval.

Én pl. mint háztartásbeli, megírtam otthon hat regényt, meg is jelentek.

Én is mondhatnám, hogy annak nincs szellemi igénye, aki megelégszik azzal, hogy egy munkahelyen gályázik, és nem ír regényeket. Nem azon múlik a szellemi igény, ki hol vagy mivel tölti a napjait.

2019. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
87%
Ok, de most nem arról volt szó, hogy valaki otthonról dolgozik, hanem arról, aki egész nap takarít, mos, főz és közben beszűkül. A szellemi igény valóban nem függ össze a munka fizikai helyével, nem is erre céloztam.
2019. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
63%
Nem gond, de ha lecserel egy 20 evesre akkor nehez lesz megelni.
2019. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
73%

64: De ezt csak te gondolod, hogy attól, mert valaki ellátja az otthoni teendőket, beszűkül agyilag. Nem tudom miből vonod le ezeket a következtetéseket.


Volt egy barátnőm, a MÁK-nál dolgozott középvezetői poziban, gyönyörű volt, csinos, meg minden egyéb amit el tudsz képzelni.

Viszont sok értelmes dologról nem lehetett vele beszélgetni azon kívül, hogy pl hova menjünk nyaralni, mi legyen a vacsora, milyen színű szőnyeget vegyünk, stb.

2019. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
100%

"59: Azt hiszed nincs ilyen?? Tudod mennyi férfi megy a gyerekkel gyedre, amíg anyuci kiskosztümben meg tűsarkúban építi a karriert?"


Te ezt direkt csinálod? :D A KÉRDÉSBEN NEM ARRÓL VAN SZÓ, HOGY GYEREKKEL VAN OTTHON VALAKI. Arról van szó, hogy 8 évig mereszted a p...nádat és annyit tudsz felmutatni, hogy befizeted a számlákat :D

2019. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
64%

67:

Miért vagy ideges?:) Talán mert te még most mindig a munkahelyen vagy, ő meg 8 éve mereszti otthon?:DD


Maradjunk annyiban, mivel ez az évezredek alatt így alakult ki, hogy a nő főz, most, stb "őrzi az otthon melegét", ezért társadalmilag elfogadottabb ha egy nő van otthon és nem a férfi.

2019. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
55%

"Miért vagy ideges?:) Talán mert te még most mindig a munkahelyen vagy, ő meg 8 éve mereszti otthon?:DD"


Nem vagyok ideges, csak reméltem, hogy a nagybetűs írás esetén talán eljut a tudatodig.


"Maradjunk annyiban, mivel ez az évezredek alatt így alakult ki, hogy a nő főz, most, stb "őrzi az otthon melegét", ezért társadalmilag elfogadottabb ha egy nő van otthon és nem a férfi."


Tehát akkor még szexista is vagy.

2019. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy teljesen nonsense, hogy a modernkori (rab)szolgák győzködik azt aki tökéletesen szabad, hogy miért nem megy el ő is dolgozni :D Elérhetőek olyan információk az interneten, ahol haldokló emberek tanítanak minket arról, hogy mit bántak meg az életben. Senki sem a szabadságát bánta vagy azt hogy túl sok időt töltött a családjával, a legtöbben azt bánják meg, hogy túl sokat dolgoztak. (#30)
2019. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!