Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elitélendő, ha hegy harminc...

Elitélendő, ha hegy harminc éves nő háztartásbeli?

Figyelt kérdés
Nyolc éve vagyok férjnél, és csak a házasság előtt dolgoztam egy évet. A férjemnek jó állása van, és mindkettőnknek jó így, hogy én intézem a lakás körüli teendőket, ő pedig megkeresi a kenyérre valót. Csak az bánt, hogy anyósom burkoltan célozgat rá, hogy ideje lenne munkát keresnem.

2019. máj. 7. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
16%
39: Á értem, tehát akihez bejárónő jár, ahhoz azért jár, mert már csecsemőként is bejárónő tette tisztába:))
2019. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
19%
Mondom én, hogy imádom ezt a gyk-t:DD
2019. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg, kicsit betegesek ezek a komplexusok.

Kívánom, egyszer keress havi 1 vagy 2 milliót, és meg fogod látni, hogy alapvetően semmi nem változik.

2019. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
15%
43: Lehet, hogy keresek és azért tudom?:))
2019. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
54%

"39: Á értem, tehát akihez bejárónő jár, ahhoz azért jár, mert már csecsemőként is bejárónő tette tisztába:))"


Ember, magyarázd már el, hogy egy egészséges méretű lakásba vagy házba mi a francnak kell bejárónő? :D Több kellemetlenséget okozna, mint amennyi hasznot hajtana.

Biztos tök jó egy bejárónő, ha egy 250 négyzetméteres villád van, csak az a baj, hogy ilyen ingatlant nem havi 1 misiből szokás venni...


"43: Lehet, hogy keresek és azért tudom?:))"

Keresel a lóf..szt, még az ötödét se :D

2019. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
89%

Szívem szerint én is háztartásbeli lennék, ha tehetném.


A hátam közepére nem kívánom a napi 8-10 órás munka után még az otthoni - nem kevés - teendőket.

A családtagok így alig találkoznak, lassan meg sem ismerem a saját gyerekem. 50 évesen egy vén banya leszek, úgy le fogok amortizálódni mind kinézetre, mind egészségileg.

Kertet már nem is művelünk, mint előtte, mert nincs rá időnk.


Hiába vannak az elektronikus kütyüt, azok a kádat nem súrolják ki helyettem. :)


Én "irigyellek". Persze van a dolognak egy másik oldala is, ami annyira nem irigylésre méltó. Mi lesz akkor, ha... ?

2019. máj. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
78%

Hát én férfiként biztosan nem tudnék tisztelni vagy megbecsülni egy olyan nőt, aki otthon ül és lógatja a lábát, esetleg beindít egy mosást és kitereget...

Szerintem ez egyfajta szellemi igénytelenségre vall, ami engem taszít. De ha valakinek ez a szint megfelel, én azt is elfogadom.

Általában aki nem járul hozzá semmihez a közös javak előteremtéséhez, annak anyagi kérdésekben otthon kuss a neve, olyan mint egy kiskutya: várja, hogy a gazdi hazahordja neki a kaját és megetesse. Ha egy nő ennél nem vágyik többre, az nekem eleve nem pálya...

2019. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
50%

45:

"Ember, magyarázd már el, hogy egy egészséges méretű lakásba vagy házba mi a francnak kell bejárónő? :D Több kellemetlenséget okozna, mint amennyi hasznot hajtana."


Mondjuk azért, hogy a szabadidőnkben se nekem, se a páromnak ne takarítani kelljen?

Egy alapos, normális heti takarítás min. 5-6 óra.


"Biztos tök jó egy bejárónő, ha egy 250 négyzetméteres villád van, csak az a baj, hogy ilyen ingatlant nem havi 1 misiből szokás venni..."


A 250 m2 még messze nem villa, az egy normál 5 szobás családi ház, nagyobb helységekkel.

Egyébként meg a 32 m2-es garzon és a 250m2 között is van átmenet.

1 misinél azért kicsit több:)



"Keresel a lóf..szt, még az ötödét se :D"


Nyilván sok értele van egy anonim fórumon vadidegen embereket győzködni, hogy ki mennyit keres, de ha nagyon szeretnéd küldök bankszámlakivontatot:)) Bár már valszeg a válasz kész van rá, hogy fotóbolt.

2019. máj. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
31%

47: Jellemzően akik háztartásbelik, azok nagyrészt a férjük kérése miatt vannak otthon.

Nagyon sok jó anyagi helyzetben lévő férfinek (és itt azért még nem az 5-600e fizetésekre gondolok) az egy megnyugvást jelent, ha a napi taposómalom után nem egy a munkától stresszes nő várja otthon, hanem minden nap főtt vacsora, rend, tisztaság, nyugalom.

Aki azt mondja, hogy egy háztartást vezetni az "láblógatás", az próbálja ki egyszer 1 hétig, hogy egy 4 tagú családra minden nap főzni, bevásárolni, mosni, egyszerűen csak rendet tartani, intézni a gyerekek ügyeit, intézni a hivatalos ügyeket, stb. az simán felér egy napi 8 órás állással, sőt.

És mellesleg nem úgy nőnek fel a gyerekei, hogy észre sem veszi.

Nincs az a karrier, ami ezt pótolni tudja.

2019. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
50%

Csak úgy megsúgom azoknak akik leszólják a kérdezőt: egy konyhakertből, ha normálisan műveli az ember akár meg is tud élni, de mindenképpen jó bérkiegészítést jelent. Emellett ha a kérdező még valamilyen kreatív hobbi(k)nak is hódol, azokból is simán tud nem kis összegeket összehozni.

Kérdező: én mindenképpen azt ajánlom ,hogy ha már voltál/vagy olyan szerencsés az életben, hogy háztartásbeli lehetsz, mindenképpen TANULJ valamit. Bármilyen szakmát, akár felső fokon is.

2019. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!