Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a véleményetek, lehet...

Mi a véleményetek, lehet pénzt keresni a hálózatépítéssel? Ti belevágnátok egy ilyen jellegű munkába?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 10:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
43%

Vagy amikor egyesek legyártanak ilyen hihetetlen hülye elméleteket amik csak elméletben működnek? És, hogy miért? Mert ha a gyakorlatban működne, akkor már rég megvalósították volna, de mégsincs rá példa. Éppen ezért tényekkel sem tudja alátámasztani az illető csakis a saját fejében működik.

De szerinte ezek működőképes elméletek. Ilyenkor fogom a fejem, hogy ezt valaki tényleg komolyan gondolja. Pedig messziről süt, hogy az illetőnek lövése sincs a piac működéséről az MLM-ről meg végképp nincs, de mégis itt okoskodik a saját elmeszüleményével és véleményével.

2013. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
46%

Ez pl. mégis mi ha nem az?



"Miért érdekli őket? Valakik a termékbemutatókra is elmennek, és megveszik 200 ezerért a 10 ezer forintos terméket. Ezzel nem akarom összemosni a két dolgot, csak egy példa, hogy még egy ilyen módszerrel is rá lehet venni emberek a vásárlásra, pedig egy ép elméjű embernek nem nehéz kitalálni, hogy átverés. Olyan is van, aki érdeklődik az MLM terméke iránt (ez még nem a vásárló), de ez a megkérdezetteknek csupán a 25%-a, ezt ti magatokat mondtátok. Amelyik terméket én kiválasztom, hogy felrakjam a boltom polcára, azt a vásárlóim 90%-a nem csak kipróbálja, hanem utána rendszeresen vásárol is belőle. 90% kipróbálja, és közel 90% utána rendszeresen megveszi. Hol vagytok ti ettől?


Elmondtam, hogy azért nem vesz mindenki drága autót, mert nincs rá pénzük. Olyan is van, aki megengedhetne magának drágább autót, de más az értékrendje, és másra fordítja azt a pénz. Nem értem mit akarsz ebből kihozni? Az MLM termék annyira drága, hogy nem engedheti meg magának mindenki? Akkor viszont hogy jön össze az elmélettel, hogy a legkisebb ember is csinálhatja, ha egyszer ő maga meg sem tudja megfizetni az árusított terméket? :)"

2013. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy kiváló kérdés, nem mocskolódás.


Mondjuk ha én is szerelmes lennék az MLM-be, lehet én is úgy értékelném.

2013. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
41%

"Olyan is van, aki érdeklődik az MLM terméke iránt (ez még nem a vásárló), de ez a megkérdezetteknek csupán a 25%-a, ezt ti magatokat mondtátok."


Erre mondtam én, hogy szövegértés nulla. Akkor mégis mit várjunk a továbbiakban.


Ez meg egyenesen a no comment kategória aminek nulla a valóságtartalma.

"megveszik 200 ezerért a 10 ezer forintos terméket."


Ha valaki ezekből indul ki azzal nem lehet mit kezdeni.

2013. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
33%

"Amelyik terméket én kiválasztom, hogy felrakjam a boltom polcára, azt a vásárlóim 90%-a nem csak kipróbálja, hanem utána rendszeresen vásárol is belőle. 90% kipróbálja, és közel 90% utána rendszeresen megveszi. Hol vagytok ti ettől? "


Hol vagyunk mi ettől? Aligha hiszem, hogy az összes vásárlód a termékeidből megvesz szinte mindent. Mert te ezt állítod. Vagyis, hogy bemegy gipsz jakab és legyen mondjuk 300 terméked ebből 270-el távozik. Na ennek is sok a valóságtartalma. És még mi csúsztatunk. Nevetséges.


Mondom, hogy tisztában kellene lenni a piac működésével. Persze először végig kellene gondolni, hogy mit is állít az illető. Mert ez nem kicsit nevetséges.


Ennyi erővel én is elmondhatom, hogy a vásárlóim 90%-a rendszeresen megveszi a gélt. Na hol vagy te ettől? Hogy hol? Ott, hogy nálad is vannak vásárlók akik meg nap mint nap megveszik a zsömlét amit kiteszel, de nem mindenki. Ennyi.

Az emberek 90%-a aki bemegy valamelyik raktárunkba azért megy be, hogy valamit megvegyen, ahogy hozzád is. És ezek rendszeres vásárlók akik visszajárnak.


Fel kéne fogni, hogy mit is írtál le!

2013. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
32%

Nincs itt semmi félreértés. Az állítás az, hogy csak olyan termékek vannak a polcon amit az emberek 90%-a megvesz. Vagyis ezek szerint ha kint van 10 féle termék, akkor ha valaki bemegy vásárolni akkor ezekből 9-et meg is vesz. Mivel csak olyan termékek vannak amit 10-ből 9 ember megvesz.


De lehet úgy is értelmezni, hogy az emberek 90%-át érdekli az ott található termékek valamelyike. Viszont, akkor már nem igaz, hogy csak olyan termékek vannak amit az emberek 90%-a megvesz. Később le is írja, hogy pl a nápolyit nem viszik annyian. Tehát ezek szerint az a termék mégsem érdekli a vásárlók 90%-át csak mondjuk a 30%-ot.


Szerintem nem pont ezt és így akarta leírni az illető, mert így kétértelmű lett.


De tényleg ilyen hülyeségeken vitáztok?


Ahogy korábban is írta valaki az egyéb bogyók sem érdeklik az emberek kb 75-80%-át. Ezek szerint az összes gyártó lehúzhatná a rolót, mert csak kb az emberek 20-25 (30)%-át érdekli a termékük?!


Legalábbis volt valami hasonló érvelés.


Ráadásul az MLM esetén ez a 20-25% nagyon is jónak mondható. Ha 100 emberből aki megnézte a reklámot (bemutatót) vásárol 20-25 az nagyon jó eredmény a reklámok terén.

2013. máj. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
38%

a kiváló kérdésed hasraütésszerű adatok közlésére épül. eleve ott bukik el a kérdés hogy egy kalap alá veszel minden MLM-en keresztül futó terméket és nem csak a kérdéses MLM rendszertől de magától a terméktől is függetlenül.


Ez egy kérdésbe öltöztetett spekulatív mocskolódás.

2013. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
32%

a 200 ezres és 10 ezres példát szerintem tekintsük retorikai túlzásnak. mert konkrétan nézve annyira el van rugaszkodva a valóságra hogy érvelni se lenne érdemes ellene.


még jó hogy nem a náci kártyát veszed elő.

2013. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
29%

De egyébként a nápolyit is veszi a vásárlók 90%-a. Nem minden áldott nap, de azt fogyasztják, amit én árulok. A 90% annyit jelent, hogy minden egyes termék, ami felkerül a polcra, 10-ből 9 vásárlónak a mindennapjai részévé válik. Miért? Mert a megfelelő ár-érték arányú termékek fordulnak csak meg nálam. Nincs ebben semmi túlzás.


Retorikai túlzás? Dehogy... Olyan edénykészleteket adnak el a mammeroknak 200-ért, ami a románoknál a vásárban 10 ezer forint. De mint mondtam, ennek semmi köze az MLM-hez, csak egy szélsőséges példa, hogy szinte mindent el lehet adni, bármennyiért, bármilyen formában. A kérdés az, hogy mennyit, és milyen gyakran. De tényleg tök felesleges vitázni ezen, mert nekem már az is megfordult a fejemben, hogy talán gyerekek kommentelnek ide, annyira értetlenek.


Egyébként ITK-nál az igazság, bár én ezt nem akartam leírni, mert csak sárdobálásba torkollik, de bizony igaz. Aki ilyenbe vág, annak számolnia kell az ismerősei 70%-nak a megvetésével. És nyilván marha frusztráló, ha az ember mindenhol ellenállásba ütközik. Egyesek olyan szinten bele tudják lovalni magukat, akár a vallási fanatikusok. Nem is olyan nehéz dolog. Hány ember hagy ott mindent, családot, kutyát, macskát, hogy tagja lehessen valamilyen vallási szektának. Az MLM-el ugyanígy ki lehet mosni az agyat. Olyan mértékben, hogy ha valaki kritizálni meri, úgy érzi, hogy a becsületében sértik meg. Nem véletlen a rengeteg személyeskedés, ők személyes sértésként élik meg, ha kritizálják az MLM-t. De egyébként azóta sem merültek fel újabb érvek, még mindig csak a személyeskedésnél tartunk. Ezért is kár vitázni.

2013. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
33%

Egyszer azt írod, hogy a nápolyit nem veszik annyian most meg mégis. Belezavarodsz a saját kamu szövegedbe.


Ami meg az MLM-ről meg a szektákról alkotott elképzelésedet illeti az tényleg a no comment kategória. Ezt is csak olyan bugyuta tökfejek írkálják akiknek fogalmuk sincs, hogy milyen is egy MLM cégnél dolgozni. Nevetséges hülyeségeket írkálnak. A 70%-os megvetés is ilyen légből kapott szám, mint a 90%-os vásárlási arány, vagy az, amikor azt írtad, hogy az MLM termékeket az emberek 95%-a visszautasítja? LOL Nevetséges hülyeségeket hordtok össze. Vagy mégis mire alapozod ezt a bődületes baromságot?

2013. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!