Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Amway-el kapcsolatban tapaszta...

Amway-el kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok beszámolójára vagyok kíváncsi, akik már kipróbálták, vagy tudják miről van szó, nem csak "hallottak valamit". Köszönöm az értelmes válaszokat előre.
2013. szept. 2. 18:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
0%

Mégis honnan tudod milyen tapasztalataim vannak? Itt se nagyon értés alapján reagálsz arra amit írok, de ehhez már hozzászoktam...


Egyébként meg az egész MLM veleje pont az, hogy ha valóban keresettek lennének a termékeik akkor vevőket, nem pedig viszonteladókat keresnének hozzájuk.


Én is kellemesen szórakozom rajtad egyébként, mindig is viccesnek találtam az ilyen nettrollokat, akik max. írásban képesek bármire. És még rám mondjátok, hogy csak elméleteim vannak, tessék, itt a lehetőség, erre kézzel-lábbal hárítasz.


Meg mire megyek, ha kipróbálom másvalakivel? Ugyan úgy kitalációnak fogod titulálni, mint az FLP-s tapasztalataimat, amiket ugyebár bizonyítani is tudok, csak ahhoz is ki kéne mozdulnotok a monitor mögül.

2013. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis honnan tudod milyen tapasztalataim vannak?"

Onnan, hogy leírod magad, hogy semmilyen. És azt is, hogy eszed ágában sincs megszerezni azt a tapasztalatot.


"Egyébként meg az egész MLM veleje pont az, hogy ha valóban keresettek lennének a termékeik akkor vevőket, nem pedig viszonteladókat keresnének hozzájuk. "

Tipikus butaság. Egyrészt ez nem értékesítés, tehát mi nem kereskedünk. Ha kereskedni akarnánk, akkor nem mosogatóval, samponnal, vitaminnal kereskednénk, hanem ingatlannal, luxusautóval stb. Nehéz megértened, gondolom, hogy ugyanannyi erőfeszítéssel adok el egy szappant is és egy aston martint is, akkor mégis ki az, aki szappaneladással akarna foglalkozni? Tehát mivel nem kereskedni akarunk, nem keresünk vevőket sem. (A vaterán áruló valaki mellékvágányon van, őt hagyjuk.) Úgyhogy furcsa lesz, és nem várom el, hogy felfogd, de ugyanezen logika mentén nem is viszonteladókat keresünk... Más kérdés, hogy néha azokat találunk. Az sem baj persze...


"csak elméleteim vannak, tessék, itt a lehetőség, erre kézzel-lábbal hárítasz"

Így van. Ott a lehetőség. Be vagy regisztrálva. Vásárolj. Ott a szponzorod. Vásárolj nála. Miért keresel kifogást? Miért lenne logikusabb neked átutazni az egész országon, hogy tőlem vásárolhass? Ez csak egy gyenge kifogás, hárítás a részedről. Én meg NEM foglak kiszolgálni. Viszont a kérdezőt igen. Lényegében BÁRKI MÁST igen. Úgyhogy nem a bizonyítás-készségemmel van baj, hanem azzal, hogy TÉGED próbállak minél távolabb tartani magamtól. A butaság fertőző.


"Ugyan úgy kitalációnak fogod titulálni"

Még mindig kevered a véleményeket és a tényeket. Szerezz tapasztalatokat, mutass tényeket, és nem lesz kitalációnak titulálva. Ha veszel valamit, az tény. Ha visszaküldöd, az tény. Utána ha visszakapod az árát, az is tény. Ha nem kapod vissza, az is. Itt nincs helye véleményeknek.


Amúgy meg te az FLPvel sem kerültél kapcsolatba. És ez teljesen független attól, hogy monitor mögül értekezünk, vagy sem.


Sajnos egy nulla nettroll vagy. És ahogy szerzed a tapasztalatokat, egyre dőlnek meg az elméleteid, és ez frusztrál..


Szóval, mi az apró betű? Állítólag van belőle bőven. Mutass fel valamit végre.

2013. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy szappant, meg egy Aston Martint nem egyforma erőfeszítés eladni. Szerintem te is csak hívő vagy még, de pénzt még nem láttál belőle.
2013. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
100%

"Azért egy szappant, meg egy Aston Martint nem egyforma erőfeszítés eladni."


Lehet, hogy költői túlzás volt. De tartom, hogy jó a hasonlat. Nézz meg bármilyen ügynöki munkát. Többszázezres vízszűrővel, porszívóval, matraccal, edénnyel, mit tudom én mivel házalnak. Azt éri meg. Az Amway nem erre épít. De ezt sokan nem értik meg.


"Szerintem te is csak hívő vagy még, de pénzt még nem láttál belőle."

Így van, bármi lehet. Örülök, hogy elmondtad, szerinted mi vagyok. Fentebb már írtam, de amúgy irreleváns. Nem a vélemények, hanem a tények számítanak.

2013. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom eldönteni, hogy ez komikusabb-e annál, mint amennyire szánalmas, ill. fordítva.


Látszik, hogy képtelen vagy bármivel is számolni, ami a saját kis világképeden kívül esik. Masszívan szűröd a külső ingereket, ami nem passzol az semmis, vagy úgy formálod, hogy az a te nézeteidhez idomuljon. Így lesz abból, hogy nem vagyok hajlandó fizetni ilyen hulladék termékekért, az, hogy én bevallottam, nincsenek tapasztalataim.


Nem tudom veled kapcsolatban hol kéne kezdeni a magyarázatot, de velünk akik szabadon járunk kelünk a való világban megesnek olyanok, hogy pl. elmosogatunk pár edényt egy szomszédnál/barátnál/havernál/rokonnál. Még olyan csodás és felfoghatatlan dolgok is előfordulhatnak, hogy fent említett személyekkel közös háztartásban élünk, ily módon az ő vásárlási/fogyasztási szokásaik révén mi is kapcsolatba kerülünk egyes termékekkel, ezáltal tapasztalatot szerzünk ezekről.


A kategorikus hülyeségekkel nem kívánok foglalkozni, más is reagált rá, épp ésszel világosan látszik, hogy itt komoly bajok vannak.


Nem először írom. Az lenne az értelme annak, hogy ezt a bizonyítást egymás között végezzük el, hogy akkor egyikünk sem kérdőjelezheti meg a dolog megtörténtét és eredményeit. Te hátrálsz ki ebből, és még én vagyok a nettroll. Te meg tudod mi vagy? Önmagad paródiája.


Az FLP-vel pedig ugyan úgy valós tapasztalataim vannak, nem is értem milyen alapon kérdőjelezed ezt meg. Köze lehet a fent kitárgyalt világképedhez. Most erre bármi írhatok a jövő héten, vagy egy hónap múlva, ugyan úgy azt fogod rá mondani, hogy csak kitaláltam.


Egyébként meg, én merek vállalni ilyen vitákat élőben is, a te fajtád nem hajlandó erre soha, szóval gondolkozz el ki itt a nettroll.

2013. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
100%

"megesnek olyanok, hogy pl. elmosogatunk pár edényt egy szomszédnál/barátnál/havernál/rokonnál [...] ezáltal tapasztalatot szerzünk ezekről"


Elméletileg előfordulhat, igen. Ha viszont neked van ilyen tapasztalatod, miért nem teszteled a szomszédoddal, rokonoddal, barátoddal stb a kérdést?


Amúgy örülök, hogy a környezetedben is használnak Amway terméket, ez bizonyíték a piacképességére. Egy laikus ebből megállapíthatja a TÉNYT, hogy van valós piaci igény a termékekre, az meg, hogy valakinek tetszik-e, vagy sem egy termék, az már csak egy VÉLEMÉNY.


Láthatjuk tehát, hogy még a legelvetemültebb iPhone-ellenes környezetében is fogy az iPhone. Pedig semmivel sem jobb, és sokkal drágább, mint ITK otthoni kurblis telefonja, amit a déditől örökölt még.


"épp ésszel világosan látszik"

De sűrűn hallják ezt a pszichiáterek...


"Az lenne az értelme annak, hogy ezt a bizonyítást egymás között végezzük el, hogy akkor egyikünk sem kérdőjelezheti meg a dolog megtörténtét és eredményeit."


Nagyon buta vagy.. :( Én mit tudnék bizonyítani neked arról, hogy a cég visszafizeti a pénzedet? Ha nálam vásárlással látnád ezt bizonyítottnak, akkor viszonylag egyszerűen bizonyíthatnám, hogy a sarki pék is visszaveszi a tegnap már megemésztett kakaóscsigát, pedig ez elég egyértelmű, hogy nem igaz. Mégis, te bizonyítottnak látnád. Egyszerűen benyelem azt a 130 forintot, és azt mondom, visszavette tőlem, tessék, itt az ára. Ilyen könnyen hagynád magad megvezetni? Erre tényleg csak a szellemi defekt lehet magyarázat.


Az egyetlen módszer, ha TE MAGAD vásárolsz a sarki péktől. ÉS TE SZISZTEMATIKUSAN KIHÁTRÁLSZ az egyetlen bizonyítási lehetőségtől. Valahogy nem akarod meggyőzetni magad. Érthető mondjuk. Szar érzés lenne.


"Egyébként meg, én merek vállalni ilyen vitákat élőben is, a te fajtád nem hajlandó erre soha, szóval gondolkozz el ki itt a nettroll."


Olyan dolgokba beleszólni, amihez nem értesz, amiben nincs tapasztalatod, élőben is és neten is kellemetlen szokás. És különösen visszatetsző, ha megkértek, hogy ne szólj bele, mert nem vagy kompentens, és mégis hangoskodsz... De mindegy, valószínűleg a helyén tudja ezt mindenki kezelni.


Mindegy, ha eljutottál egy rendezvényre, valószínűleg van valós emberi kapcsolatod olyan emberrel, aki tud válaszolni a kérdéseidre. Ha további kérdésed van, tőle megkapod a választ. Az a legegyszerűbb módja. Persze ha nem válaszokat akarsz, csak trollkodni, akkor persze ez a fórum az egyik legjobb arra.


Apropó, mik az apró betűs feltételek? TÉNYLEG NEM TUDSZ EGYET SEM MONDANI, csak a szád járt?

2013. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
0%

"Elméletileg előfordulhat, igen. Ha viszont neked van ilyen tapasztalatod, miért nem teszteled a szomszédoddal, rokonoddal, barátoddal stb a kérdést?"


Egyszerűen nem fogod fel amit írok. Komolyan a szádba kell rágnom? Jó.


Összejött a család egy hétvégére az unokahúgom keresztszüleinél, és hogy, hogy nem úgy esett, a mosogatás férfias feladat pont rám esett. Ebéd után, nem vacsora után, ez is fontos! És mit ad Isten, elfogyott a mosogatószer, vagy legalábbis olyan kevés volt az alján, hogy előzetes becslésbe bocsájtkozva feltételeztem nem lesz elég arra, amit egy tucat ember összehozott. Alapos kutatómunka után megleltem a tisztító,- és takarítószerek tárolási helyét, és az első mosogatószernek bizonyuló matériával megpróbálkoztam ellátni a kiosztott feladatom. A flakon már bontott volt, gondoltam előre felbontják, ahány ház, annyi szokás. Első körben még a régi flakon maradékával elég flottul mentek a dolgok, aztán ahogyan fokozatosan tértem át, a mint később kiderült Amway-es mosogatószerre, úgy kezdett egyre hatástalanabbá válni a munkám. Ez másoknak látásból nem is, de a házigazdának a flakon szemet szúrt, és közölte, azt hagyjam a csába, mert semmit sem ér. Még szidta egy kicsit azt, aki rátukmálta a becses holmit, és kb. ennyi a történet lényege.


Így már világos? Attól hogy nem vásárolom, még láthattam, érezhettem, tapinthattam, önthettem ki belőle a csapba stb...


A környezetemben pedig nem sokan használják, vagy legalábbis pozitív tapasztalatot még sosem hallottam erről.


"Én mit tudnék bizonyítani neked arról, hogy a cég visszafizeti a pénzedet?"


Itt megint olyan szinten értelmetlen amit írsz, vagy legalábbis eléggé elvont világszemléletre vall.

Szerinted, ha a valamit a cégtől veszek meg, nem fog nekem feltűnni, hogy te utána simán zsebből fizeted vissza nekem a pénzt? Ilyen szinten távol esnek tőled, mint hálózatépítőtől a pénzügyek? Ezt is, most hol kezdjem magyarázni? Nyugta adás, bevételi pénztárbizonylat, kiadási pénztárbizonylat. Pláne ha netán átutalással fizetnék, a cég sem tökölne kp-vel.


De röviden, nem, ilyen óvodás trükkökkel nem tudnál megvezetni. Ez az igazi butaság, amikor fogalmad sincs valamiről, de arról hatalmas arccal kioktatod a másikat, és még butának is titulálod. És persze mindezt úgy, hogy vállalkozóként alap lenne ezekkel tisztában lenned. Szellemi defektek...


Azt meg, hogy ki miben kompetens, nem te döntöd el. Te kötöttél bele az én írásomba, te személyeskedsz és vádolsz hazugsággal, akár ezen is elgondolkodhatnál. De amekkorának te hiszed magad, ez szóba sem jön.


Az apró betűs részről meg már elmondtam, ha olyan rohadt jól megy ez a visszavásárlósdi, miért van annyi termék vaterán?


Egyébként a fenti, és hason ló kérdésekre élőben sem nagyon szoktam értelmes válaszokat kapni. Ennél jóval cifrább kérdésekre sem...

2013. szept. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
61%

Mekkora mese, atyaég! :) És ezen tapasztalat után gyorsan beregisztráltál.. :)


Szóval állítólag a kezedbe került egy ismeretlen eredetű anyag. Nos, örülök, hogy pont a mosogatószert említed. Ugyanis van kb 500 féle termék, a mosogatószer egyedül kiteszi az összes forgalom 28%-át (2009-es UK adat). Szóval egy különösen kedvelt termékről van szó, beletrafáltál. Még az is lehet, hogy nem is Amwayest használtál, csak a házigazda mondta, ugye? :) És nem is Amwayes flakonban volt? Oh, oh... Aztán hagytad a csába, és ott maradtak a sok mosatlannal? :) Vagy mivel mosogattál el? Előkerült egy JAR is? Csak azt nem vetted észre, mert hátra jól el volt dugva? Előbb a kezedbe került egy NEM mosogatószerként felcímkézett NEM amwayes flakonban a dish drops, amit nem használnak, és te mégis AZONOSÍTOTTAD, hogy az mosogatásra való? Ejj, ejj... Pár sebből vérzik a kitalált történet, de sebaj..


Úgyhogy igen, attól, hogy nem vásárolsz, ELVILEG lehet tapasztalatod. Neked nincs. Ez a mese nem segített...


"Szerinted, ha a valamit a cégtől veszek meg, nem fog nekem feltűnni, hogy te utána simán zsebből fizeted vissza nekem a pénzt?"

Atyaég. Ha a cégtől veszed, miért ÉN fizetném neked vissza a pénzt?!? Mi közöm lenne hozzád? Ejjj, de messze jársz...


"Pláne ha netán átutalással fizetnék, a cég sem tökölne kp-vel. "

Na látod ez az, amit TUDNÁL, ha termékforgalmazó lennél, de te csak annyira vagy termékforgalmazó, mint Kenobi. Tudnád, hogy egyrészt TE nem tudsz fizetni átutalással (csak kártya vagy utánvét van), másrészt pedig tudnád, hogy a de, cég tököl készpénzzel, ha te azt kéred (pénzvisszafizetési opciók: postán kp vagy bankszámla).


"Azt meg, hogy ki miben kompetens, nem te döntöd el. Te kötöttél bele az én írásomba, te személyeskedsz és vádolsz hazugsággal, akár ezen is elgondolkodhatnál."

Nem hát, te döntöd el, hogy miben vagy kompentens. És úgy döntöttél, hogy ebben nem leszel. És erről nap mint nap meggyőzöd a társaságot itt. Úgyhogy igen, belekötöttem az írásodba, mert téves információkat tartalmaz. És mivel ezt szándékosan tetted, le is írtam, hogy hazudsz, hazudsz, hazudsz.. :) Egy erkölcsi nulla vagy, sálálá. :) És egyre hosszabb és bénább történetekkel próbálod védeni az igazadat, ami igazán mulattató.. Ejj, az a rád osztott mosogatási feladat.. :) Igazán fantáziadús! Még egészítsd ki a kérdőjeles részekkel! :D


"Az apró betűs részről meg már elmondtam, ha olyan rohadt jól megy ez a visszavásárlósdi, miért van annyi termék vaterán? "

Nem, te BŐVEN tudsz apró betűs részt. Tessék, mesélj! Vaterán azért van termék, mert kereskednek vele az emberek. Tudod, mint a könyvekkel, cipőkkel és fúrógépekkel.


Felteszik az emberek vaterára, ha elkel, megrendelik a cégtől és eladják haszonnal. Ejj, de bonyolult ez, igaz? :) És milyen érdekes, hogy vásárlói áron teszik fel, ugye? Ha szabadulni akarnának tőle, beszeráron tennék fel. Mindegy, ne keressek rajta, csak menjen el, kapjam vissza a pénzemet... Érdekes módon nem ez megy, ugye? :)


Szóval nem én butázlak itt le téged, te magad teszed ezt.


"Ennél jóval cifrább kérdésekre sem..."

(Nyilván, cifrább kérdésekre nehezebb válaszolni. Ennek a mondatodnak úgy lenne értelme, ha azt írnád, hogy ennél jóval EGYSZERŰBB kérdésekre sem. Ugye? Megint nem én butáztalak le.)


Amúgy kezdem érteni. Először is buták a kérdések. Ez a vaterás kérdés is... Meg a pékséges pénzvisszafizetéses... A pékségben vásárolsz, de én adjam vissza a pénzedet? Aztán behazudsz valamit az apró betűkről, amit nem tudsz megvédeni... Komolyan mondom, élőben már otthagytalak volna, ha ilyen értetlen valaki. Itt mondjuk van hozzád türelmem. Végül is az életművedet írjuk. (Ha meghozod azt az átgondolatlan sajnálatos döntést, hogy továbbörökíted a génjeidet, figyelj arra, hogy a gyerekednek majd meg ne mutasd ezt az oldalt! Meg figyelj oda, hogy rá ne jöjjön, hogy az álnév mögött ki rejtőzik! Minden nap ezzel szívatnák az iskolában!) Tehát ha valaki nem tud értelmeset kérdezni, már nehéz vele. Aztán ha a kapott választ nem bírja felfogni, jobb inkább lerázni valahogy. Ezt tapasztalhatod élőben.

2013. szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem teljesen elfogadható a sztorija. A te viselkedésed viszont egy 10 éves szintjét súrolja. A nyenyenye szintű vitatkozás nem egy sikeres, nagy tudású, jól kereső embert mutat, inkább frusztrációt, meg-nem értettséget tükröz. Magyarázhatsz kézzel lábbal, az emberek nem igénylik az MLM-et. Igazából nem is értem mi visz rá egy gyártót arra, hogy ilyen értékesítési módszert válasszon. A 27%-os adatod pedig nagyon tragikus a cég számára. Ez azt jelenti ugyanis, hogy a fogyasztók nagyon nagy százaléka nem válik amway termék használóvá. Miért is? Mert a hálózat építők erre a termékre beszélnek rá először, gyakorlatilag mindenki kap/vesz belőle, aki kapcsolatba kerül a céggel. És ez a teszt termék teszi ki a forgalom 1/4-t. Ez nem jelent jót....
2013. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem teljesen elfogadható a sztorija."


:) Igen, ebben biztos voltam. Elolvastad egyáltalán? :)


"az emberek nem igénylik az MLM-et"

Oh, hát persze. Örülök, hogy az "emberek" egy személyes megtestesítőjével van szerencsém értekezni. (És akkor te most ahhoz az eszközhöz nyúltál, hogy a vitapartnered nem is ember? Oh.) Na figyelj, emberek! A zenét igénylitek? Nagyonis! Az egy évi 50mrd dolláros iparág. A mozit igénylitek? De még mennyire! Az egy évi 110mrd dolláros iparág. Guglizd ki magadnak! A direkt értékesítés egy 150mrd dolláros iparág. És ennek az iparágnak a legnagyobb szereplője az Amway, történetesen MLM.


Azért köszi a véleményedet. Kaptál cserébe tényeket.


"A 27%-os adatod pedig nagyon tragikus a cég számára."

Egyébként igen. :( De már dolgoznak rajta, hogy rontsanak a terméken...


Milyen jó is, hogy ugyanazt van, aki kudarcnak, és van, aki sikernek éli meg... Ilyen változatos közegben könnyebb felemelkedni.

2013. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!