Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak akiket ételnek?

Figyelt kérdés
Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a disznót,csirkét,libát,kacsát,halat,csibét stb. meg lehet enni, de kutyát, macskát enni állatkínzás és erkölcstelen. Nem értem mi köztük a különbség. Valaki világosítson fel.

2017. ápr. 8. 23:44
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
57%
Milyen hatásai? Arra gondolsz, hogy a húsmentes életmód mennyivel egészségesebb? Igen, tényleg lennének pozitív hatásai :)
2017. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
17%

Húha megint megjelentek a nagyokos (tudatlan) mindenki éljen csak zöldségen emberek.

Nos akik a gabona miatt rinyálnak gondolkozzanak el azon mit jelent a takarmány és mit jelent az élelmiszer minőségű gabona, mert amit a marhával megetetnek az emberi fogyasztása alkalmatlan.

Akik meg a zöldség és gyümölcs miatt bőgnek azok próbálják meg annak a termelését olyan szinten, hogy abból éljenek meg.

Másik a vega egészséges rész se tetszik nekem, mikor ott a vega kolléga minden másnap rosszul van kéthetente hasmenése van etc.

2017. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
25%

Senki nem írta, hogy egyél takarmányt, de ahol a takarmánygabona megterem, ott többnyire az emberi fogyasztásra alkalmas is, te nagyokos...


Azt meg inkább gyanítom, hogy te vagy beteg 2 hetente és rajtad röhög a vega kolléga. Már ha szóbaáll egyáltalán ilyen primitív alakokkal, mint te.

2017. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
20%
#93 jaj annyira szeretik a vegák elhitetni magukkal hogy ezek a hülye húsevők folyton betegek.... nem tudnék hús nélkül élni és talán fél éve voltam utoljára beteg, az előtt meg kb egy évvel, az immunrendszered nem attól függ hogy mit eszel, ha a vega étrendet akarod terjeszteni legalább ne alaptalan hazugságokkal tennéd
2017. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
32%
Fél éve voltál utoljára beteg? LOL. 5-6 évente vagyok beteg 2-3 napot, mióta vegetáriánus vagyok. Ennek 16 éve...
2017. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 A kérdező kommentje:
Semmi értelme ha sértegetitek egymást. A legtöbb vegán/vega se születése óta az. Egykor ti is ugyanígy gondoltátok mint ők, mert ezt nevelték beléjük. De előbb utóbb nekik is rá kell jönniük (bár ha nem is akarnak így nehéz lesz), hogy húst csak is kizárólag a kényelem, hagyomány, íz és a megszokás miatt eszik. Ezeken kívül nem lehet olyan érvet mondani, ami miatt érdemes lenne húst enni és ez tény. Minden élőlény, a világ, és önmaguk számára is egyértelműen a vegán életmód lenne a legmegfelelőbb. Így lehetne fenntartani egészségesen a világot, a globális felmelegedést is a húsevés okozza a legnagyobb mértékben, illetve csak így tudnánk az egész világot élelemmel ellátni.
2017. máj. 1. 20:31
 97/106 A kérdező kommentje:

az embereknek a vegán életmód lenne a legmegfelelőbb*

és így tudnánk az összes embert élelemmel ellátni*

ha valaki félre akarná érteni, hogy az oroszlánokat is vegán életmódra akarom buzdítani.:))))))

2017. máj. 1. 20:44
 98/106 A kérdező kommentje:

Igen óriási következménye lenne ha egyre többen vegánok lennének. Én személy szerint nem használok semmilyen hús, tej pótlót, mert nincs szükségem rá, de mások azért vesznek, mert hiányzik nekik az íz és ez teljesen normális, és legalább tesznek valamit az életben azért hogy jobb legyen, és nem úgy élik le az életüket, hogy kárt okoztak a világnak és önmaguknak.

De ahogy látom az egész világra, állatokra és a saját egészségedre is nagy ívben teszel akkor miért írogatsz ehhez a kérdéshez még mindig?:D

2017. máj. 1. 21:30
 99/106 anonim ***** válasza:
38%

Na, akkor jöjjön az én példám:


Vegán családba születtem, vegán életmódra neveltek kicsi korom óta. Az egyetlen "állati" eredetű, amihez hozzájutottam, az édesanyám teje volt. 12 éves koromban kórházba kerültem. Az orvosok javaslatára a szüleim megváltoztatták az étrendemet. Eszem húst, tojást, tejterméket, és sokkal jobban érzem magamat! Három év óta idén voltam először beteg, az is hirtelen nagyon kemény tél számlájára írható, mert nem voltam hozzászokva ehhez a nagyon zord időhöz (illetve elszoktam tőle), nekem meg a munkám főleg szabad ég alatt zajlik. Télen is.


Ennyit arról, hogy kinek mi az egészséges... teljesen emberfüggő! Nem lehet egy standardet ráhúzni az egész emberiségre. Viszont az állatokat én is szeretem és sajnálom! Ezért nem támogatom a nagyüzemeket, hanem sajátot tartok. És higgyétek el, hogy attól még, mert pályafutása végén a tyúkom a fazékban végzi és nem a föld alá hantolva, köszöni, nagyon szép és teljes értékű élete van. Ahogy a tehenem se veszi zokon, hogy megfejem miután ivott a borja.

2017. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
36%

"nem úgy élik le az életüket, hogy kárt okoztak a világnak és önmaguknak"


Nézd, én nem érzem úgy, hogy kárt okozok önmagamnak, ha rántott húst eszem. Mert nekem jó a rántott hús, meg a rostélyos, meg a csirkepaprikás. Ha azt mondod, hogy 10 évvel többet élek, ha csak salátát eszem, azt mondom, minek?


"De ahogy látom az egész világra"


Az egész világra? Az egész világod az állatokból áll?


És mi van az éhező gyerekekkel? Azok érdekében mit teszel, ha már a világot akarod megjavítani?

2017. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!