Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak akiket ételnek?

Figyelt kérdés
Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a disznót,csirkét,libát,kacsát,halat,csibét stb. meg lehet enni, de kutyát, macskát enni állatkínzás és erkölcstelen. Nem értem mi köztük a különbség. Valaki világosítson fel.

2017. ápr. 8. 23:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/106 anonim ***** válasza:
24%

Egyszerűen anno más célból kezdték háziasítani, tenyészteni őket.

Egyébként meg kultúrája válogatja, az erkölcsöt gyakorlatilag a társadalmi norma határozza meg, hogy az emberek többsége mit tart elfogadhatónak és mit nem. Nálunk pl a kutya úgy él a fejünkben mint ember legjobb barátja, és nagyon csúnyán néznénk arra, ha valaki Buksit szolgálja fel vacsorára (hogy finoman fejezzem ki magam). De egyes ázsiai kultúrákban pedig teljesen természetesnek számít hogy a kutya is étel.

2017. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/106 anonim ***** válasza:
34%

Nem semmi kommentek a húsipar védelmében az agyamat eldobom.


" a 90% a importált génmódosított ...ne csodálkozz ha rákos leszel"


Ó te szerencsétlen azt se tudod mi a génmódosítás csak megnéztél egy összeesküvés filmet amiben teletömték a fejedet hülyeségekkel! Génmódosított az öreganyád kertjében nemesített paradicsom is mégsem halsz bele . Ajánlom figyelmedbe Lukács Béla a búza esete a genetikával c filmet bár kétlem hogy képes leszel 2,5 órát figyelmesen hallgatni.


A másik retardált meg azt írja a növekedő növénytermesztés miatt nyuszikat csépelnek be a gabonatáblákon és valami pálmaolajjal jött még.


Az ne is zavarjon te nagyokos hogy az összes megnövekedett termőföld amit erdőkből csatolnak ki és vetnek be egytől egyig a húsipar számára megy takarmánynak ,vagy te azt hitted 3milliárd embert élelmeznek takarmánykukoricával ?:D vazzeg nincs is annyi ember hogy ekkora mennyiségű mezőgazdasági terményt meg tudjon enni. Ellenben a szarvasmarha telepek megkövetelik ezt a brutál mennyiséget mert különben nem híznak meg és nem lesz húsuk és nem lehet jó pízért eladni.

2017. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/106 anonim ***** válasza:
28%

"Azokat, akik ezért lettek tenyésztve, akik a húsevők nélkül meg sem születtek volna... "


Itt vajon mire gondolhattál ,látszik hogy még egy mondatot sem vagy képes értelmesen megfogalmazni ,mi az hogy a húsevők nélkül meg sem születtek volna?


Mi köze van a húsevőknek a haszonállatok tenyésztéséhez???


A természetben nem húsevők szülnek növényevő haszonállatokat így a mondatodnak semmi értelme ha pedig az emberre gondoltál mint húsevő aki miatt állatokat tenyésztünk az is kabaré mivel az ember nem húsevő , vegyes evő tehát megbuktál biológiából.


Az is vicces ahogy azt állítod a vega eleszi a vadon élő védett állatok elől a növényeket :D Azért ez már színvonal tudod egyáltalán miért nevezzük vadon élő vad állatoknak a vadállatokat ? Megsúgom őket nem kell elcsatolt szántóföldekről származó eledellel etetni hogy életben maradjanak hanem maguktól megtalálják az elegendő táplálékot , magyarázd már el magadnak hogy eszi el az ember ezek elől a táplálékot mert nem jövök rá. A terület elcsatolásokat meg nyugodtan felírhatod a húsipar számlájára vagyis te vagy az aki szegény nyuszikát bedarálja a cséplőgéppel és a ritka tojásokat és őzgidákat ahogy fogalmaztad.

2017. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/106 anonim ***** válasza:
55%

#14: Tudod, az elcsatolt szántóföldek korábban növényevőknek adtak táplálékot. ;)


Igen, eszek húst. Miattam meghal évente egy disznó, meg vagy 100 csirke...


De nem eszek semmi olyat, amiben pálmaolaj van, a majmok miatt. Ellenben a vegánok előszeretettel fogyasztják.


Jó olvasgatást!


[link]

2017. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/106 anonim ***** válasza:
55%

Ja, és nem a kukoricatáblák veszélyeztetik ezeket az állatokat. Vidéki vagyok...

Legnagyobb a veszély a.búzatáblákban. Azt pedig nem csak takarmányozásra használják. ;)

2017. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/106 anonim ***** válasza:
78%

Mert így alakult. Vannak állatok, amiket azért tenyészt az ember, hogy táplálék legyen belőle, van amiket társállatnak, házi kedvencnek, vagy segítségnek.


A kutyák többségét bizonyos feladatok elvégzésére tenyésztették ki. Vadászkutya, szánhúzó, házörző, vakvezető, mentőkutty, terelő-pásztorkutya, hasznosabb a saját közegében, mint az asztalon paprikásnak felszolgálva.


És mivel ezek az állatok szoros közelségben élnek a gazdájukkal és sokszor a gazdi rájukbízza az életét, érzelmi kötődés is kialakul.


Persze, vannak átfedések. Amik vitára adhatnak okok. Adnak is! Ilyen a ló például. Amit nem tápláléknak tenyésztenek ugyan, de ha valamiért véget kell vetni az életének, egész jó kolbász lesz belőle. Amit én simán megeszek, de az unokahúgom, aki kisgyerek korától lovagol, alighanem rosszul lenne még a gondolatától is.


Az is benne van a pakliban, hogy valamiért ragadozókat nem eszünk. Nem is vadászunk. Legalábbis nem a húsáért. Gondolom, valamiért nem jó a húsuk.

2017. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/106 anonim ***** válasza:
6%

"Legnagyobb a veszély a.búzatáblákban."


Mi a legnagyobb veszély a búzatáblákban?

2017. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/106 anonim ***** válasza:
56%

#18: Rám előztél. Húsevő alatt nem a ragadozókat értettem, hanem azokat az embereket, akik húst is esznek. Azt hittem, ez egyértelmű...

Használhattam volna a mindenevő titulust is, de az megtévesztő lett volna, hiszen besorolásuk alapján a vegánok s mindenevők, mégsem esznek mindent.


Ami nem probléma, ha neki így jó, egészségére! De ne állítsa be a húst is evőket gyilkosoknak, miközben a növénytermesztésnek is meg vannak az áldozatai. Csak erre akartam rávilágítani, hogy ez álszentség.


#19: Hogy miért nagyobb a veszély a búzatáblákban? Sokkal több madárnak nyújt fészkelési lehetőséget a kisebb sortávolságok miatt. Ráadásul hamarabb meg is nő, mint a kukorica.

2017. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/106 anonim ***** válasza:
19%

Szakadj már le arról a pálmaolajról én meg vega vagyok és életembe nem ettem és nem is akarok enni abból a marketing szemétből .



Hülyék mindkét oldalon vannak ,de nem hinném hogy a pálmaolaj lenne az állatok legnagyobb ellensége, mikor ott van a húsipar.


78 as te inkább bújj el mert aki azt nem képes feldolgozni hogy az ember nem húsevő hanem mindenevő az ne ossza már itt az észt.


Mellesleg a testi jellegünk a növényevő állatokéval 90% rokonos ,a maradék jelleg mindenevő de nincs húsevő jellegünk.

Pl te lefetyeled a vizet mint a macskád? Vagy egybe nyeled le a kaját mint a kutya,oroszlán,róka rágás nélkül ?


Nálunk az emésztésnek a szájban el kell kezdődnie a nyál enzimeivel ,a húsevőknél ilyen nincs ,a gyomruk és belük az állati fehérje gyors feldolgozására van kiélezve ,a bélrendszerük rövid, sok szénhidráttól megbetegednek ezért nem szabad a kutyát csokival meg tortával kényeztetni.


Az embereknél dobogós helyen vezet a vastagbél rák mert a jómódunkban minden nap indokolatlan húsmennyiségeket eszünk amik elkezdenek emésztetlenül rohadni a belünkben főleg aki mást nem is eszik csak húst. Aztán csodálkozunk hogy naponta 30 ember döglik meg vastag bél rákban.


És továbbra sem eszik annyi lisztet az ember hogy miatta kelljen erdőket kiírtani nem tudom honnan veszed ezt a téveszmédet de nagyon gáz ,jó lenne ha számokkal is tudnád igazolni.

2017. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/106 A kérdező kommentje:

A kérdéssel nem az volt a szándékom hogy bárkit is megsértsek, csak nem tudtam elképzelni, hogy akik húst is esznek azoknak mi a véleményük arról, hogy egyik állatot többre becsüljük a másiknál. Minden élőlénynek a földön szerintem joga van élni ha már megszületett, és ugyanannyira értékes mint bármelyik állat és durva dolognak tartom hogy az emberek ennyire azt hiszik, hogy bármit megtehetnek a földön. Az állatok nem az emberek kedvére születnek. Mindegyik egytől egyik része a világnak és nem fölöslegesek. Nem az ember a legfontosabb élőlény ebben a világban. Például a méhek és a hangyák nélkül az egész rendszer összeomlana. Egyszerűen semmibe vesszük ezeknek az állatoknak a létezését és mintha nem is számítanának.

Mi ez a hülyeség hogy a növénynek fáj és ne egyem meg?

Azért hogy éljünk elengedhetetlen a növényi táplálék, azért eszek gyümölcsöket, zöldségeket hogy éljek:DDDDDDDDDDDDDDDD.

Például szívesen nézek meg egy természetfilmet arról, hogy egy oroszlán levadász egy állatot, mert ez így van rendjén, szüksége van rá az életben maradáshoz. Nekünk nincs szükségünk húsra, hogy teljesen egészségesen éljünk. Nem, hogy nincs szükségünk, rengeteg betegségeket okoz manapság(pl. Amerikában) a túlzott húsfogyasztás. Mindegy ebbe nem is akarok belemenni, mert nem érdekel hogy mennyire tele van tömve a fejetek azzal, hogy a hús mennyire egészséges, azért hogy megvegyétek a boltba.

Én születésem óta vegán vagyok. Teljesen egyértelmű, hogy a húsevés egy tanult szokás. Nekem gyermekkoromba soha nem beszéltek arról, hogy a húsevés rossz. Egyszerűen egy ember sosem gondolna magától olyat hogy a nyuszi, kacsa aki épp mellette sétál megegye vagy megsüsse. Minden normális gyerek ha ilyet látna minden erejével próbálná megmenteni az állatot. Ellenben ha egy zacskó málna lenne mellette kérdezés nélkül beleenne vagy megenné, azt nem kéne neki megtanítani.

A fő táplálékunk a gyümölcsök, zöldségek. Nem nincs szükségem rizsproteinra, amit valamelyik válaszoló írt(azért jót röhögtem rajta, köszönöm). Minden létező növényben az összes létező esszenciális aminosav(fehérje) megtalálható. Teljesen egészséges vagyok, sosem vagyok beteg. Az emberek azért találták ki a főzést, hogy ha nincs elég növényzet(pl. az éghajlat miatt) ne haljon éhen, és megtudja enni a húst is. Ez a mai életben már csak egy szokás maradt, kényelem, íz. Minden ragadozó és mindenevő nyersen eszi meg a húst. A mi emésztőrendszerünk nem tudja normálisan hasznosítani a nyers húst, rendszeres fogyasztása súlyos betegségeket vagy a fertőzések miatt halált okozna.

2017. ápr. 9. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!