Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak akiket ételnek?

Figyelt kérdés
Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a disznót,csirkét,libát,kacsát,halat,csibét stb. meg lehet enni, de kutyát, macskát enni állatkínzás és erkölcstelen. Nem értem mi köztük a különbség. Valaki világosítson fel.

2017. ápr. 8. 23:44
 51/106 anonim ***** válasza:
22%
Nem voltak tévonformációk sehol csak a te fejedben :)
2017. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
75%

"Nem voltak tévonformációk sehol csak a te fejedben"

Kivéve amikor

- gyilkosnak tituláltad azt aki állatot eszik, holott ez a szó a magyar nyelvben csak az emberölésre vonatkozik

- azt állítottad hogy aki húst eszik nem lehet állatvédő

- azt magyaráztad hogy a hőkezelés irreverzibilis fehérjedenaturációt okoz, míg a gyomorsav és az emésztés nem

- a fehérjékben melegítés hatására ki tudnak alakulni valami meg nem határozott, de nyilvánvalóan sokkal stabilabb kötések a természetesnél


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, a többi tévinformáció ha jól rémlik, már a kérdezőtől származott.

2017. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
73%

Sose értettem ezt a vegán agymenést, de úgy vagyok vele hogy aki ezt élvezi csinálja, de ne próbálja a saját életmódját más emberekre vagy az állatvilágra ráhúzni, mert egyik sem aszerint működik. Nem értem, miért kell az embertársaidat azért cseszegélni, mert biológiai szükségleteiknek megfelelően táplálkoznak, elég ha csak a fogainkat megnézed ha bizonyítékot akarsz.

Az állatok ráadásul nem mindig csak létfenntartásból ölnek és nem mindig csak a húsevők, gyakran territoriális viselkedésből, pl. ezért nem lehet két cuki ártatlan kis aranyhörcsögöt együtt tartani, mert megölnék egymást vagy tyúkok is szokták halálra csipkedni egymást, ők mik a te szemedben ha nálad az állatkínzás ott kezdődik, hogy valaki tojást eszik? Ajánlom hogy töltsél egy kis időt húsvér állatok között, hogy megértsd a természet működését, mert nem sokat tudsz róla, csak egy passzív-agresszív billentyűhuszár vagy te is meg a kérdező is, akik felültek az aktuális divathullámra 1-2 évig és azt hiszitek ezzel beléptetek a megvilágosult emberek közé meg persze ezzel akartok kitűnni mert mással még nem sikerült. :)

2017. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 A kérdező kommentje:

Akinek, van ideje és azt gondolja, hogy szereti az állatokat, és mindegyiket egytől egyik megbecsüli és úgy gondolja egyik sem érdemli meg a szenvedést, igazságtalanságot annak ajánlom ezt az előadást. Imádom ezt az embert, és szerintem aki úgy gondolja, hogy ő továbbra is eszik húst és azt látja helyesnek legalább nézze meg ezt a videót, és ha ezután is azt mondja ez rendben van akkor beletörődök, mást nem tudok csinálni. Nekem ő egy nagy példaképem, nagyon tisztelem azért, amit csinál.:)


https://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak&t=858s


Szerintem legbelül mindenki egyetért azzal, amit mond, és mindenki örömmel venne részt abba, hogy ne támogassuk a húsipart, se a tejipar, csak egyszerűen a szokásainknak élünk és nem bírjuk őket elengedni.

2017. ápr. 9. 23:49
 55/106 anonim ***** válasza:
0%

Ma már kicsit késő van egy hosszabb videóba belekezdeni, de ha ennyit számít neked, holnap megnézem, oké? :)


Addig is viszont én is kérdeznék egyet. Ahhoz mit szólsz, ha valaki lobbizik a tejipar ellen, mondván az tényleg embertelen amit egyes helyeken művelnek, viszont otthon tart tehenet és kecskét is, jó körülmények között, de a tejükért?

2017. ápr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, én már akkor nagyon boldog lennék ha legalább egy ember is végignézné ezt a videót, és ismétlem, nem 10 percig nem 20percig, hanem az egészet.:)


A kérdésre válaszolva, az mindenképpen egy jobbik eset, mert brutális amit a tejipar csinál, de akkor sem tudok ezzel egyet érteni semmilyen formában.

2017. ápr. 10. 00:25
 57/106 anonim ***** válasza:
32%

A példaképed egy pszichopata/szociopata állat. Akitől a normális vegák is elhúzódnak. És ugye azt tudod, hogy a példaképed a nem vega emberek mellett ragadozó állatokat is szívesen kiirtaná.


Másrészt a kérdésedre válaszolva.

A ember a kezdetektől A terep/éghajlat/természeti viszonyok alapján döntötte el a dolgok rendeltetését és igyekezett a lehető legkisebb befektetés mellett a lehető legnagyobb hasznot húzni belőle.

És ez vonatkozik mind állatra, mind növényre.


Mondok egy példát.

A húsmarha a legnagyobb odafigyelés mellett lett kiválogatva, hogy minél nagyobbra nőjön.

Ugyanez a kukoricánál (az eredeti kukorica a mostani tizedrésze volt csak) is előfordult ott is mindig a nagyobb terméshozamú magját vetették el a következő éven.

Ez a haszonállat és a haszon növény rész.

Most jön a kis kedvenc és dísznövény.

A kutya megvédte az embert és jószágait őrizte etc. ezért lett úgy tekintve rá mint társ és nem étel.

Másrészről vegyük pl. a tulipánt semmi haszna csak a szemnek jó.

2017. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
79%

#54: Megnéztem. Onnantól vált a szememben hiteltelenné, amikor a cukorbetegséget is a húsfogyasztás számlájára írta.

Na meg amikor a ragadozókkal, és a növényevőkkel hasonlított össze minket, és nem a mindenevőkkel...

Tanult szokás, persze...

Gondolom, az ősembert is a húsipar, és a tejipar lobbija győzte meg, hogy ölje meg a mammutot...


Engem nem győzött meg.

2017. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:
72%

Végignéztem, kérdező, és ne haragudj, de ugyanúgy maradok a mindenevő álláspontomnál.

Elhiszem például hogy Gary számára a rasszizmus és az állatokhoz való fajok szerinti eltérő hozzáállás is hasonló kategória, de hiába, ha az én értékrendem szerint nem az. Na meg ez csúsztatás is, hiszen nem gyűlölöm a csirkéket, nem kiirtani akarom őket, csak néha megeszek egyet.


Vagy épp a videók se tudnak meghatni amelyiken épp leölnek egy malacot, vagy más állatot. Ne érts félre, nem azt mondom hogy öröm ilyeneket nézni, mert abszolút nem az, egyszerűen a szükséges rossznak tartom annak érdekében, hogy néhanapján hús is kerülhessen a tányérra.


Tényleg bocsi ha ezzel lelomboztalak, de ez van, más értékrend szerint élünk.

2017. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 A kérdező kommentje:

"A példaképed egy pszichopata/szociopata állat. Akitől a normális vegák is elhúzódnak. És ugye azt tudod, hogy a példaképed a nem vega emberek mellett ragadozó állatokat is szívesen kiirtaná. "

Nem tudom, hogy ezt miből sikerült kikövetkeztetned, de ne aggódj nem szeretne senkit se megölni:DDD Szereti a ragadazó állatokat és odavan a természet rendjéért, ő maga mondta: Nem érdekel hogy mit csinálnak a vadonba a ragadozó állatok, nekik szükségük van húsra az életbenmaradáshoz. Egyedül azért volt börtönben 70napig, mert 1500 vidrát kiszabadított egy bundagyártótelepen. :) Ő is húst evett 25 évig, nem ellenetek van, hanem próbálja az emberek szemét felnyitni. Nem tudom miért veszi néhány ember magára. Ebből látszik, hogy a mondanivalójából egyáltalán nem értetted a lényeget, nem ellened szólt, hanem az állatok mellet,és nem az állatokra figyeltél, hanem rá mint egy vegán ember aki próbál téged sértegetni. De ő mindvégig az állatokkal foglalkozott, csak a tényeket mondta, amit te támadásnak vettél.

Meg egy ember nem lesz magára valamit, ha nincs semmi valóságalapja annak amit magára vett.


Cukorbetegségről meg annyit, hogy alacsony zsírtartalmú növényi étrend mellett pár hét alatt megszüntethető.

https://www.youtube.com/watch?v=CZL3LE39pQE&t=189s


Én elhiszem mindenkinek, hogy mindenevő ha a szemem láttára megeszik egy egész nyers csirkemellet jóízűen, és ez még egy elmebetegnek simán menne de az már nem hiszem hogy puszta kézzel letudná vadászni és minden feldolgozás nélkül megenni.:)


Azért köszönöm tényleg hogy szántatok a videóra időt, még ha nem is néztétek végig.

2017. ápr. 10. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!